MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

violettaphotogr

Post #1 Ocena: -1

2018-01-26 19:59:39 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-01-25 16:44:53, Asiek26 napisał(a):
Do Anglii przyjechałam w wakacje 2017, mam NIN.

Obecnie jestem na chorobowym z czego nie widzę żadnych pieniędzy,bo numer insurance wyrobiono mi 3mc po tym jak juz pracowałam w Hotelu. A konto bankowe to chyba każdy wie jak w UK można załatwić...

31.10.17 miałam spotkanie w Job Centre a 1.01.17 wyjeżdżałam z Anglii bo miałam 3tygodniowe zwolnienie - do dziś mam a miałam problem z nogą... A odpoczynek jak zalecił lekarz i paracetamol nic nie pomagał...
Teraz jestem w Polsce i leczenie prywatne bo już jest za późno na S2 czy Dyrektywa UE w sprawie transgranicznej opieki zdrowotnej: trasa dyrektywy UE a co mówić o karcie EHIC.
No człowiek jakby wiedział, że się przewróci to by nie szedł... *STOP*


[ Ostatnio edytowany przez: <i>Asiek26</i> 25-01-2018 16:46 ]




Ale do samolotu doszedl...
A juz nie wspomne jak plasal po wyladowaniu na polskiej ziemi...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-01-26 20:28:22 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2018-01-26 19:50:11, Asiek26 napisał(a):

na moje konto polskie co to za roznica na jakie konto? :)
Tylko ja w wakcje przyjechałam i zaczełam pracować a NIN mi zrobili 31.10 a wypłate dostawałam w pracy nie na konto bankowe, a przeciez bym nie zrobila w 1 dzien konta bankowego

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Asiek26</i> 26-01-2018 19:52 ]



Koszty od przelewu miedzynarodowego?
NIN jest w ramach obowiazkow pracownika, firma zrobila przysluge.
A co do konta, to jest jeden dzien, jedna wizyta w banku. I od pazdziernika tych dni bylo troche.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-01-26 20:52:00 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-01-26 19:50:11, Asiek26 napisał(a):
na moje konto polskie co to za roznica na jakie konto? :)
Tylko ja w wakcje przyjechałam i zaczełam pracować a NIN mi zrobili 31.10 a wypłate dostawałam w pracy nie na konto bankowe, a przeciez bym nie zrobila w 1 dzien konta bankowego

Pracodawca nie bedzie sie bujal z przelewem miedzynarodowym, bo to jest problem, szczegolnie jak to jakis maly hotel. Zatrudnili pracownika w UK, a nie zagranica.

Jak od wakacji nie zalozylas konta, to mozesz miec pretensje tylko do siebie. NI nie mial nic do konta i nie musialas czekac.

Wyslij kopie tego zwolnienia koledze na maila. Skoro szefowa go wyznaczyla jako Twojego tlumacza. Jak pokoju nie potrzebujesz, to niech kolega Cie spakuje i zrezyguj z niego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #4 Ocena: 0

2018-01-27 15:20:09 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Yyy 31.10.2017 mialam insurance a 1listopada lecialam juz do lekarza z puchnacym i okulach :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #5 Ocena: 0

2018-01-27 15:21:41 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-26 20:28:22, karjo1 napisał(a):
Cytat:

2018-01-26 19:50:11, Asiek26 napisał(a):

na moje konto polskie co to za roznica na jakie konto? :)
Tylko ja w wakcje przyjechałam i zaczełam pracować a NIN mi zrobili 31.10 a wypłate dostawałam w pracy nie na konto bankowe, a przeciez bym nie zrobila w 1 dzien konta bankowego

Koszty od przelewu miedzynarodowego?
NIN jest w ramach obowiazkow pracownika, firma zrobila przysluge.
A co do konta, to jest jeden dzien, jedna wizyta w banku. I od pazdziernika tych dni bylo troche.


Yyy 31.10.2017 mialam insurance a 1listopada lecialam juz do lekarza z puchnacym i okulach :(
Ktory w bank zalatwi sprawe w jeden dzien?

[ Ostatnio edytowany przez: Asiek26 27-01-2018 15:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-01-27 18:55:20 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Jak masz wszystkie wymagane dokumenty to prawie wszystkie banki załatwiają w jeden dzień, np; konto w Metro Banku. U nich wystarczy potwierdzenie z NIN i potwierdzenie od pracodawcy, że pracujesz w tej firmie - jedyny psikus jest taki, że musi być ono adresowane bezpośrednio do oddziału, do którego się udasz założyć konto.

Polecam spróbować na początku bez tego potwierdzenia - mają otwarte nawet w soboty i niedziele :) i wyrabiają kartę debetową od ręki w parę minut, także w 30 minut możesz mieć konto, kartę i wszystko gotowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2018-01-27 21:01:26 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Założycielka wątku przyjechała w wakacje i pracowała do września. Wyjechała do Polski - jak wynika z opisu ze schorzeniem ortopedycznym, co musiał zdiagnozować tutejszy GP. Sam fakt przebywania kilka miesięcy poza UK w takiej sytuacji może być podstawą do zwolnienia.
Kolega piszący o tym, że to nie ZUS... poznaj nieco brytyjskie prawo pracy. Każda firma - zwłaszcza u pracownika na długoterminowym sick note (powyżej 4 tygodni) ma prawo do złożenia welfare visit (polecam Google).
SSP jest formą zasiłku i może być pobierane, jako takie do 12 tygodni poza UK lub 28 jeśli przebywa się z przyczyn medycznych.

O tych przyczynach nie decyduje sobie imigrant, a lekarz GP lub konsultant za szpitala, a po wysłaniu pisma do lokalnego CCG i zgody - pacjent jedzie leczyć się do Polski, Szwecji, Turcji etc.

Zatem pod względem prawnym pobieranie zasiłku chorobowego już się nie należy - zbyt długi okres pobytu poza Wielką Brytanią - strony gov i "transfer benefitów". W tej sprawie możesz jeszcze zwrócić się pisemnie do HMRC BX9 1AS z prośbą o wyegzekwowanie należnego uprzednio SSP (po pewnym czasie roszczenie się przedawnia).

Pozdrawiam.

Nie zamieszczam tym razem linków, do których i tak nikt nie zagląda. Wystarczy odpowiednie frazy wpisać w wyszukiwarkę.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 27-01-2018 21:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #8 Ocena: 0

2018-01-31 13:03:08 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-27 21:01:26, Kanonier30 napisał(a):
Założycielka wątku przyjechała w wakacje i pracowała do września. Wyjechała do Polski - jak wynika z opisu ze schorzeniem ortopedycznym, co musiał zdiagnozować tutejszy GP. Sam fakt przebywania kilka miesięcy poza UK w takiej sytuacji może być podstawą do zwolnienia.
Kolega piszący o tym, że to nie ZUS... poznaj nieco brytyjskie prawo pracy. Każda firma - zwłaszcza u pracownika na długoterminowym sick note (powyżej 4 tygodni) ma prawo do złożenia welfare visit (polecam Google).
SSP jest formą zasiłku i może być pobierane, jako takie do 12 tygodni poza UK lub 28 jeśli przebywa się z przyczyn medycznych.

O tych przyczynach nie decyduje sobie imigrant, a lekarz GP lub konsultant za szpitala, a po wysłaniu pisma do lokalnego CCG i zgody - pacjent jedzie leczyć się do Polski, Szwecji, Turcji etc.

Zatem pod względem prawnym pobieranie zasiłku chorobowego już się nie należy - zbyt długi okres pobytu poza Wielką Brytanią - strony gov i "transfer benefitów". W tej sprawie możesz jeszcze zwrócić się pisemnie do HMRC BX9 1AS z prośbą o wyegzekwowanie należnego uprzednio SSP (po pewnym czasie roszczenie się przedawnia).

Pozdrawiam.

Nie zamieszczam tym razem linków, do których i tak nikt nie zagląda. Wystarczy odpowiednie frazy wpisać w wyszukiwarkę.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 27-01-2018 21:06 ]




Dzięki i tak :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #9 Ocena: 0

2018-01-31 13:39:21 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-31 13:03:08, Asiek26 napisał(a):
Cytat:

2018-01-27 21:01:26, Kanonier30 napisał(a):
Założycielka wątku przyjechała w wakacje i pracowała do września. Wyjechała do Polski - jak wynika z opisu ze schorzeniem ortopedycznym, co musiał zdiagnozować tutejszy GP. Sam fakt przebywania kilka miesięcy poza UK w takiej sytuacji może być podstawą do zwolnienia.
Kolega piszący o tym, że to nie ZUS... poznaj nieco brytyjskie prawo pracy. Każda firma - zwłaszcza u pracownika na długoterminowym sick note (powyżej 4 tygodni) ma prawo do złożenia welfare visit (polecam Google).
SSP jest formą zasiłku i może być pobierane, jako takie do 12 tygodni poza UK lub 28 jeśli przebywa się z przyczyn medycznych.

O tych przyczynach nie decyduje sobie imigrant, a lekarz GP lub konsultant za szpitala, a po wysłaniu pisma do lokalnego CCG i zgody - pacjent jedzie leczyć się do Polski, Szwecji, Turcji etc.

Zatem pod względem prawnym pobieranie zasiłku chorobowego już się nie należy - zbyt długi okres pobytu poza Wielką Brytanią - strony gov i "transfer benefitów". W tej sprawie możesz jeszcze zwrócić się pisemnie do HMRC BX9 1AS z prośbą o wyegzekwowanie należnego uprzednio SSP (po pewnym czasie roszczenie się przedawnia).

Pozdrawiam.

Nie zamieszczam tym razem linków, do których i tak nikt nie zagląda. Wystarczy odpowiednie frazy wpisać w wyszukiwarkę.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 27-01-2018 21:06 ]




Dzięki i tak :)




Lekarz w Anglii w zasadzie nic nie zdiagnozował... Zalecił odpoczynek plus proszki przeciwbolowe, i to nie był lekarz ortopeda tylko rodzinny... Ja sama pojechałam do Polski nie czekałam na decyzje tego lekarza z Anglii nawet nikt mi nie mówił, czy ja mam to konsultować czy czekać na jego decyzje... Wydaje mi sie ze to moj wybor gdzie sie lecze...

Wiem, że koszty ktore teraz ponoszę Anglia mi nie zwróci, bo musiałabym najpierw do "niby" swojego rodzinnego lekarza z Anglii pojsc i skonsultować z nim potem złożyć wniosek aby leczenie mogło się odbywać np. w Polsce i to przed wyjazdem do kraju. Więc ja wiem że tu sie nic już nie da zrobić...

Co z tym chorobowym, jestem od końca października 31.10.2017 do 28.02.2018
Przynajmniej do końca stycznia żadnych informacji moja szefowa mi nie udzieliła, że moje chorobowe skończyło się I TU PYTANIE: CZY JA MUSZĘ SAMA TO SPRAWDZAĆ CZY ONA POWINNA MNIE POINFORMOWAĆ?
3.01 miałam telefon od szefowej - przez tłumacza, gdzie mi powiedziano, że z chorobowego pobierają sobie opłatę za pokój, więc wydaje mi się że nadal dostaje te chorobowe bo tak to by dzwonili...

Mam rozumieć, że tam gdzie mi podałeś namiary mam szukać informacji i dopytać na temat tego wypłat z chorobowego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,