MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 8 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 8 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marek1611

Post #1 Ocena: 0

2021-06-22 10:27:07 (3 lata temu)

Marek1611

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2021

Skąd: Leicester

W Anglii nie mozna przejsc na wczesniejsza emeryture. Nie ma w A nglii wczesniejszej emerytury. Prawo do emerytury maja osoby w wieku 67 lat zarowno koniety i mezczyzni. Jesli chodzi o stawy i choroby, w przypadku kiedy nie mozna pracowac po prostu musi isc na zwolnienie lekarskie na 28 tyggodni i po zwolnieniu przejsc na ESA- Employment and Support Allowance i aplikowac o PIP - Personal Independence Payment. Wszyskie informacje na stronie gov.uk i zakladka https://www.gov.uk/browse/benefits/disability.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2021-06-22 12:03:10 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2021-06-21 21:37:23, AbacusII napisał(a):
Cytat:

2021-06-21 21:28:44, Turefu napisał(a):
Nigdy nie jest za pozno na oszczedzanie. Najlepiej zalezc sobie pracodawce z hojnym pakietem emerytalnym. Jak takowego brakuje, to nie wiem.

Ale moj mi placi calkiem niezle drugi filar. Czyli, ze w mojej pracy moga mi zaoroponowac 3 filar, ktory ja bede sam sobie płacił?
No nie jest za pozno, tylko przez te lata co mi do emerytury zostały ile ja uciułam?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>AbacusII</i> 21-06-2021 21:39 ]




Trzeci filar to sobie możesz płacić sam. Pracodawca raczej nie ma nic do tego, chyba że jesteś super fachowcem i pracodawca zaoferuje Ci, no. podczas negocjacji warunków zatrudnienia, że Ci będzie płacić za ten trzeci filar. Dla przykładu znam osobę w USA, która ma zagwarantowane prawo do wakacji trwających dwa miesiące - mimo, że prawo przewiduje coś około 10 dni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AbacusII

Post #3 Ocena: 0

2021-06-25 00:55:57 (3 lata temu)

AbacusII

Posty: 721

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2021

Skąd: Londyn

Cytat:

2021-06-22 12:03:10, daavid napisał(a):

Trzeci filar to sobie możesz płacić sam. Pracodawca raczej nie ma nic do tego, chyba że jesteś super fachowcem i pracodawca zaoferuje Ci, no. podczas negocjacji warunków zatrudnienia, że Ci będzie płacić za ten trzeci filar...[ciah]

ok, pytanie tylko, jaki fundusz wybrać ? Liczylem,ze ktos ma, poleci itd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #4 Ocena: 0

2021-06-25 15:12:19 (3 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2021-06-25 00:55:57, AbacusII napisał(a):
Cytat:

2021-06-22 12:03:10, daavid napisał(a):

Trzeci filar to sobie możesz płacić sam. Pracodawca raczej nie ma nic do tego, chyba że jesteś super fachowcem i pracodawca zaoferuje Ci, no. podczas negocjacji warunków zatrudnienia, że Ci będzie płacić za ten trzeci filar...[ciah]

ok, pytanie tylko, jaki fundusz wybrać ? Liczylem,ze ktos ma, poleci itd

Ciężko coś polecić komuś jak sie kogoś nie zna pod względem zwyczajów i możliwości oszczędzania oraz stresu z tym związanym.

Może ja zacznę to inni się dołączą.

Dla mojego brata w ramach prywatnej emerytury SIPP to bym polecił wybrać fundusze oferowane przez "Vanguard" a szczególnie tz ETFy, funduszy indeksowych notowanych na giełdzie.
W moim portfelu mam indeksowy ETF S&P500 tylko że z innej instytucji finansowej.
To temat na kilkanaście stron.
Jak sie interesujesz funduszami to należy się zapoznać jak one funkcjonują i jakie są opłaty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #5 Ocena: 0

2021-06-25 16:11:09 (3 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Obrazek

warto tez pamiętać o OMX Island bo to zabolało duża cześć anglików zbierających na emeryturę tego co wiem inwestorzy Icesave nie otrzymali żadnego odszkodowania za straty poniesione z powodu jego bankructwa.
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2021-06-25 16:19:09 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-06-22 10:27:07, Marek1611 napisał(a):
W Anglii nie mozna przejsc na wczesniejsza emeryture. Nie ma w A nglii wczesniejszej emerytury. Prawo do emerytury maja osoby w wieku 67 lat zarowno koniety i mezczyzni. Jesli chodzi o stawy i choroby, w przypadku kiedy nie mozna pracowac po prostu musi isc na zwolnienie lekarskie na 28 tyggodni i po zwolnieniu przejsc na ESA- Employment and Support Allowance i aplikowac o PIP - Personal Independence Payment. Wszyskie informacje na stronie gov.uk i zakladka <a href="https://www.gov.uk/browse/benefits/disability" target="_blank" target="_new">https://www.gov.uk/browse/benefits/disability</a>.


Tak myślę, że jeżeli już ktokolwiek decyduje się na wpis, jako osoba posiadająca wiedzę do doradzania Innym, pytającym, to tę wiedzę trzeba mieć. Niestety, ale podajesz nieprawdziwe informacje co do wcześniejszej emerytury. Jest taka możliwość i nie chodzi o benefity z racji niepełnosprawności m.in.

health retirement

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2021-06-25 16:56:46 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-06-25 16:19:09, Kanonier30 napisał(a):
Cytat:

2021-06-22 10:27:07, Marek1611 napisał(a):
W Anglii nie mozna przejsc na wczesniejsza emeryture. Nie ma w A nglii wczesniejszej emerytury. Prawo do emerytury maja osoby w wieku 67 lat zarowno koniety i mezczyzni. Jesli chodzi o stawy i choroby, w przypadku kiedy nie mozna pracowac po prostu musi isc na zwolnienie lekarskie na 28 tyggodni i po zwolnieniu przejsc na ESA- Employment and Support Allowance i aplikowac o PIP - Personal Independence Payment. Wszyskie informacje na stronie gov.uk i zakladka <a href="https://www.gov.uk/browse/benefits/disability" target="_blank" target="_new">https://www.gov.uk/browse/benefits/disability</a>.


Tak myślę, że jeżeli już ktokolwiek decyduje się na wpis, jako osoba posiadająca wiedzę do doradzania Innym, pytającym, to tę wiedzę trzeba mieć. Niestety, ale podajesz nieprawdziwe informacje co do wcześniejszej emerytury. Jest taka możliwość i nie chodzi o benefity z racji niepełnosprawności m.in.

health retirement


A o co chodzi Kanonier bo podales link mowiacy o ESA i UC a takze ze nie mozna przyspieszyc emerytury rzadowej ("it is not possible to receive your state pension before your state pension age" w Twoim linku)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2021-06-25 19:21:06 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

wcześniejsza emerytura

Kochani, Zróbcie Research porządny. Ok?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2021-06-25 19:44:58 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-06-25 19:21:06, Kanonier30 napisał(a):
w
Cytat:
cześniejsza emerytura


Kochani, Zróbcie Research porządny. Ok?



OK, Twoj powyzszy link mowi o panstwowej emeryturze tak: "Your State Pension is payable from your State Pension age. It cannot be paid early on the grounds of ill-health. The state retirement age for men and women is currently 66."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2021-06-25 20:54:22 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

O państwowej, zgadza się. Kwestionuję zaś stwierdzenie, że emerytura wcześniejsza jest niemożliwa. Chyba, że ktoś nie pracuje/nie pracował w ogóle w Wielkiej Brytanii, a po prostu chciałby w wieku 45 lat zostać emerytem... . No i wiek to nie jest 67 lat, a 66.

Co do zasad przyznawania emerytur plus pension credit i tym podobnych nie zabieram głosu, bo nie mam na ten temat wiedzy. Jeżeli zaś ktoś szuka drogi, aby szybciej przejść na emeryturę z powodów zdrowotnych, to taka ścieżka jest możliwa.

PS.
Dodam, że nie kreuje się na specjalistę, ale zwracam uwagę na błędy merytoryczne. Natomiast nie mam ochoty spędzać dnia na dochodzeniu do informacji, które dla mnie nie są przydatne i to tylko w tym celu, aby na Forum ktoś mógł konstatować czy informacja w linku jest przydatna czy nie.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 25-06-2021 20:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,