MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kilka pytań o HB i mieszkanie socjalne

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Edziu1403

Post #1 Ocena: 0

2017-03-30 12:08:32 (7 lat temu)

Edziu1403

Posty: 44

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2017

Skąd: Birmingham

Well, moim skromnym zdaniem powinni zakonczyc polityke Z benefitami, darmowymi domami itp,prosty przyklad autorki postu 1 rok w UK a juz chce aplikowac o dom gdzie laczna ilosc taxu jaka zaplacili we dwoje to Z 2-3k max, a oni dostana dom ktory po paru latach moga odkupic I zimne jaja... Trudna sytuacja finansowa? Pracuj wiecej, facet nie moze? Znajdz Sobie prace na weekendy I po sprawie 2 czy 3 miesiace I na depozyt bedzie zeby wynajac dom I mieszkac jak rodzina. Tak Fala hejtu sie posypie w Moja Strone ale bedac w UK pierwsze tygodnie spedzilem przy nauce jezyka, pozniej bylem w college za ktory musialem Sam zaplacic, wynajelem mieszkanke wszystko Z wyplaty, nikt mi nic nie dal,wpadlem w wir hazardu? OK splace wszystko I dalej bede zyl. Dwoje zdowych ludzi wiec do pracy a nie prosic panstwo o dom..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #2 Ocena: 0

2017-03-30 12:47:38 (7 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Cytat:

2017-03-30 12:08:32, Edziu1403 napisał(a):
Well, moim skromnym zdaniem powinni zakonczyc polityke Z benefitami, darmowymi domami itp,prosty przyklad autorki postu 1 rok w UK a juz chce aplikowac o dom gdzie laczna ilosc taxu jaka zaplacili we dwoje to Z 2-3k max, a oni dostana dom ktory po paru latach moga odkupic I zimne jaja... Trudna sytuacja finansowa? Pracuj wiecej, facet nie moze? Znajdz Sobie prace na weekendy I po sprawie 2 czy 3 miesiace I na depozyt bedzie zeby wynajac dom I mieszkac jak rodzina. Tak Fala hejtu sie posypie w Moja Strone ale bedac w UK pierwsze tygodnie spedzilem przy nauce jezyka, pozniej bylem w college za ktory musialem Sam zaplacic, wynajelem mieszkanke wszystko Z wyplaty, nikt mi nic nie dal,wpadlem w wir hazardu? OK splace wszystko I dalej bede zyl. Dwoje zdowych ludzi wiec do pracy a nie prosic panstwo o dom..



*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2017-03-30 13:10:11 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Turefu ja nie napisalem ze ludzie nie mieszkaja w takich domach tylko ze kupujac dom za 100k nie masz wyboru myslisz ze kupujac najtanszy dom wybierzesz sobie dzielnice pozbawiona patologii?
Sam mieszkam w domu za 100ke i wiem jak jest po prawej sasiad ktory pracuje w it naprzeciwko beneficiarze pelna geba...

A edek walnal posta jakby ciezka praca i zaciskaniem pasa mozna bylo zlapac Pana Boga za nogi ; )

Inna sprawa to to ze nawet w councilach mieszkaja porzadni ludzie znam taka rodzine 5lat placenia i teraz mozliwosc wykupu za 70k w dzielnicy w jakiej mieszkaja to jak dla mnie chata przekracza swoja wartosc wiec nie jest tak kolorowo edek

Nie daje sobie reki uciac ale te niebieskie linie sa aby na pewno darmowe? Terapie itp? Jej zarzucasz ale ja tez moglbym napisac ze wkurza mnie system ktory pomaga uzaleznionym na wlasne zyczenie z moich podatkow wiec nie ma sie co wywyzszac

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 30-03-2017 13:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Edziu1403

Post #4 Ocena: 0

2017-03-30 13:26:23 (7 lat temu)

Edziu1403

Posty: 44

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2017

Skąd: Birmingham

Sprawa wyglada tak ze przez x lat zaplacilem juz tego podatku :) wiec chyba moge skorzystac. A ewidentnie autorka postu liczy na dom od panstwa I szczesliwe zycie. Oraz wydaje mi sie ze organizajce typu niebieska linia sa charity, a Moja byla helpline byla Z pracy wiec firma placi za to

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-03-30 13:31:47 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ale przynajmniej masz juz inny punkt widzenia taka rozmowa to nie tylko cena impulsow ktos tam siedzi maja biura placa podatki roznie to jest moze za free a moze nie ; )
Ja tez placilem x lat mi tez sie cos nalezy! Sorry ale to tak nie dziala ; )))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Edziu1403

Post #6 Ocena: 0

2017-03-30 13:45:24 (7 lat temu)

Edziu1403

Posty: 44

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2017

Skąd: Birmingham

Cris mozemy dyskutowac miesiacami szukajac arugemntow I tlumaczen, mojego zdania nie zmienie. Pierw cos daj dla panstwa a pozniej bierz... Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Monika1984

Post #7 Ocena: 0

2017-03-31 06:03:46 (7 lat temu)

Monika1984

Posty: 85

Kobieta

Z nami od: 07-01-2017

Skąd: Kingston

*BRAVO*
Jezeli nie stac Cie na utrzymanie w tym kraju to wracaj skad przyjechales. Skad przeswiadczenie, ze obcy kraj ma Ci pomoc. Chyba w pierwszej kolejnosci powinni to zrobic rodzice skoro nie nauczyli Cie, ze w zyciu na wszystko trzeba zapracowac samemu a nie wyciagac rece po gotowe.
Swoja droga pare lat wstecz bylismy w podobnej sytuacji i po zadnych councilach nie biegalismy. Gdy maz wracal z pracy ja juz w drzwiach stalam zeby wyjsc. Owszem bylo ciezko ale tylko dzieki temu po pol roku wymajelismy wlasne M, potem poszukalismy niani do dziecka (a chetnych starszych Pan nie brakowalo za male pieniadze). A jak juz zaczelismy prace obydwoje na full time to juz z gorki.
I wkurza mnie jak ktos mi mowi, ze bierze tylko tyle co mu sie nalezy. Nalezy to sie tylko Child Benefit, reszta to kombinacja z dochodami. Bo i po co pracowac 40h jak mozna 16.
Takze umiesz liczyc licz na siebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2017-03-31 08:02:51 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

bardzo mnie tocieszy ,że wszyscy Polacy mają taką antybenefitową mentalność i dzielnie sobie sami z wszystkim radzą- nie rozumiem w czym problem i o co tym anglikom chodzi,czepiają się nas jak głupi...jeszcze bardziej mi się podobają te osobiste wycieczki w stronę rodziców ludzi którzy benefity pobierają - ja myślę,że te matki co nie potrafiły darmozjada wychować to na szafot a w ogóle sterylizacja całej linii rodowej bo wstyd niosą narodowi polskiemu który dumnie na imigracji kraj reprezentuje pracując na dwóch etatach ,20 godzin dziennie za najniższą krajową potomstwo z dumą za psie pieniądze u starszych (na pewno wykwalifikowanych ) pań zostawiając.Ewentualnie oddając się nałogowi no ale to też przecie chwalebne bo całe pieniądze w nową ojczyznę idą to przecież powód do dumy.Reszta wracać do kraju bo zadrą w oku jesteście i plamą na honorze.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 31-03-2017 08:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2017-03-31 08:29:08 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Nalezy to sie tylko child benefit hahaha wow! Pozwol ze zgadne to jest zasilek ktory sama bierzesz?
A w pl to pewnie nalezy sue tylko 500+ ?
Tylko wytlumacz to tym co nie maja dzieci a placa podatki ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wafelek1

Post #10 Ocena: 0

2017-03-31 09:05:45 (7 lat temu)

wafelek1

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 10-12-2013

Skąd: lwow

sa tez domy na sprzedaz do £30.000
a calym UK , mozna takie znalezc
ale to kazdego osobna decyzja gdzie chce mieszkac

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,