MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-08-19 14:51:03 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

W Lublinie transport publiczny jest bezpłatny powyżej 65 roku i dla dzieci szkół podstawowych i średnich, nie dotyczy studentów.

W sumie to nie wiem na czym to MPK teraz zarabia bo autobusy są pełne starszych osób i pewnie dzieci po wakacjach.

A wracając do emerytur to chyba każdy ma jakiś filar dodatkowy. Mnie potrącają 70f. mój mąż płaci sobie 100 mies.

To płaci się ten Council, czy nie?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-08-19 18:02:39 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-08-19 14:32:31, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Cytat:

2019-08-19 13:32:06, gosian napisał(a):
Wielim, może £160 tygodniowo to śmiech na sali, ale czy czasem taki emeryt ma za darmo przejazdy, recepty i czynsz?(chyba że się mylę?) Więc tak naprawdę wcale małe pieniądze to nie są. Jedyna niesprawiedliwość to chyba taka, że wszyscy mają tak samo.


W Estonii transport publiczny jest bezplatny dla wszystkich obywateli. Ocena wartosci pakietu emerytalnego w UK zalezy od perspektywy. Porownujac go z inymi krajami tej "Zachodniej" Europy - jego atrakcyjnosc wypada niezwykle blado.....

No ale za to jest krolowa, ksiaze andrzej i reszta !
Dopoki sa igrzyska jakos sie to w kupie trzymac bedzie ;)


Jaka emeryture oferuje Szkocja teraz i po rozwodzie?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-08-19 18:11:06 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2019-08-19 18:02:39, Adacymru napisał(a):
Cytat:

2019-08-19 14:32:31, Zygmunt_Merytoryczny napisał(a):
Cytat:

2019-08-19 13:32:06, gosian napisał(a):
Wielim, może £160 tygodniowo to śmiech na sali, ale czy czasem taki emeryt ma za darmo przejazdy, recepty i czynsz?(chyba że się mylę?) Więc tak naprawdę wcale małe pieniądze to nie są. Jedyna niesprawiedliwość to chyba taka, że wszyscy mają tak samo.


W Estonii transport publiczny jest bezplatny dla wszystkich obywateli. Ocena wartosci pakietu emerytalnego w UK zalezy od perspektywy. Porownujac go z inymi krajami tej "Zachodniej" Europy - jego atrakcyjnosc wypada niezwykle blado.....

No ale za to jest krolowa, ksiaze andrzej i reszta !
Dopoki sa igrzyska jakos sie to w kupie trzymac bedzie ;)


Jaka emeryture oferuje Szkocja teraz i po rozwodzie?


Szkocja jest w UK, niestety - wiec taka sama jak w jej pozostalych czesciach.
Po rozwodzie? - nie mam pojecia :) ale jakos w dobrej mysli jestem.
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2019-08-19 19:11:52 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2019-08-19 14:16:25, iwona38 napisał(a):
Czynsz za darmo? Mozesz to rozwinac?


Chodziło mi o to, że mają bardzo dużo dofinansowanie do czynszu jak nie 100% nawet. Nie wiem na ile to jest prawda, ale to usłyszałam od starszej angielki. Nigdy nie wczytywalam się bardziej w temat, bo do emerytury mi dużo brakuje. Nawet nie wiem czy coś się zmieniło w wieku emerytalnym.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kaktusak

Post #5 Ocena: 0

2019-08-19 19:26:32 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Emerytury sa niskie, ale i skladki NI sa niskie, dodatkowo bardzo duzo ludzi skutecznie ich unika (zaczynajac od roznych SE, dyrektorow Ltd, po matki opiekujace sie dziecmi/ludzi opiekujacych sie chorymi itp, ktorym skladki oplaca (czyli tak naprawde przeklada pieniadze z jednej kieszeni do drugiej) Job centre a emerytury miec bedzie. Doprowadzilo to do systemu ze nie ma kompletnie zadnego sensu placic NI contr. ponad wymagane minimum bo i tak dostaniemy wszysycy wszystkie benefity (state pension, maternity, sick pay) takie same, czyli marne:).
Juz widze jak podobny system "emerytury obywatelskiej" zadzialalby np w Polsce, placic skladki do ZUS % od dochodu a w zamian wszysyc dostana na starosc 1500 zl, wtedy pewnie wszyscy poza zarabiajacymi minimum uciekliby z etatu:), nawet teraz nikt nie chce placic wiecej niz musi bo "ZUS zbankrutuje:)", ale przynajmniej obiecuje placic proporcjonalnie do skladek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mojciech

Post #6 Ocena: 0

2019-08-19 19:27:15 (5 lat temu)

Mojciech

Posty: 78

Mężczyzna

Z nami od: 20-02-2016

Skąd: .

Witam, Szukam informacji na temat tego czy jest możliwość odzyskania wpłaconych składek jeśli nie rządowej emerytury to chociaż prywatnej. Zamierzam wrócić do Polski i nie przepracuję tu wymaganych 10 lat. Może ktoś się spotkał z taką sytuacją, że pod warunkiem, że się nie wróci do UK to zwrócili składki emerytalne? Jeśli jest to możliwe to do kogo należy się zgłosić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #7 Ocena: 0

2019-08-19 20:15:59 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Nie musisz miec zadnych 10 lat przepracowanych w UK zeby dostac emeryture, to jakis mit rozpowszechniany przez rodakow nie rozumiejacy prostych informacji ze stron.gov.uk:). Po przepracowaniu min. 10 lat skladkowych (w uk + pl) bedziesz mial prawo do state pension 1/35 (35 na dzis,moze isc w gore:) * ok 165£ tyg na dzis za kazdy rok skladkowy w uk, po 68 r. zycia (na dzis, moze...:). Nie mozna tego w zaden sposob "odzyskac"/przeniesc itp historie. Prywatna emerytura zostaje w uk (Polska nie jest na liscie krajow z funduszami dopuszczonymi do trasferu), dostep po chyba 55r. zycia (czesciowy), proba wyplaty na dzien dzisiejszy moze grozic utrata b.duzego kawalka odlozonych srodkow (ponad 50%! - ulga podatkowa od panstwa i skladki pracodawcy)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mireczek35

Post #8 Ocena: 0

2019-08-20 09:00:18 (5 lat temu)

Mireczek35

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 25-02-2019

Skąd: Lisburn

Chory system, wspolnie z zona na NI wplacamy ponad £8000 rocznie (payslip1, payslip2), a dostaniemy z tego marne ochlapy w wieku 75 (?) lat przy okazji sponsorujac licznych brytyjskich nierobow. Chyba "w miare rozgarnietym" osobom bardziej oplaca sie pracowac w Polsce...

[ Ostatnio edytowany przez: Mireczek35 20-08-2019 09:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #9 Ocena: 0

2019-08-20 09:16:11 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Ale dzieki temu systemowi mielismy swego czasu duzo art. w polskiej prasie ze dla self-employed jest w uk raj i zeby otwierac dzialanosc, bo placi sie ni contr class 2 = 3£ a potem emerytura 165£ tyg cyk wpada do kieszeni. Co bystrzejsi dopytywali sie jak to dziala i sie kalkuluje, wiekszosc wolala nie wiedziec...:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-08-20 09:23:37 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-08-20 09:00:18, Mireczek35 napisał(a):
Chory system, wspolnie z zona na NI wplacamy ponad £8000 rocznie (payslip1, payslip2), a dostaniemy z tego marne ochlapy w wieku 75 (?) lat przy okazji sponsorujac licznych brytyjskich nierobow. Chyba "w miare rozgarnietym" osobom bardziej oplaca sie pracowac w Polsce...

Zawsze mozesz zostac kontraktorem IT i placic minimalne skladki ... Sorry, nie chce mi sie po raz kolejny ogladac Twoich payslips, wszyscy na forum wiemy, ze jestes z nich dumny.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,