MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Macierzyńskie a zwolnienie lekarskie w ciąży

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kasiachery

Post #1 Ocena: 0

2015-07-11 12:58:39 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2015-07-11 12:51:57, ktos1988 napisał(a):
hej kobietki ja tez mam pytanie odnosnie chorobowego i macierzynskiego w uk jestem w 12 tyg. ciazy i jestem na zwolnieniu czy jesli bede ciagla do momentu odejscia na macierzynskie czy te 6 tygodzi dostane 90% z chorobowego i czy potem te 134 tygodniowo co ma byc to zamiast tego to dostane tyke co na chorobowym czyli te 80. bardzo prosze o odpowiedz


te 6 tyg to nie jest jakies chorobowe. po prostu zaczynasz macierzynskie i pracodawca placi 90% twojej wyplaty, pozniej normalnie masz 134 chyba przez 33 tyg. nie wiem skad wzielo sie sie 80f?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

spokokonto

Post #2 Ocena: 0

2015-10-30 14:11:06 (9 lat temu)

spokokonto

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 30-10-2015

Skąd: Rugby

Witam. Prosze o pomoc odnosnie Maternity Allowance. Podjelam prace przez agencje pracy na part time. Chcialabym zajsc w ciaze ale wiem ze bede musiala miec od samego poczatku zwolnienie z powodu zagrozenia ciazy. Ile musze przepracowac zeby orzymac MA. Pan w JobCenter powiedzial mi ze trzeba byc zatrudnionym i miec przepracowane dwa lata. Wczesniej pracowalam troche przez agencje i 28tyg na part time ale bez odprowadzania skladek bo zarabialam 145f tyg. Czy to moze byc wziete pod uwage. Prosze o pomoc najlepszego rozwiazania bo tylko jak zajde w ciaze nie bede mogla pracowac:(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2015-10-30 14:21:17 (9 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

http://www.benefity.org.uk/maternity-allowance
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

spokokonto

Post #4 Ocena: 0

2015-10-30 14:42:44 (9 lat temu)

spokokonto

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 30-10-2015

Skąd: Rugby

Na stronie nie ma nic sprecyzowanego i nic nie pisze o tych dwoch latach ktore przytoczyl Pan z Job Center.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #5 Ocena: 0

2015-10-30 21:08:01 (9 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Witaj,
Maternity Allowance mozesz dostac jezeli w pracowalas 26 tyg w ciagu 66 tygodni przed narodzeniem dziecka. Czyli musisz miec przepracowane okolo 6.5 miesiecy w okresie okolo roku I 3 miesiecy przed porodem.
Jezeli juz teraz ma przepracowane okolo 7 miesiecy I zajdziesx w ciaze ,czyli plus 40 tyg to dostaniesz MA z job centre.
Kwota zalezy od zarobionych pieniedzy. Z tych 26 tyg musisz wybrac najlepsze,czyli te kiedy zarobilas najwiecej. Mozesx max dostac £139.58 tyg lub 90% zarobkow ale musza one byc wiecej niz £30 tygodniowo.
Jezeli nie przekroczylas progu gdzie pobierali ci NI to dostaniesz 90% ze sredniej z tych najlepszych 13 tyg .
MA dostaje sie przez 39 tyg I mozna je dostawac juz od 11 tyg przed porodem.
Wychodzi wiec ze w twoim wypadku,jezeli zajdziesz w ciaze teraz a nadal pracujesz I do chwili obecnej przepracowalas te 6.5 miesiaca,niekoniecznie w jednej pracy ale ciaglym trybem ,to dostaniesz MA.

Pozdrawiam I powodzenia.

[ Ostatnio edytowany przez: GiantGoram 30-10-2015 21:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autofan

Post #6 Ocena: 0

2015-10-30 21:29:51 (9 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Cytat:

[ Chcialabym zajsc w ciaze ale wiem ze bede musiala miec od samego poczatku zwolnienie z powodu zagrozenia ciazy.

Po czym wnosisz? Miej na uwadze iz ciaza w Anglii nie jest choroba /jak w Polsce/ I moze okazac sie ze jestes zdrowa

[ Ostatnio edytowany przez: autofan 30-10-2015 21:30 ]

Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

spokokonto

Post #7 Ocena: 0

2015-10-31 16:12:48 (9 lat temu)

spokokonto

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 30-10-2015

Skąd: Rugby

Dziekuje za pomoc GiantGoram:)Czyli jak dobrze zrozumialam to jezeli przepracuje 7 miesiecy i zajde w ciaze to moge isc na zwolnienie chorobowe i otrzymam MA w 11 tyg przed porodem. Mysle ze GP powinien mi wystawic zwolnienie poniewaz dwoje dzieci stracilam bedac w 16tyg i 25tyg ciazy. Nie chcialabym stracic kolejnego dziecka przez to ze chodze do pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2015-10-31 18:10:24 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak pracodawca nie moze zapewnic bezpiecznego stanowiska, to niekoniecznie zwolnienie musisz miec, pracodawca wysle cie na platny urlop albo do czasu kiedy stanowisko sie znajdzie, albo do 11 tygodnia przed porodem. Podwojne poronienie nie musi automatycznie oznaczac zwolnienia lekarskiego, chyba ze lekarz wyraznie okresli ze jakakolwiek praca bylaby szkodliwa.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #9 Ocena: 0

2015-10-31 22:15:48 (9 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Witaj,
Szczerze wspolczuje straty malenstw I doskonale rozumiem twoje przedwczesne,ale w pewien sposob,udprawiedliwione obawy.
Sama przez to przechodzilam I kolejna ciaza to bylo analizowanie kazdego bolu ,zaklucia Czy nawet niestrawnosci.
Mam nadzieje ze nastepnym raxem bedzie inaczej I doczekasz sie malenstwa.
Jedyne co moge poradzic/powiedziec to to, ze jak pojdziesx do lekarza po 12 tyg to zeby od razu przekazal cie poloznej ze wzgledu na historie poronien. Jak sama wiesz do 12 tyg w UK nie ma leczenia podtrzymujacego ciaze. Potem polozna powinna miec z toba czestrze spotkania niz z kobietami bez historii poronien/problematycznych ciazy. Powinnas miec czestrze badania krwi/moczu/cisnienia itd.
Nie chce byc wscibska ale Czy jest jakis powod medyczny,potwierdzony badaniami ze poronilas?

Zycze ci naprawde spokojnej I donoszonej kolejnej ciazy.
Wazne tez jest nastawienie psychiczne,wiec mimo poprzednich doswiadczen,warto wierzyc ze tym razem wszystko bedzie dobrze.
Powodzenia
Lucyna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

spokokonto

Post #10 Ocena: 0

2015-11-01 11:13:31 (9 lat temu)

spokokonto

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 30-10-2015

Skąd: Rugby

Ja nie poronilam. Oba dzieciatka mialy wade wrodzona. Genetyk powiedzial ze nie wie dlaczego tak sie dzieje i na pewno w Polce otrzymalabym od samego poczatku zwolnienie. W Agencji raczej nie wysylaja na urlopy tylko nie daja pracy. Jezeli faktycznie nie da lekarz zwolnienia to po przepracowanych min 7 miesiacach i wybraniu naleznego urlopu wypoczynkowego moge zaprzestac pracowac? Czy Agencja mnie moze zwolnic. Jak tak to czy strace MA?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,