MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kilka pytań o HB i mieszkanie socjalne

« poprzednia strona

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 7 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Monika1984

Post #1 Ocena: 0

2017-03-31 17:21:58 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

Moim zdaniem te wszystkie benefity powinny miec 'expire date'. Owszem pomoc ale nie w nieskonczonosc. Poki co system zamiast aktywowac ma raczej pasywne zastosowanie, gdzie co jeszcze mozna wyciagnac. I oczywiscie nie tyczy to sie jedynie Polakow,zeby nie bylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #2 Ocena: 0

2017-03-31 17:24:23 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

sorry przypomnialo mi sie ja tez wzialem z naszych podatkow 400f htbISA mozna zgarnac nawet do 3k na osobe w zwiazku
ale to nie jest zasilek/zapomoga/pomoc tylko htb isa wiec mi sie nalezalo ; o

system jest kiepski czy to wina ludzi ze z niego korzystaja?


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #3 Ocena: 0

2017-03-31 18:03:54 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-03-31 16:58:22, cris82 napisał(a):
"twoj syn dostaje a ty nie" ok nie bede sie z tym klocil ; )
skoro twoj syn bedzie mial taki zbawienny wplyw na moja emeryture to proponuje mu i innym podniesc "pomoc?" z 1000 na 2000 wtedy efekt bedzie jeszcze lepszy to chyba ma sens?

wspomnialem o Polsce bo chodzilo mi o kontrast o to ze w pl zasilek 500+ wyplacany jest biednym rodzinom za to klasa srednia i bogaci dostaja "wsparcie rodziny " w postaci 500+ ; )

jak dla mnie wszystko co rzad "daje" ludziom mozna nazwac zasilkiem
zyczylbym sobie swiata w ktorym polityka pro-rodzinna opieralaby sie na niskim/zerowym podatku od produktow dla dzieci a nie rozdawaniu kasy

osobiscie ani mnie to grzeje ani ziebi raczej bawi bo oto stworzono system w ktorym dano mozliwosc klasie powiedzmy "sredniej" oceniania tych biednijszych/leniwych

za to ci naprawde bogaci/sprytni tworza sobie raje podatkowe gdzie przelewaja miliardy nieopodatkowanej kasy i nikt nawet sie nie zajaknie na forum

nigdy nie bralem zadnego zasilku ale jak dziewczyna zajdzie w ciaze na pewno wezme te 20 dychy tygodniowo czy ile tam jest
bedzie podwyzka dadza 50 ?ok tez wezme przeciez to dla syna bedzie jak moglbym odmowic : )dadza 100 jestem za! ktos to nazwie super mega benefitem -I dont mind ; D wszystko co dadza chetnie przytule jak kazdy tutaj ale nie kazdy ma taka mozliwosc







Każde dziecko płacące kiedyś podatki będzie miało wpływ na Twoja emeryturę.

Nie będę już więcej dyskutował. Chciałem tylko pokazać różnice między zasiłkami dla ludzi, którzy sobie nie radzą najczęściej bo nie chcą a Child benefit.
Sadzac po wpisach jestem już prawie w grupie tych pierwszych.

Był kiedyś temat o zasiłkach, które blokują staranie się o obywatelstwo. Są tam praktycznie wszystkie poza Child benefit. Który jest traktowany zupełnie inaczej.

Koledze krisowi w ogóle odradzam korzystanie z bezpłatnej służy zdrowia - skoro można prywatnie.

Zatem ja widzę różnice. Ty nie. Nie będę się więcej "głaskał". Szkoda czasu.

Powodzenia.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,