MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

domi1nika

Post #1 Ocena: 0

2014-05-09 14:45:29 (10 lat temu)

domi1nika

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 09-05-2014

Skąd: Wrexham

Hej,
Mam pytanie :) *THUMBS UP*
Moja mama jest tym czasowo bez pracy i dostaje zasiłki które nas wspierają : JSA, Child Tax Credit, Housing Benefit.
Oczywiście szuka pracy bo ile można w domu siedziec.
No więc, czy jeśli ja poszłabym do pracy na wakacje (17 lat + full time education) to zabraliby jej te zasiłki ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi!! *FLOWER*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ynop79

Post #2 Ocena: 0

2014-05-13 10:19:12 (10 lat temu)

ynop79

Posty: 634

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2013

Skąd: DOVER

to wszystko zalezy od tego ile zarobisz
gdzies kiedys w google czy na forum byl - kalkulator czy progi zarobkow - jak znajde dorzuce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2014-05-13 19:08:32 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie moge teraz odszukac podobnego watku/pytania, ale pamietam ze natknelam sie na informacje ze dochody studenta w czasie wakacji nie sa brane pod uwage. Najlepiej byloby miec do tego podkladke/zrodlo, ale znalezc nie moge. Najprostsza sprawa to isc do urzedu i zapytac jak wplynelyby dochody z twojej pracy w wakacje na mamy zasilki.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #4 Ocena: 0

2017-07-31 13:40:43 (7 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Hej, znajoma poprosila mnie o pomoc w sprawie Tax Credits, a jako ze ja w tym do konca nie siedze to postanowilem sie Was zapytac.

Sytuacja wyglada tak...

Sa malzenstwem z trojka dzieci i od dluzszego czasu sie nie uklada. Ona chcialaby odejsc ale on ja szantazuje ze to on zarabia pieniadze, w dodatku Child Tax Credit wplywa na jego konto (oboje sa zapisani). Dziewczyna jest bezradna... do pracy nie pojdzie bo dzieciaki i jej maz dobrze o tym wie i ma haka na nia w postaci pieniedzy.
Wiele osob namawia ja do odejscia od niego ale ona sie boi jak sobie poradzi. Na poczatek zarejstrowala sie jako self employed aby mogla otrzymywac niebawem Working Tax Credit (jak sie rozejda). Na ten moment chcialbym zapytac zaznajomionych w temacie czy moze przepisac Child Tax Credit na siebie lub chociaz zmienic dane bankowe oraz czy moze zaczac pobierac Working Tax Credit od razu jak sie rozstana czy musi byc zarejstrowana jako SE przez jakis czas?

Z gory dziekuje za porady :)
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #5 Ocena: 0

2017-07-31 13:51:26 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

A koleżanka ma jakiś pomysł jak zarabiać pieniądze po rozstaniu? Jakiś inny niż benefity?
Bo te pieniądze są często niepewne lub niewystarczające, lub trzeba długo czekać aż rozpatrzą sprawę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

minicab

Post #6 Ocena: 0

2017-07-31 14:22:35 (7 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Jak najbardziej. Jej najmlodsze dziecko idzie do szkoly od Wrzesnia wiec bedzie pracowala w godzinach szkolnych... po to miedzy innymi rejestracja jako SE. Czekam na porady :)
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #7 Ocena: 0

2017-07-31 14:34:10 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

Nie moze pobierac working tax credit jesli nie pracuje
Musi najpierw sie zarejestrowac jako self employed i wykazywac dochod.pracowac minimum 16 godzin
Jesli sie rozstana I to zostanie zgłoszone do tax Credit benefity zostana wstrzymane,rozliczone to co dostawali razem do tej pory a następnie zostaną wyliczone na podstawie jej dochodów (osiągniętych w tamtym roku i jakie przewiduje na ten rok).moze to potrwać kilka tygodni ale zapłacą jej wstecz.
W każdym razie przede wszystkim musi pracować i zarabiać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #8 Ocena: 0

2017-07-31 15:48:55 (7 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Dziekuje za odpowiedz. A jak sie sprawa ma Child Tax Credit, ktory w tym momencie jest na nich obojga? Czy moze juz teraz jak jeszcze sa razem chociaz zmienic na ktore konto ma wplywac, a jak sie rozejda przepisac tylko na siebie?
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #9 Ocena: 0

2017-07-31 15:53:43 (7 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

moze zmienic konto na ktore wplywa teraz ale tak jak pisalam po tym jak odejdzie ten beneft zostanie wstrzymany wiec nie bedzie co przepisywac
bedzie nowa aplikacja na jej tylko imie i urzad zadecyduje ile i czy jej sie wogole nalezy nic sie nie przepisuje po rozstaniu
niech rowniez pamieta o child benefit zeby zmienic na jej imie .moze to zrobic juz teraz ale on musi oczwiscie wyrazic zgode

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #10 Ocena: 0

2017-07-31 16:52:09 (7 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Child Benefit juz jest na nia.

Child Tax Credit pomoge jej zmienic na jej konto bankowe.

A jak sie rozstana to zlozy nowa aplikacje o Tax Credits. Wydaje mi sie ze Child Tax Credit nir jest uzaleznione od tego czy sie pracuje bo ona do Wrzesnia nie podejmie pracy
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,