MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polski socjal,co po wyjeżdzie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 3 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2017-06-01 18:38:27 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pisze na podstawie znajomosci realiow. Natomiast zaskakuje mnie swobodne zapraszanie na socjal ludzi z dzieckiem, kiedy ma sie swiadomosc, ze uzyskanie tego socjalu moze sie okazac nierealne.
Swansea moze i ma inne zasady, w Edim, podobnie jak w Londynie bedzie to inaczej funkcjonowalo, inna ilosc osob potrzebujacych pomocy urzedu, ceny najmu itp.
Ocena szkoly na podstawie znajomosci jezyka czy zachowan interpersonalnych jest dosc niemiarodajna. Dzieci chlona szybko, otoczone obcym jezykiem opanowuja go blyskawicznie.
Byc moze znow szczescie w przypadku trafienia do dobrej placowki, tylko jakie prawdopodobienstwo powtorzenia schematu bedzie dla autorki topiku?
Ile jest watkow o problemach w lokalach socjalnych, w tanich miejscowkach, w szkolach przydzielonych, bo rodzice nie chcieli/nie mogli zapewnic lepszych?
O klopotach nastolatkow przerzucanych z oswojonej rzeczywistosci w specyfike brytyjska, pozbawionych wsparcia rodzicow (zagonieni za praca) i rodziny (zostala w Pl) jakos latwo sie przemilcza.

PS. Jesli nachalnoscia jest podpowiadanie wlasciwie jedynej madrej drogi emigracji rodzinnej (zwlaszcza bez jezyka, zawodu i sporego zaplecza finansowego) to...*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 01-06-2017 18:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-06-01 18:49:47 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

A najśmieśniejsze jest to, że ta kobiecina (o ile to nie jest troll) wierzy w to, że upadłość w Szkocji umorzy długi w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2017-06-01 19:03:37 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

No więc ja też odpowiadam na podstawie znajomości realiów. Gdzie Ty widzisz, że ja kogoś zapraszam na socjal? zapytała - odpowiedziałam zaznaczając, że musi doczytać i zorientować się co i jak będzie jej przysługiwało.
Na podstawie jakich wytycznych powinnam oceniać poziom szkolnictwa? Nie na podstawie postępów i przyswojonej wiedzy? hmm...
Niejeden już głosił jedyną ,słuszną, prawdę objawioną;)Forma w której przekazuje się swoją wiedzę i doświadczenia jest tak samo ważna jak treść wypowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2017-06-01 20:10:41 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Spojrzałam sobie na aplikacje o mieszkanie councilowskie w Edynburgu i w terms and conditions jest wyraźnie napisane ze jeśli osoba niedawno przybyła do UK to aplikacje może zostać nie zaakceptowana...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-06-01 20:32:39 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

lulilu ja nigdy nawet o żadne benefity nie prosiłem , zawsze miałem pieniądze swoje zarobione ciężka praca , obecnie mam cięższy okres ale cięższy to słowo może raczej za twarde , ale nie proszę o nic , a może powinienem bo przez długie lata place podatki na takich jak ty , podatki które są coraz wyższe właśnie przez takich jak ty i każdych następnych których zapraszasz . Ja wolę na wszystko zapracować i być dumny z tego co sam osiągnąłem a jeszcze dużo osiągnę bo msm konkretne plany , a znsm Polaków którzy jeżdżą na wakacje do Polski i opowiadają jak tp im się w tej Anglii świetnie żyje , a żyje się z benefitow na mizernym poziomie ... żenada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-06-01 20:46:12 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #7 Ocena: -1

2017-06-01 20:51:59 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Brawo Ty;)Też jestem z Ciebie dumna,podobnie jak cała Anglia ( oczywiście za wyłączeniem poszczególnych nacji bo wiem,że nie lubisz) to płać dalej podatki na mnie bo wakacje już mam zaplanowane, nie, nie w Polsce jak Ty stawiasz to w tym roku chętnie Włochy pozwiedzam.;)

Z poważaniem pogardzany pasożyt jakże mi przykro*ROFL*

P.S. nie sądzisz, że to karma Cię dopada za bycie antysemitą i rasistą ? :-/

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 01-06-2017 21:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-06-01 21:21:29 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

mnie karma dopada? raczej uwazam ze mam duzo szczescia w zyciu , mam wszystko co mi do szczescia potrzebne , powiedz wiecej , mam wiecej niz oczekiwalem , a bede mial jeszcze wiecej , wiec karma to raczej ciebie dopada ze musisz prosic o jalmuzne, jezeli jestes zdrowa kobieta i twoj partner tez to wstyd naprawde wstyd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #9 Ocena: 0

2017-06-01 21:53:46 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

No dopada, że musisz utrzymywać tych których tak nienawidzisz;) musi dawać po głowie, co widać, słychać i czuć.Nikogo nie oszukasz, człowiek który jest spełniony i szczęśliwy nie zieje nienawiścią do drugiego człowieka, zwłaszcza wtedy, kiedy jedynym powodem jest inny kolor skóry lub pochodzenie.
Oby tylko taka karma mnie dopadała uff nic więcej do szczęścia mi nie potrzebne;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-06-01 22:12:09 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Hmm skoro za szczyt szczęścia i spełnienia uważasz wakacje raz w roku na koszt podatników to gratuluje, nue masz zbytnio wygórowanych ambicji. Co do zarzutów co do mojej osoby - zbyt dużo wiem i zbyt dużo widziałem na oczy , zbyt dużo przeczytałem, z wieloma ludźmi rozmawiałem i mój punkt widzenia jest oparty na życiu a nie faktach czy gazety wyborczej . Zresztą nie nam czasu z tobą dyskutować dobranoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,