MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2019-01-19 11:30:49 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Mam takie pytanie . Żona przepracowała w UK narazie jakieś chyba 4-5 lat . Od 2 lat , nie pracuje , siedzi w domu i wychowuje dziecko . Nie dostaje żadnych benefitow oprócz ustawowego child benefit . Rozumiem że te lata co siedzi w domu nie liczą się jej do emerytury . Czy może jest jakiś sposób np rejestracja SE ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #2 Ocena: 0

2019-01-19 11:59:16 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Nie wiem jak z latami do emerytury ale ja bym na waszym miejscu płacił dodatkowe ubezpieczenie na żonę np Bupa. To na wypadek chęci wyrobienia obywatelstwa, gdzyż takie ubezpieczenie daje ciągłość pobytu w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-01-19 12:14:44 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Mógłbyś mi na priv wysłać szczegóły ? Albo linka z informacjami? Dzięki .
Moja żona chce wrócić do pracy , np jak syn pójdzie do przedszkola , chyba , że zajdzie w ciążę. Myślisz , że to , że teraz nie pracuje mogłoby być kiedyś problemem do obywatelstwa? Jest tu nie przerwanie od chyba 7 lat albo i dłużej . Pracowała z 5 lat , nie pobiera benefitow i nigdy nie pobierała , obecnie na utrzymaniu męża czyli moim

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 19-01-2019 12:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-01-19 12:21:14 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-19 11:30:49, Wielim napisał(a):
Mam takie pytanie . Żona przepracowała w UK narazie jakieś chyba 4-5 lat . Od 2 lat , nie pracuje , siedzi w domu i wychowuje dziecko . Nie dostaje żadnych benefitow oprócz ustawowego child benefit . Rozumiem że te lata co siedzi w domu nie liczą się jej do emerytury .


Gdzie poinformowali cie, ze nie licza sie jej lata do emerytury? Pierwszy z brzegu wynik wyszukiwarki "child benefit and NI contrubution:

Cytat:
If your child is under 12 and you're not working or do not earn enough to pay National Insurance contributions, Child Benefit can help you qualify for National Insurance credits. These credits count towards your State Pension. They protect it by making sure you do not have gaps in your National Insurance record.


https://www.gov.uk/child-benefit
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-01-19 17:44:05 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ok dzięki Ada. Nikt mi nic nie powiedział , tylko tak naszła mnie taka myśl dzosiaj, że żona zostanie bez emerytury. Dziękuje za informacje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Klik24

Post #6 Ocena: 0

2020-05-14 11:03:18 (4 lata temu)

Klik24

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2019

Skąd: London

Opinia moderatora: Post edytowany ze spamu. Konefka

Prowadzę blog firmowy na temat przelewów zagranicznych z Anglii do Polski. Poruszam kwestie związane z transakcjami. Porównuje oferty banków i innnych firm działających w tej branży. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to zapraszam na stronę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,