MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Karola1804

Post #1 Ocena: 0

2017-02-23 20:26:15 (7 lat temu)

Karola1804

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-02-2017

Skąd: Liverpool

Hej. Skladalam wniosek o Income Support. Powiedzieli mi, ze do podjecia decyzji musze najpierw zdac HRT. Z tego co czytalam malo osob go zdaje wiec nie mam juz nawet na to nadziei.
Jedyne co bym chciala wiedziec to czy jesli nie zdam tego testu czy wplynie to na inne benefity? Child tax i child benefit?
Pani z CABu nie potrafi mi odpowiedziec na to pytanie...
Jestem samotna matka, mieszkam w schronisku dla bezdomnych razem z moim dzieckiem i jesli nie bede otrzymywac zadnej pomocy od panstwa to zostane bez dachu nad glowa...
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

[ Ostatnio edytowany przez: Karola1804 23-02-2017 20:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-02-23 20:43:05 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie zakladaj ze inni nie spelniali warunkow, to ty tez nie spelnisz. Kazdy przypadek jest inny. Pracowalas wczesniej? Dziecko w wieku szkolnym?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Karola1804

Post #3 Ocena: 0

2017-02-23 20:45:49 (7 lat temu)

Karola1804

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-02-2017

Skąd: Liverpool

Pracowalam przez 3 lata. W UK jestem ponad 5. Przestalam pracowac tylko ze wzgledu na dziecko i przed porodem nie mialam zadnych benefitow.
Maly niedlugo skonczy 2 lata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-02-23 22:21:58 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Mozesz miec problem, bo dziecko nie jest w wieku szkolnym i w oparciu o prawo dziecka do kontynuowania edukacji mialabys prawo pobytu w UK. Narazie moga uznac ze nie spelniasz warunkow swobodnego przemieszczania sie w EU bo nie masz zrodla dochodu. Jak masz kogos kto moze ci pomoc wypelnic wniosek, jakas agence pomocy, social worker etc to wykorzystaj ta pomoc.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Karola1804

Post #5 Ocena: 0

2017-02-23 22:55:35 (7 lat temu)

Karola1804

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-02-2017

Skąd: Liverpool

Mialam spotkanie w job centre w zeszly piatek. Takze teraz czekam na decyzje w sprawie tego testu.
Orientujesz sie czy wplywa to na wszystkie benefity czy tylko Income Support?
I jak to ugryzc gdyby w razie czego byla decyzja ze jednak nie zaliczylam testu?
Boje sie ze zostane bez pieniedzy, z malym dzieckiem. Do pl nie chce wracac, a do ojca dziecka nie wroce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2017-02-23 23:11:10 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Masz jakies wsparcie organizacji? Jak nie bedziesz spelniac warunkow pobytu to odnosic sie to bedzie do wszystkich zasilkow. Jak jestes ofiara przemocy, i masz wsparcie np WOmens Aid, to szukaj pomocy w aplikacjach.

Jak nie i niestety rozpadl sie zwiazek z partnerem, to niestety ale bedziesz musiala szukac pracy min na pol etatu i miejsca dla dziecka w przedszkolu, albo nianie wynajac. Jak bedziesz pracowac min pol etatu to bedziesz mogla sie starac o dofinansowanie. Sprawdz czy w okolicy maja przedszkola dla dwu latkow, przy niskich dochodach mozna sie starac o miejsce finansowane przez rzad do 15 godz tygodniowo.

Szukaj planu B jak plan A okaze sie ciemnym zaulkiem.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Karola1804

Post #7 Ocena: 0

2017-02-23 23:28:09 (7 lat temu)

Karola1804

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 23-02-2017

Skąd: Liverpool

Mam wsparcie W.A
Mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mojej mysli... Rozstalam sie z partnerem miesiac temu i poki co mam ciagle pod gorke.
Dziekuje Ci bardzo za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,