MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 194 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 192 | 193 | 194 ] - Skocz do strony

Str 2 z 194

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2006-11-03 19:59 (17 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

hogata , dlatego wlasnie dostalas mieszkanie, bo normalnie to bys se poczekala, u nas tez byla kontrola i tyle , moge poczekac do marca i zaczynac od poczatku. ciesz sie ze akurat tak ci wyszlo. ostatnio do znajomych zawitala policja i socjal, bo ktos podal, ze dzieci 7 i 10 lat siedza rano 2 godz same. tez nie maja warunkow, ale tyle narazie z tego wynika, ze sa pod kontrola. i nie ma powodu do radosci z tego tytulu, nawet jesli dostana cos.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

oliwkafortwilli

Post #2 Ocena: 0

2006-11-04 14:08 (17 lat temu)

oliwkafortwilliam

Posty: 1

Z nami od: 04-11-2006

http://www.szkocja2006.fora.pl

temat mieszkania z councilu - jak uzyskac punkty oraz co potrzeba aby zlozyc wniosek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

olus

Post #3 Ocena: 0

2006-11-09 21:46 (17 lat temu)

olus

Posty: 96

Kobieta

Z nami od: 04-10-2006

CZESC HOGATA, CHCIALABYM WIECEJ SIE DOWIEDZIEC NA TEMAT TEGO JAK DOSTALAS MIESZKANIE. PODAJE MOJ NR GG 8016505, JAK MOZESZ TO SIE ODEZWIJ. CHCIELIBSMY TEZ POSTARAC SIE O TAKIE MIESZKANIE, MAMY SYNKA 3 MIESIECZNEGO. POTRZEBUJE WIECEJ INFO, JAK TO ZROBILISCIE. DZIEKI Z GORY.
POZDRO
OLIVKA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MoniaLuk

Post #4 Ocena: 0

2006-11-13 14:10 (17 lat temu)

MoniaLuk

Posty: 5

Z nami od: 13-11-2006

Witam,

mam pytanie.
Mój mąż niedawno wyjechał do Nottingham, narazie tam pracuje i wynajmuje pokój. Mamy dwójkę małych dzieci (6 lat i 8 miesięcy). Narazie z maluchami jestem w Polsce, i przyzaję, ze rozłąka nie jest dla nas łatwa. Planuję z dziećmi dojechać do męża. Jeśli ktoś mógłby mi coś dzoradzić, byłabym wdzieczna.
Jaki jest mniej więcej koszt wynajmu mieszkania dla naszej rodziny, jak życie, czy są jakieś dodatki socjalne na dzieciaki,możliwość otrzymania mieszkania socjalnego,jakie muszę mieć do tego dokumenty, jak jest ze szkolnictwem dla 7 latka, czy są polskie szkoły, czy są płatne ?
Czy o pomoc socjalną na dzieci starać się już tu, czy jechać z dzieciakami i tak składać odpowiednie wnioski?
Trochę tego jest

Z góry dziękuję za odpowieź,

Pozdrawiam wszystkich
Monia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Hogata

Post #5 Ocena: 0

2006-11-13 16:31 (17 lat temu)

Hogata

Posty: 99

Z nami od: 24-01-2006

Nie mam gadu gadu, operuje skypem. Najlepiej napisz konkretne pytania na maila hogactwo@poczta.fm

Temat: mieszkania z councilu, czyli council housing.

Mieszkanie z councilu, popularnie zwane przez Polakow "council flat", jest jednym z glownych tematow pojawiajacych sie na polonijnych forach. Wokol tematu naroslo juz wiele mitow i legend. Oto kilka odpowiedzi na najczesciej pojawiajace sie pytania:

1. Co to jest council house?
Kazda gmina w Wielkiej Brytanii dysponuje lokalami mieszkalnymi, ktore sa wynajmowane na preferencyjnych warunkach osoba, ktore nie moga pozwolic sobie na wynajecie mieszkania od prywatnego landlorda. Czynsz w mieszkaniu councilowskim jest przecietnie o polowe nizszy. Nie ma tez kaucji. Jest to odpowiednik polskich mieszkan komunalnych. Mieszkaniami zarzadzaja roznego typu stowarzyszenia mieszkaniowe.
Gminy dysponuja roznego typu lokalami, od hosteli poprzez male mieszkania do domow. Sa tez mieszkania specjalnie przystosowane do potrzeb osob niepelnosprawnych.

2. Kto moze starac sie o mieszkanie z gminy?
O mieszkanie moze starac sie wiekszosc ludzi mieszkajaca na stale w Wielkiej Brytanii.

3. Czy Polacy moga starac sie o mieszkanie?
Tak. Polacy, jako czlonkowie UE, sa uprawnieni do mieszkan councilowskich.

4. Co zrobic, by otrzymac mieszkanie z councilu?
Najprosciej jest udac sie do swojego councilu i umowic sie na spotkanie z housing advisor. Jesli ktos nie mowi po angielsku, mozna poprosic o tlumacza. Doradca ten powinien powiedziec, jakie kroki nalezy dalej podjac, gdzie udac sie po formularz itp. Formularze i instrukcje mozna tez uzyskac w lokalnym CAB.

5. Jakie warunki musze spelnic, by otrzymac lokal z councilu?
Mieszkac na stale w UK. To podstawowy warunek. Wazne tez, ale niekonieczne sa powiazania z danym dystryktem, czyli local conection. Potwierdzeniem Local conection jest zarowno rachunek czy korespondencja potwierdzajaca adres, jak i potwierdzenie zatrudnienia w danym dystrykcie. Ale jesli mieszkam i pracuje np. w Londynie, a mam zamiar zamieszkac np. w Newmarket, moge skladac aplikacje, tyle tylko, ze ktos w takiej samej sytuacji mieszkaniowej jak ja, ale z local conection, dostanie mieszkanie szybciej.

6. Chce starac sie o mieszkanie z councilu, ale mam mieszkanie w Polsce?
Nie wyklucza to mozliwosci otrzymania lokalu w Anglii. Nalezy jednak w aplikacji zaznaczyc, ze takie sie lokal posiada. Odradzam zatajanie.

7. Jak dlugo bede czekac na mieszkanie?
To zalezy od Twojej sytuacji mieszkaniowej oraz od ilosci zwalniajacych sie mieszkan w danej gminie.

8. Co wplywa na moja sytuacje mieszkaniowa, czyli popularnie zwane na ilosc punktow?
Kazde Towarzystwo Mieszkaniowe ma swoj system punktacji. Istotny wplyw ma ilosc czlonkow rodziny, sytuacja materialna, czyli wysokosc dochodow, to czy mieszkamy sami, czy z kims trzecim, czy w rodzinie sa dzieci i osoby niepelnosprawne itp.
W pierwszej kolejnosci mieszkanie otrzymuja osoby bezdomne (homeless).

9. Jak wyglada mieszkanie z councilu?
Na forach pojawiaja sie glosy, iz mieszkania z councilu to sa nory nie nadajace sie do zamieszkania. Nieprawda. Wiekszosc mieszkan owszem, kwalifikuje sie do remontu, ale gmina daje tylko to, co ma. Mozna trafic na ladny domek, jak i na zniszczony. No, ale jesli ktos spodziewa sie palacu, to nie ten temat.



Gdzie szukac informacji?

http://england.shelter.org.uk/advice/advice-3172.cfm


Aha, istotne dla osob w trudnej sytuacji materialnej. Council moze pomoc wynajac mieszkanie od prywatnego landlorda, czytez zaplacic kaucje. O informacje pytajcie housing advisor. I poproscie o tlumacza, tez mozna dostac bez problemu.

[ Wiadomość edytowana przez : Hogata on 13-11-2006 21:48 ]
hogat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MoniaLuk

Post #6 Ocena: 0

2006-11-15 12:00 (17 lat temu)

MoniaLuk

Posty: 5

Z nami od: 13-11-2006

Dziękuję
Monia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aldi23

Post #7 Ocena: 0

2007-01-17 22:41 (17 lat temu)

Aldi23

Posty: 18

Z nami od: 17-01-2007

Cytat:

23-10-2006, Anonim wrote:
Ok, od miesiaca mam mieszkanie z councilu, czekalam 3 miesiace. Idz do counsilu i umow sie z housing advisor. w councilu lub citizen advise biuro(nigdy nie umiem tego napisac!) skieruja cie do lokalnego stowarzyszenia mieszkan czy jakos tak, gdzie dadza ci formularz. Nie jest ciezki, poza tym mozesz prosic o tlumacza. I nie potrzebny zaden rok, przydatne sa jakies local connection, czyli np. potwierdzenie pracy w ty rejonie. jakby co, pytaj, odpowiem, mam to na swiezo.

Slusarczyk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aldi23

Post #8 Ocena: 0

2007-01-17 22:44 (17 lat temu)

Aldi23

Posty: 18

Z nami od: 17-01-2007

Cytat:

13-11-2006, Anonim wrote:
Nie mam gadu gadu, operuje skypem. Najlepiej napisz konkretne pytania na maila hogactwo@poczta.fm

Temat: mieszkania z councilu, czyli council housing.

Mieszkanie z councilu, popularnie zwane przez Polakow "council flat", jest jednym z glownych tematow pojawiajacych sie na polonijnych forach. Wokol tematu naroslo juz wiele mitow i legend. Oto kilka odpowiedzi na najczesciej pojawiajace sie pytania:

1. Co to jest council house?
Kazda gmina w Wielkiej Brytanii dysponuje lokalami mieszkalnymi, ktore sa wynajmowane na preferencyjnych warunkach osoba, ktore nie moga pozwolic sobie na wynajecie mieszkania od prywatnego landlorda. Czynsz w mieszkaniu councilowskim jest przecietnie o polowe nizszy. Nie ma tez kaucji. Jest to odpowiednik polskich mieszkan komunalnych. Mieszkaniami zarzadzaja roznego typu stowarzyszenia mieszkaniowe.
Gminy dysponuja roznego typu lokalami, od hosteli poprzez male mieszkania do domow. Sa tez mieszkania specjalnie przystosowane do potrzeb osob niepelnosprawnych.

2. Kto moze starac sie o mieszkanie z gminy?
O mieszkanie moze starac sie wiekszosc ludzi mieszkajaca na stale w Wielkiej Brytanii.

3. Czy Polacy moga starac sie o mieszkanie?
Tak. Polacy, jako czlonkowie UE, sa uprawnieni do mieszkan councilowskich.

4. Co zrobic, by otrzymac mieszkanie z councilu?
Najprosciej jest udac sie do swojego councilu i umowic sie na spotkanie z housing advisor. Jesli ktos nie mowi po angielsku, mozna poprosic o tlumacza. Doradca ten powinien powiedziec, jakie kroki nalezy dalej podjac, gdzie udac sie po formularz itp. Formularze i instrukcje mozna tez uzyskac w lokalnym CAB.

5. Jakie warunki musze spelnic, by otrzymac lokal z councilu?
Mieszkac na stale w UK. To podstawowy warunek. Wazne tez, ale niekonieczne sa powiazania z danym dystryktem, czyli local conection. Potwierdzeniem Local conection jest zarowno rachunek czy korespondencja potwierdzajaca adres, jak i potwierdzenie zatrudnienia w danym dystrykcie. Ale jesli mieszkam i pracuje np. w Londynie, a mam zamiar zamieszkac np. w Newmarket, moge skladac aplikacje, tyle tylko, ze ktos w takiej samej sytuacji mieszkaniowej jak ja, ale z local conection, dostanie mieszkanie szybciej.

6. Chce starac sie o mieszkanie z councilu, ale mam mieszkanie w Polsce?
Nie wyklucza to mozliwosci otrzymania lokalu w Anglii. Nalezy jednak w aplikacji zaznaczyc, ze takie sie lokal posiada. Odradzam zatajanie.

7. Jak dlugo bede czekac na mieszkanie?
To zalezy od Twojej sytuacji mieszkaniowej oraz od ilosci zwalniajacych sie mieszkan w danej gminie.

8. Co wplywa na moja sytuacje mieszkaniowa, czyli popularnie zwane na ilosc punktow?
Kazde Towarzystwo Mieszkaniowe ma swoj system punktacji. Istotny wplyw ma ilosc czlonkow rodziny, sytuacja materialna, czyli wysokosc dochodow, to czy mieszkamy sami, czy z kims trzecim, czy w rodzinie sa dzieci i osoby niepelnosprawne itp.
W pierwszej kolejnosci mieszkanie otrzymuja osoby bezdomne (homeless).

9. Jak wyglada mieszkanie z councilu?
Na forach pojawiaja sie glosy, iz mieszkania z councilu to sa nory nie nadajace sie do zamieszkania. Nieprawda. Wiekszosc mieszkan owszem, kwalifikuje sie do remontu, ale gmina daje tylko to, co ma. Mozna trafic na ladny domek, jak i na zniszczony. No, ale jesli ktos spodziewa sie palacu, to nie ten temat.



Gdzie szukac informacji?

http://england.shelter.org.uk/advice/advice-3172.cfm


Aha, istotne dla osob w trudnej sytuacji materialnej. Council moze pomoc wynajac mieszkanie od prywatnego landlorda, czytez zaplacic kaucje. O informacje pytajcie housing advisor. I poproscie o tlumacza, tez mozna dostac bez problemu.

[ Wiadomość edytowana przez : Hogata on 13-11-2006 21:48 ]
Slusarczyk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aldi23

Post #9 Ocena: 0

2007-01-17 23:05 (17 lat temu)

Aldi23

Posty: 18

Z nami od: 17-01-2007

Cześć Hogata pisałam do ciebie na e-mil ale nie wiem czy doszło mam pytanie ja mieszkam z synem i z mężem w UK w miescie Watford my równiez staramy się o mieszkanie socjalne ale nie wiem jak długo będe czekać na razie przyznali mam tylko punkty jest ich 280 ale nie wiem czy to dużo bo ponoć każda gmina ma tu różną punktacje jak byś coś o tym wiedziała to byłabym ci bardzo wdzięczna za jakakolwiek odpowiedz dzięki pozdrawiam. A tak pozatym po przeczytaniu twojego listu jest mi bardzo miło że są tu też tak życzliwi i serdeczni ''polacy' jak ty dziękuje i pozdrawiam
Slusarczyk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maja32

Post #10 Ocena: 0

2007-01-22 16:16 (17 lat temu)

maja32

Posty: 3

Z nami od: 22-01-2007

DO ALDI23---MY Z MEZEM I 2 DZIECI MIESZKAMY NA PINNER,TO CALKIEM NIEDALEKO OD WATFORD.NALEZYMY DO PROGRAMU LOKATA OD 6 MIESIECY,ALE NIE SLYSZALAM O PUNKTACJI,O KTOREJ PISZESZ .MY MAMY PRZYZNANA KATEGORIE C I 3 BEDROOM,PONIEWAZ MAMY 2 DZIECI .NAPISZ COS O TYCH PUNKTACH ,BO MOZE COS PRZEOCZYLAM.CZY MASZ DZIECI??moje sa w wieku 8 lat -corka i synek 7 miesiecy.pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 194 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 192 | 193 | 194 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,