MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Asiek26

Post #1 Ocena: 0

2018-01-25 16:44:53 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Do Anglii przyjechałam w wakacje 2017, mam NIN.

Obecnie jestem na chorobowym z czego nie widzę żadnych pieniędzy,bo numer insurance wyrobiono mi 3mc po tym jak juz pracowałam w Hotelu. A konto bankowe to chyba każdy wie jak w UK można załatwić...

31.10.17 miałam spotkanie w Job Centre a 1.01.17 wyjeżdżałam z Anglii bo miałam 3tygodniowe zwolnienie - do dziś mam a miałam problem z nogą... A odpoczynek jak zalecił lekarz i paracetamol nic nie pomagał...
Teraz jestem w Polsce i leczenie prywatne bo już jest za późno na S2 czy Dyrektywa UE w sprawie transgranicznej opieki zdrowotnej: trasa dyrektywy UE a co mówić o karcie EHIC.
No człowiek jakby wiedział, że się przewróci to by nie szedł... *STOP*

Jakie jest moje pytanie do Was ;) czy ktoś miał podobną sytuację? lub z Waszych znajomych? że jest/byli na chorobowym i aby odebrać pieniadze muszą mieć konto angielskie... Mnie tak w pracy powiedzieli , ewentualnie na miejscu odbiorę payslips i pieniadze za chorobowe. W mojej sytuacji to nie wiadome kiedy wroce do pracy a nie chce mi się wierzyć że tylko wypłacają pieniadze na konto angielskie. Co ja w takiej sytuacji mogę zrobic?
Mam rodzinne w Irlandii może przesłanie na konto irlandzkie byłoby rozwiązaniem dla mojej szefowej w Anglii. hm?



[ Ostatnio edytowany przez: Asiek26 25-01-2018 16:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2018-01-25 16:54:16 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Bedac na angielskim zwolnieniu lekarskim lecialas do Polski ?

Jezeli na zwolnieniu pisze ze zalecane siedzenie w domu - wyjazd za granice moze nie byc uznany

W mojej firmnie zwolnili wlasnie za to ze ktos bedac niby chory polecial do swojego kraju.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-01-25 20:08:47 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Niech wysla Ci czek, zrealizujesz w Polsce.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #4 Ocena: 0

2018-01-25 21:40:56 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2018-01-25 16:54:16, littleflower napisał(a):
Bedac na angielskim zwolnieniu lekarskim lecialas do Polski ?

Jezeli na zwolnieniu pisze ze zalecane siedzenie w domu - wyjazd za granice moze nie byc uznany

W mojej firmnie zwolnili wlasnie za to ze ktos bedac niby chory polecial do swojego kraju.


To nie polski ZUS aby chodziły po domach chorych kontrole:-]
Znam sporo ludzi,którzy byli w kraju podczas chorobowego i nikt ich nie nachodził ani nie niepokoił telefonami z miejsca pracy.Ważne,że Sick Note dotarło na czas do działu HR !!!
Poza tym ci chorzy chcieli zrobić sobie dodatkowe lub kompleksowe badania,ale wiadomo że to wielki problem dla NHS i ludzie lecą do kraju :-]













Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #5 Ocena: 0

2018-01-26 17:14:07 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Tak na zwolnieniu byłam i jestem w Polsce. Wyszło, że z moim kolanem jest poważnie niż lekarz angielski zalecił odpoczynek
parecetamol. Więc dlatego się zdecydowałam na leczenie w Polsce.
A z pracy szefową tylko ich interesuje zwolnienie czy wracam do pracy...

Ja dostaje do pracy payslips te chorobowe, nawet nikt się nie pofatygował żeby mi wysłać informacje co mi się należy i jaka jest cena tego chorobowego :/ Ale jak mówiłam pracuję w hotelu i tam mieszkałam. Więc mój pokój stoi i pobierają sobie z tego chorobowego kwotę za tydzień.

Jak do mnie dzwonili to kolega tłumaczył mi to co szefowa chciała mi przekazać no jest ta bariera językowa.. to zapytał się czy ja dostaje jakieś pieniądze ja mówie że nie, ale mam konto, a on angielskie? ja na to że nie zdążyłam zrobić konta więc nie mam żadnych pieniędzy..
Czy moja szefowa zachowuje się fair wobec mnie? Mnie wydaje się że powinna ze mną się skontaktować nawet w formię e-mail wysłać wszytskie informacje jak pracownik jest na chorobowym a nie tylko pytać o zwolnienie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #6 Ocena: 0

2018-01-26 17:22:31 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-25 20:08:47, Richmond napisał(a):
Niech wysla Ci czek, zrealizujesz w Polsce.


Hmm... moja szefowa stwierdziła, żebym się kontaktowała z polakami którzy pracują w tym Hotelu - wyznaczyła osobę, a nie kontaktowała się oficjalnie z nią...

Wysyłam do niej maile, z zwolnieniami itp. Raz się odezwała przez tą osobę - kolegę. Że jest styczeń i ona nie widzi ani mnie ani zwolnienia. Ja na to: zwolnienie jest na mailu, nigdy nie dostawałam od niej odpowiedzi...

Na jakiej zasadzie wysyłać czeki? W ogólę mamy XXI wiek więc da radę wysyłać pieniądze z chorobowego...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-01-26 17:54:55 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pracodawca nie ma gdzie wysylac, bo od wakacji nie zalozyls konta w banku.
Jak Richmond radzi, mozna poprosic o wyslanie czeku badz poprosic o wyslanie na konto kogos ze znajomych w UK (konto angielskie).
Zwolnienie wysla sie skanem na email do HR firmy i oryginal poczta (poleconym), ewentualnie uzgadnia z przelozonym/HR, ze bedzie dostarczone po powrocie do UK.
Na jakiej podstawie uwazasz, ze pracodawca bedzie wysylal zasilek gdzies po swiecie, na konta w innych krajach?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izabela1967

Post #8 Ocena: 0

2018-01-26 18:02:14 (6 lat temu)

izabela1967

Posty: 810

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: Pembrokeshire


A ile płacisz za pokój? Może chorobowe pokrywa koszt pokoju i nic nie zostaje?



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #9 Ocena: 0

2018-01-26 19:50:11 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-26 17:54:55, karjo1 napisał(a):
Pracodawca nie ma gdzie wysylac, bo od wakacji nie zalozyls konta w banku.
Jak Richmond radzi, mozna poprosic o wyslanie czeku badz poprosic o wyslanie na konto kogos ze znajomych w UK (konto angielskie).
Zwolnienie wysla sie skanem na email do HR firmy i oryginal poczta (poleconym), ewentualnie uzgadnia z przelozonym/HR, ze bedzie dostarczone po powrocie do UK.
Na jakiej podstawie uwazasz, ze pracodawca bedzie wysylal zasilek gdzies po swiecie, na konta w innych krajach?


na moje konto polskie co to za roznica na jakie konto? :)
Tylko ja w wakcje przyjechałam i zaczełam pracować a NIN mi zrobili 31.10 a wypłate dostawałam w pracy nie na konto bankowe, a przeciez bym nie zrobila w 1 dzien konta bankowego

[ Ostatnio edytowany przez: Asiek26 26-01-2018 19:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Asiek26

Post #10 Ocena: 0

2018-01-26 19:52:53 (6 lat temu)

Asiek26

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Exeter

Cytat:

2018-01-26 18:02:14, izabela1967 napisał(a):

A ile płacisz za pokój? Może chorobowe pokrywa koszt pokoju i nic nie zostaje?


28funty tygodniowo,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,