MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2013-07-16 15:10:47 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2013-07-16 15:18:21 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jedna wazna rzecz, dlaczego nie zrobicie konta bankowego wspolnego i nie zaczniesz korzystac z bankowosci internetowej? Wystarczy przejsc sie do banku i dopisac Cie do istniejacego konta. Wtedy zawsze bedziesz wiedziala ile masz na koncie i nie bedzie niespodzianek. Poza tym lepiej miec wlasne lub wspolne konto bankowe. Jak mezowi cos sie stanie, to mozesz zostac nagle bez pieniedzy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #3 Ocena: 0

2013-07-16 15:20:05 (11 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Cytat:

2013-07-16 14:25:20, ik_1487 napisał(a):
Cytat:

2013-07-16 14:05:24, mmonika86 napisał(a):
Wasze posty uswiadomily mnie w wielu kwestiach- dziekuje bardzo, chociaz czasem prawda boli I nie zawsze chcemy dopuscic do mysli, ze cos zle robimy.
Zrobilam rachunek sumienia, I przyznam szczerze, ze faktycznie nie umiemy za bardzo dysponowac badz planowac wydawania kasy I placenia wg priorytetow.
Tylko u nas taki jeszcze problem, przynajmniej ja tak uwazam- konto w banku ma tylko maz I z niego wszystkie pieniazki na rachunki I zycie ida...nie kontrolowalismy ile np mam dzisiaj I czy moge pozwolic sobie na supermarket, a jutro np direct debit z ctaxu.
Od teraz chce wszystkie statements na papierku do domu, by widziec ile, kiedy I gdzie idzie.
Minal ponad tydzien od zalozenia tematu I w sumie juz widze u siebie zmiane. Zakupy nie w Tesco, tylko w Lidlu, dgy przechodze z dziecmi obok sklepu nie wchodzimy do niego poto by nawet £1 wydac na cos co juz mamy w domu lub jakies slodycze. Staram sie planowac lepiej co jest nam niezbedne, a czego nie musimy miec.
Jeszcze, tylko meza nauczyc by zamiast fast food w pracy, robil sobie kanapki, bo on sie nie przyzna, ale wiem ze kebaby, mc donalds czy pizze u niego w pracy to coddziennosc, ktora kosztuje £10 dziennie. A jak ktos mi powie, ze moze ja powinnam mu je zaczac robic, to od razu sprzeciw I to dlatego, ze w sumie uwazam, ze tyle moze sam zrobic, gdyz w domu nie robi nic. Wszystko ma gotowe, sniadanie, obiad, kawa rano,wysprzatane, wyprane itd, wiec chyba kanapke do pracy moze sobie zrobic sam;-)
A I sprzedaje auto- to moje, bo faktycznie przez te kilka miesiecy za bardzo sie do niego przyzwyczailam. Jest piekna pogoda, cieplo wiec spacer I autobus nas nie zabija. A w zimie tez bedzie dobrze.
Dziekuje wam za "zimny prysznic";! I wiecie co nie wyprowadzamy sie nigdzie na razie, bo co z tego jak pojedziemy gdzies gdzie niby taniej. Trzeba sie nauczyc rozsadnie wydawac pieniadze, bo nawet uciekajac w inne miejsce to niczego nie zmieni.
Oszczedzam, planuje I dopiero wydaje pieniazki!!! Tak bede trzymac!:-)
I ucze sie na wlasnych bledach przedewszystkim!


Gratulacje :)
Małymi kroczkami wszystkiego się można nauczyć. Powodzenia.
Moja rada ode mnie dotycząca obiadów dla męża do pracy. Gotuj na obiad codziennie porcję większą niż zazwyczaj dawaj mu do pracy na drugi dzień lub zamrażaj. Może sobie przecież w pracy odgrzać w mikrofali a to zawsze zdrowiej i taniej od fastfudów :)


ja tak czesto robie i moj m. woli obiad z domu niz kupne jedzenie,taniej i zdrowsze....
Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mmonika86

Post #4 Ocena: 0

2013-07-16 16:16:33 (11 lat temu)

mmonika86

Posty: 23

Kobieta

Z nami od: 11-07-2013

Skąd: london

Mielismy dawniej, potem zjechalam do Polski na rok I kiedy wrocilam to w sumie maz myslal,ze lepiej bedzie jak on bedzie mial sam I dawal mi karte na zakupy....mialo byc niby oszczedniej, by zona nie szalala. Zalozylam sobie swoje, ale tam wplywow nie ma zadnych. No, a co bankowosci internetowej, oczywiscie wiem...maz mial ale caly czas haslo zapominal, itd. Wiec papiery do domu I problem z glowy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pajacyk_18

Post #5 Ocena: 0

2013-08-22 14:21:00 (11 lat temu)

pajacyk_18

Posty: 34

Kobieta

Z nami od: 16-06-2013

Skąd: Hersham

Hej kochani,
Ja z innej beczki
Chcialabym tez sprowadzic dzieci z Polski,prosze napiszcie jak dlugo musze tu pracowac aby sie starac o benefity,na wynajecie mieszkania na dzieci i wogole.Prosze pomozcie,przepraszam za bledy :-*nie mam Polskich znakow:-*:-*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chat_noir

Post #6 Ocena: 0

2013-08-22 14:27:03 (11 lat temu)

chat_noir

Posty: 555

Mężczyzna

Z nami od: 30-11-2012

Skąd: londek

Masz milion wątków na ten temat.
Wystarczy poszukać.

[ Ostatnio edytowany przez: chat_noir 22-08-2013 14:27 ]

si Deus pro nobis, quis contra nos?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,