MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zasilki dla bezrobotnych w Polsce przeniesione z UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

vexatum

Post #1 Ocena: 0

2012-07-13 12:18:58 (12 lat temu)

vexatum

Posty: 5

Z nami od: 01-01-1970

Emigrancie nie licz na zasilek w polsce. Dzis po walce z PUP ( powiatowy) i WUP ( wojewodzki urzad pracy ) ZUS, US, jestem bogatszty o nowe doswiadczenie. W Polsce nas nie chca i nam nie pomoga. Aby dostac zasilek trzeba wypelnic setki papierow oczekiwac tygodniami na zle wypisane zaswiadczenia poswiadczenia itd przez ZUS.....

Na koncu niespodzianka !!! Okazuje sie ze zasilek dla bezrobotnych ktorzy wrocili po paru latach z UK jest przyznawany na zasadzie "uznaniowej" czyli jak jestes fajny i przystojny dostaniesz ,zle spojrzales nie dostatniesz i wynocha. Ciekawostka jest ze jak juz jestes w gronie szczesliwcow z zasilkiem przyznanym to oczekiwanie na pierwszy zasilek to bagatela 3 miesiace !!! czyli jezeli nie masz srodkow do zycia nie wracaj bo tu tez na chlebek nie dostaniesz chyba ze pod kosciolem i to nie bo dostaniesz grzywne... zebractwo w polsce jest zakazane prawem !!!
konkludujac NIE mozesz:
sam zwolnic sie z pracy w UK i wyjechac do PL. Musisz byc zwolniony ( wypada naklamac do wniosku U1 tam nikt nie daje wypowiedzen o pieczatce mozna zapomniec z zakladu pracy )

Abz dostac zasilek przez wielkie Z czyli 761 zlotych polskich ( he? ) miesiecznie musisz byc
a- zwolniony na pysk z kwitami ze cie zwalniaja najlepiej z pieczatkami z allegro bo skad angole wezma ( z kad je wziac na wyspach ??? )

b- miec duzo kasy na przezycie i ladnie sie odsztafirowac na wizyte u jasnie panujacego urzednika wojewodzkiego urzedu pracy ( mile widziane kwiaty , bombonierki , koperty itp )
LUUUB latwiejsza i prostrza metoda ktora polecam a ktorej nie przetestowalem :
Udac sie do job center i nazwyczajniej w swiecie w jeden dzien uzyskac JSA lub inny zasilek , poczekac 4 tygodnie platne a jak.
Wziac zaswiadczenie z Job center ze chce sie przeniesc zasilek do POLANDI gdyz sie wyjezdza
i tu dostac normalnie od niemal reki ( raptem miesiac czy dwa oczekiwania ) zasilek na 3 miesiace i tu uwaga !!! w wysokosci z UK HURAA!


Osoby ktore zmierzyly sie z problemem zachecam do dyskusji co zapewne oszczedzi kosztow nowym ewentualnym bezrobotnym w polsce.

Ps. na szkolenia i dofinansowania bym nie liczyl bo fundusze sie skonczyly miesiac temu jak mi pani uprzejmie wyjasnila a dofinansowanie na nowa firme mozna otzymac po 24 miesiacach ustawicznego bezrobocia - co napewno jest latwym do przeskoczenia kryterium.

Pozdrowienia z utopii

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2012-07-13 12:26:31 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Powrót do kraju po to aby liczyć na zasiłek???
Tutaj denerwowała Cie praca poniżej kwalifikacji a do Polski wróciłeś na zapomogę od państwa...nieźle.
Ale i tak gratuluje powrotu do kraju. Polska to Polska.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-07-13 12:38:45 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

odbytnicza

Post #4 Ocena: 0

2012-07-13 13:58:46 (12 lat temu)

odbytnicza

Posty: 225

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 02-07-2012

Skąd: Boondocks

Czy ja dobrze czytam? Zwolniles sie z pracy NA WLASNE ZYCZENIE i ubiegasz sie o zasilek dla bezrobotnych?? Na jakiej podstawie ???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Onieznajomy

Post #5 Ocena: 0

2012-07-13 14:33:51 (12 lat temu)

Onieznajomy

Posty: 4046

Mężczyzna

Z nami od: 02-09-2011

Skąd: Glasgow

Cytat:

2012-07-13 13:58:46, odbytnicza napisał(a):
Czy ja dobrze czytam? Zwolniles sie z pracy NA WLASNE ZYCZENIE i ubiegasz sie o zasilek dla bezrobotnych?? Na jakiej podstawie ???

Jak ludziom bez pracy nie damy zasilku, to zaczna otwierac sklepy w godzinach zamkniecia, i koszty beda jeszcze wieksze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

zealot

Post #6 Ocena: 0

2012-07-13 15:42:27 (12 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

miałem podobnie:
w grudniu 2008 "na stałe" wróciłem z UK do polski. pod koniec grudnia zarejestrowałem się jako bezrobotny. ponieważ sam się zwolniłem z ostatniej pracy zasiłek miał być po 3 miesiącach.

Musiałem tylko jakiś druk e301 z anglii załatwić dla potwierdzenia, że pracowałem w przez co najmniej rok. Moje payslipy to nie był dla nich żaden dowód na to że pracowałem.

W lutym 2009 wszystko dostarczyłem, powiatowy urząd przekazał to urzędowi wojewódzkiemu a ten znalazł nieprawidłowoć: 30 grudnia 2008 zarejestrowałem się jako bezrobotny, a okres mojego zatrudnienia na tym e301 był również do 30 grudnia 2008. Ja pracę zakończyłem w anglii jeszcze przed świętami, lecz miałem jeszcze kilka dni urlopu płatnego, więc będąc w polsce jeszcze wziąłem jedną tygodniówkę.

W związku z tym w marcu 2009 musiałem od nowa zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Moją poprzednią rejestrację urząd uznał za nieważną.

Od momentu rejestracji powinno w takim wypadku znowu upłynąć 3 miesiące zanim dostanę zasiłek, czyli w czerwcu 2009 już bym dostał.

Jednak zbrzydła mi przez te 5 miesięcy polska, zniechęciło mnie to że przez tyle miesięcy intensywnego poszukiwania pracy i setek CV wysłanych nic nie znalazłem. Pod koniec maja 2009 wróciłem do anglii, w ciągu tygodnia znalazłem pracę i już głupie pomysły związane z powrotem do polski mi nie chodzą po głowie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

David40

Post #7 Ocena: 0

2014-08-18 10:22:36 (10 lat temu)

David40

Posty: 161

Mężczyzna

Z nami od: 14-02-2013

Skąd: Gadu gadu

Mnie zastanawia tylko jedno jak mozna pracowac w Angli i wrocic do Polski bez grosza?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2014-08-18 13:20:54 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #9 Ocena: 0

2014-08-18 13:28:07 (10 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

A co w Bham jest drozej ze nie można odłożyć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2014-08-18 13:34:14 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,