MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zasiłek dla bezrobotnych - rejestracja po 5 miesięcznym okresie

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adisky

Post #1 Ocena: 0

2017-08-29 15:17:48 (7 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Dzień dobry.

Wraz z moją dziewczyną ogólnie dotąd nigdy nie zaprzątaliśmy sobie głowy zasiłkami z prostej przyczyny - wierzymy, że kto nie pracuje, ten nie je. Ale skoro już płacimy te podatki...

5 miesięcy temu zamknęli zakład pracy mojej lubej. Mieszkamy w małej mieścinie i nie mamy prawa jazdy, to też ciężko było jej znaleźć pracę. Pracowała przez agencję, ale jako, że było tam mało pracy, to zdarzył się tylko jeden tydzień gdy pracowała więcej niż 3 dni w tygodniu.

Przez cały ten pobyt nie braliśmy żadnych benefitów, utrzymywaliśmy się tylko z mojej pensji. Czy myślicie, że jest szansa uzyskać jakieś pieniądze z zasiłku dla bezrobotnych za ten okres wstecz, w którym moja szukała pracy?
Nigdzie nie rejestrowaliśmy jej jako osoby bezrobotnej/szukającej pracy. Zdaje sobie sprawę, że to był błąd, ale piszę, bo może da się coś jeszcze w tym temacie zrobić.

Z góry dziękuję za odzew i pozdrawiam,
Adisky

[ Ostatnio edytowany przez: Adisky 29-08-2017 15:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-08-29 15:29:16 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adisky

Post #3 Ocena: 0

2017-08-29 15:32:58 (7 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Trzyma nas moja praca, z której nie zrezygnuje. Obecnie już obydwoje pracujemy, więc to nie jest problem. Bardziej chcę się zorientować w kwestii tego świadczenia dla osoby bezrobotnej.

Moja dziewczyna pracowała tam coś ponad pół roku, a wcześniej chodziła do Collage'u. Czyli możemy zapomnieć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #4 Ocena: 0

2017-08-29 21:00:12 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Nie wiem jak jest teraz. Jeszcze kilka lat temu można było przy rejestracji na bezrobociu wnioskować o zapłatę wstecz do kilku tygodni (dwóch czy jakoś tak). Jeśli wnioskowało się o dłuższy okres to trzeba było mieć solidny powód i dowody. W Waszym przypadku możecie sobie dać spokój. Dziewczyna ma już pracę i nikt się tą sprawą nie zainteresuje.
Płacicie podatki i oczywistym jest, że jak się Wam noga podwinie to macie prawo otrzymać pomoc zgodną z obowiązującym prawem, ale o pomoc wnioskuje się wtedy jak się tej pomocy potrzebuje, a nie jak już się sami ze swoimi trudnościami uporacie. Macie nauczkę na przyszłość. Rejestrować trzeba się od razu.
A co do problemów z uzębieniem to podpowiem tylko, że jeżeli jest to ciekawy przypadek z punktu widzenia medycyny to może byście podjechali do szpitala gdzie uczą się studenci stomatologii. Może zakwalifikują Twoją dziewczynę do leczenia darmowego w zamian za możliwość nauki. Co więcej, jeśli dziewczyna jest zarejestrowana w przychodni dentystycznej na NHS to może sama dentystka mogłaby ją skierować do szpitala na leczenie. Szpital zwykle przegląda dokumentacje na podstawie, której ocenia czy dany przypadek ich interesuje czy nie. Jeśli są zainteresowani to wyślą listem termin wizyty, a jeśli nie są to wyślą odmowę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,