MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Maternity leave, a powrót do Polski

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Denon1

Post #1 Ocena: 0

2016-06-27 19:11:27 (8 lat temu)

Denon1

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2016

Skąd: Leeds

Witam,

W Anglii (z mężem) jesteśmy od grudnia 2015, pracujemy oboje w agencjach (razem 2000funtów na miesiąc). Chcielibyśmy się starać o dziecko, pytanie będzie o benefity. Nie bardzo jesteśmy przekonaniu do tego by rodzić i wychowywać dziecko w Anglii, więc sprawa się komplikuje bo myślimy o powrocie do Polski.
Pytanie: Czy jeśli pracujemy tak jak przedstawiłam, i ja zaszłabym szczęśliwie w ciążę (teraz) popracowalibyśmy z 6 moze 8 miesięcy, i zdecydowalibyśmy się na powrót do PL, czy w tym przypadku mogę za 7 mięsięcy "wskoczyc" na zasiłek maternity leave na miesiąc i z tym zasiłkiem wyjechać do PL?

PS: Pytałam w pracy 1 osoba powiedziała, że tak bo są to pieniądze wypracowane przeze mnie i że mi się "to należy", druga osoba z kolei powiedziała że w żadnym wypadku i że muszę być w UK.
Pytanie jest HIPOTETYCZNE, ale może być pomocne innym osobom, liczę na pomoc :)
PS2: nie chodzi o to że chce okraść Anglię czy coś tylko o to że po powrocie do Polski nie będziemy mieć żadnego świadczenia, a i z pracą dla męża nie wiadomo jak będzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2016-06-27 19:25:41 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja przepracujesz ustalona liczbe tygodni w miesiacach przed porodem (na forum jest ten temat wielokrotnie przerabiany), to mozesz mieszkac w Polsce i zasilek (maternity) pobierac dalej. Tak nawiasem mowiac to dziwny plan macie: pozbawiacie sie oboje zrodla dochodu, zwiekszacie rodzine i do tego zmieniacie kraj. W Polsce czystym powietrzem zyc bedziecie skoro pracy moze zadne z was nie bedzie miec?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #3 Ocena: 0

2016-06-27 20:58:24 (8 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

Jeżeli mąż pójdzie do Jobcentre i powie że chce wrócić do Polski to pomogą mu załatwić zasiłek dla bezrobotnych żeby pobierał w Pl.Tak wyczytałam ale nie jestem pewna czy to prawda sprawdź

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2016-06-27 21:44:49 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Najpierw musi sie na JSA kwalifikowac tutaj (w UK) a pozniej ten zasilek przetransferowac do Polski. Jak sie zwolni sam z pracy to zasilku nie dostanie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Person_One

Post #5 Ocena: 0

2016-06-27 21:54:41 (8 lat temu)

Person_One

Posty: 189

Kobieta

Z nami od: 18-03-2013

Skąd: londyn

Moja znajoma tak wlasnie zrobila i wykorzystala maternity leave na start w polsce. zawsze to pare miesiecy pewnych dochodow. udalo im sie, nie zaluja i dorobili sie drugiego dziecka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karinkas88

Post #6 Ocena: 0

2016-06-28 03:01:09 (8 lat temu)

karinkas88

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: swindon

hej, macie tutaj wszyscy na mysli maternity leave czy tak zwany maternity allowance? nie weim czy stosuje się te dwa pojecia naprzemiennie,czy mowa o dwoch roznych rzeczach. cos mi sie o uszy obilo , ze pracownicy agencyjni nie dostaja maternity leave jedynie contraktowi) ale przysluguje im maternity allowance platny chyba przez 39 tygodni , a jesli kobieta dopracuje do odpowiedniego czasu to przez pierwsze 6 tygodni dostaje statutory maternity wynoszca 90 proc srednich zarobków

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #7 Ocena: 0

2016-06-28 10:23:08 (8 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Cytat:

2016-06-28 03:01:09, karinkas88 napisał(a):
hej, macie tutaj wszyscy na mysli maternity leave czy tak zwany maternity allowance? nie weim czy stosuje się te dwa pojecia naprzemiennie,czy mowa o dwoch roznych rzeczach. cos mi sie o uszy obilo , ze pracownicy agencyjni nie dostaja maternity leave jedynie contraktowi) ale przysluguje im maternity allowance platny chyba przez 39 tygodni , a jesli kobieta dopracuje do odpowiedniego czasu to przez pierwsze 6 tygodni dostaje statutory maternity wynoszca 90 proc srednich zarobków


Maternity Leave

Poczytaj sobie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Denon1

Post #8 Ocena: 0

2016-06-28 15:47:27 (8 lat temu)

Denon1

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2016

Skąd: Leeds


Witam, dziękuję za liczne odpowiedzi :) Wydaje mi się że faktycznie pomyliłam zasiłki, i tak jak ktoś napisał chodzi mi o "Statutory Maternity Pay" (czyli należne pieniądze za przepracowany okres- płatny urlop macierzynski-39 tygodni)
Pytanie też kto wypłaca ten zasiłek? Czy Agencja czy Job Center?

Chemy zajść w ciążę, pracować w Anglii tak jak napisałam do 6-8 miesiąca, a później już wyjechać na stałe do Polski. Nie będziemy płacić Council tax, nie będziemy po prostu tu mieszkać.

Nie chcielibyśmy w żaden sposób nagiąć prawa swoją decyzją, i narobić sobie problemów. Chcemy by to było w 99% legalne :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #9 Ocena: 0

2016-06-29 15:30:59 (8 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Denon, pracujac dla agencji szanse nie sa wielkie, ze bedziesz pracowac do 6-8 miesiaca. Niestety notoryczne jest, ze agencja nie chce dawac pracy kobietom w ciazy. Nie mowie, ze tak musi byc w twoim przypadku, ale jest ryzyko. Plus, mozesz miec problem z ciaza I nie moc pracowac. Bralas to pod uwage?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Denon1

Post #10 Ocena: 0

2016-06-29 16:09:42 (8 lat temu)

Denon1

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2016

Skąd: Leeds

Tak, brałam pod uwagę wszystkie opcje :) Dlatego pytania są hipotetyczne. Załóżmy że nie będzie problemów z ciążą, chodzi tylko o legalność opuszczenia UK i pobierania zasiłku/pieniędzy które (jak niektórzy twierdzą) należy mi się gdyż go sobie wypracowuje (?)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,