MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy przysluguje mi jakas pomoc ?

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kasiachery

Post #1 Ocena: 0

2017-06-05 08:55:47 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-06-04 09:54:47, NightFury napisał(a):
Cytat:

2017-06-04 04:20:51, krakn napisał(a):
) Nie koniecznie musiało być to celowe działanie.


Gdyby było celowe to byłabym mniej zaskoczona. W końcu wiadomo co sie robi jak sie chce zajść w ciąże :)
Ale w XXI wieku w kraju gdzie większość jeśli nie wszystkie formy antykoncepcji sa za darmo mając tak niepewna sytuacje życiowa ktoś nie wie lub nie chce sie przed ciąża uchronić...? Tego nie łapie.


dokladnie, tak jak my chcielismy miec 2 dzieci i planowo je mamy ( srednio zajelo 2 mc na zajscie w cieze) tak teraz nie wyobrazam sobie byc w ciazy. 1.5 mc bralam tabletki ale to nie dla mnie. Maz poszedl na wasektomie i teraz mamy wolnosc i swobode :P ryzyko zajscia w ciaze to 1 na 3000 wiem marne szansze, ze akurat sie trafi., no chyba, ze zdradze a to marna szansa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-06-05 09:02:08 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

PS. Rezydentura QP, a wiec ten dokument, o ktory mozna wystapic po roku legalnej pracy, odprowadzania podatkow w UK. Qualified Person...z tym, ze jak od razu wspomniana para zacznie brac benefity, to otrzymanie rezydentury QP moze okazac sie trudne lub beznadziejne - sa tam pytania o zasilki, jakie sie pobiera i Home Office moze uznac, ze partner nie spelnil wymogow, jak Qualified Person...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #3 Ocena: 0

2017-06-05 09:05:54 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-06-04 21:26:19, karjo1 napisał(a):
Ciaza chciana, to taka, gdzie stac na utrzymanie dziecka i matki niepracujacej (przynajmniej przez pewien czas) we wlasnym zakresie.
Aborcja jest jednym z rozwiazan, by oszczedzic dziecku problemowego zycia juz w zaraniu, a jednoczesnie moze nauczyc podstaw myslenia i odpowiedzialnosci 'doroslych'.

Kanonier, nie nakrecaj dziewczyny na nierealne.
Do otrzymania lokalu socjalnego w Londynie sa okreslone wymagania (zwiazki z gmina, dlugosc pobytu itp.), a kolejka dluga.
Wspomniani Rumuni mieli jakis staz w UK, dzieci w wieku szkolnym, co ulatwia sprawe.
Praca legalna jest podstawa, praca na dwa etaty dla przyszlego ojca, by zapewnic minimum rodzinie, szybka nauka jezyka i zamieszkanie poza Londynem, jesli oboje sa zdecydowani na UK.




ja chyba widzialam kawalek tego odcinka, jak gosc wziol auto pojechal 40 h do rumunii po jakies male dziecko (chyba jego) nawet roku nie mialo, zarejestrowal je w gp, w job centre i nastepnego dnia pojechal spowrotem zawiesc je z matka do kraju. i sie cieszyl, ze przez to zwieksza mu rodzinne i skroci sie kolekjka do domu socjalnego. Nerwy mi to podnioslo deko :-M]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-06-05 09:53:04 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest to chore, kasia. Ewentualnym efektem Brexitu - o czym pisalem w innym dziale, sorry - bedzie wyjazd ludzi PRACUJACYCH - ktorym przestanie odpowiadac pensja w spadajacym na twarz funcie.

Natomiast zostanie zgraja z Afryki, Azji i patologia z UE. Normalni, pracujacy ludzie, z aspiracjami po prostu opuszcza ten przybytek, jesli akceptuje sie takie formy wykorzystywania bezczelnego systemu.

Natomiast pracownikow sie gnebi a takze oskarza, ze "kradna" prace.... Taka luzna dygresja.

Wlasciwie sytuacja przystajaca do zalozycielki watku. Doradzilem co wiem, ale oboje partnerem nie wlozyli po przyjezdzie zlamanego funta do systemu. On pracuje, ale "nie ma zatrudnienia" - w domniemaniu chlopak robi "na czarno". Oboje sa zapewne kilka tygodni w UK, a juz mieszkanie socjalne I zasilki....nikt nie powie,ze to jest normalne. Gdy moja generacja przyjezdzala do UK, to pierwszym celem byla praca...nawet nie przyszlo mi do glowy rejestrowanie sie w Jobcentre I aplikowanie o benefit. Co tu komentowac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2017-06-05 10:23:04 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2017-06-05 09:02:08, Kanonier30 napisał(a):
PS. Rezydentura QP, a wiec ten dokument, o ktory mozna wystapic po roku legalnej pracy, odprowadzania podatkow w UK. Qualified Person...z tym, ze jak od razu wspomniana para zacznie brac benefity, to otrzymanie rezydentury QP moze okazac sie trudne lub beznadziejne - sa tam pytania o zasilki, jakie sie pobiera i Home Office moze uznac, ze partner nie spelnil wymogow, jak Qualified Person...


Pierwsze słyszę ze o jakakolwiek rezydencje można aplikować po roku. Do PR jest minimum 5 lat i zeby być qualified person trzeba albo pracować, albo być samozatrudnionym, albo studiować, albo mieć własne niezależne źródło utrzymania. Jeśli jest sie studentem to trzeba mieć CSI bez tego ani rusz.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-06-05 10:27:52 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Jest taka rezydentura ale nazywa sie tymczasowa po roku mozna sie starac o papierek prawa Sa okrojone

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2017-06-05 10:44:32 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Podatkowa? Najpierw należałoby płacić podatki. Jeśli żadne z nich nie ma pracy albo ma ja na czarno to tez kiepsko to widzę. Praw nie masz prawie żadnych poza tym ze HMRC wie ze jesteś w UK. Moi sąsiedzi tez wiedza ze jestem w UK ale jakoś nic mi z tego tytułu nie przysługuje :)
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2017-06-05 10:56:52 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

NightFury - z calym szacunkiem - wejdz w Google, wprowadz fraze Qualifed Person residence czy QP residence...wszystko jasne. Nie ma sensu kopiowac stron rzadowych.

Rezudentura podatkowa jest po roku, ale - tak oczywiscie - trzeba najpierw te podatki placic...Niestety, mamy w Polsce juz inne pokolenie i inne "standardy". Pozdrawiam.

PS. Nightfury, pisz duzo *IN LOVE*. Uwielbiam Twoj avatar i sposob pisania. Taki maly komplement na reszte dnia *DANCE*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 05-06-2017 11:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,