MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podstawowa Emerytura (State Pension)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Yvonne_67

Post #1 Ocena: 0

2012-04-07 03:14:45 (12 lat temu)

Yvonne_67

Posty: 599

Kobieta

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: Tajlandia

Cytat:

2012-04-06 19:32:43, Richmond napisał(a):
Cytat:

2012-04-06 10:09:34, Yvonne_67 napisał(a):
Mam pytanie (lub prosbe o podanie strony internetowej) odnosnie

State Pension a:

1. oszczednosci - jaka kwota "uniemozliwia" kwalifikowanie sie do pelnej State Pension?

2. dodatkowe dochody, np. z dzialalnosci gospodarczej (dochod z wynajmowania nieruchomosci)- jaki jest maksymalny miesieczny dochod, aby kwalifikowac sie na pelna State Pension?

Bede wdzieczna za informacje lub wlasciwe zrodla.

Podstawowa state pension zalezna jest od zaliczony lat skladkowych, a nie od tego ile masz oszczednosci czy jakie mialas dochody.

http://www.direct.gov.uk/en/Pensionsandretirementplanning/StatePension/index.htm

http://www.direct.gov.uk/en/Pensionsandretirementplanning/StatePension/DG_10014671

"You can get a basic State Pension by building up enough National Insurance contribution qualifying years before State Pension age."




Dzieki za odpowiedz, ale chyba sie nie zrozumialysmy.

Pozwole sobie wyjasnic blizej:
- zalozmy, ze osoba kwalifikuje sie do pelnej State Pension (osiagnela wymagany wiek i lata kwalifikacji w skladkach NI)
- przy ubieganiu sie o State Pension nalezy podac, czy posiada sie jakies prywatne oszczednosci lub inne zrodla dochodu.
I o te wlasnie liczby mi chodzi.

State pension to jest zasilek socjalny i tak, jak w przypadku innych zasilkow, nalezy zdeklarowac, jaka jest nasza sytuacja materialna w momencie ubiegania sie o niego.
Jesli sytuacja jest "za dobra" zasilek ten jest proporcjonalnie lub w calosci "modyfikowany".

Znam takie fakty z zycia od znajomych brytyjskich emerytow, jednak nie moge znalezc przepisow regulujacych dokladnie te kwoty.

Slyszalam od znajomych wiele razy, ze nie oplaca sie oszczedzac dodatkowo na emeryture, bo ci State Pension zabiora.

Nie dotyczy to podobno prywatnych emerytur, a jedynie oszczednosci w banku lub dodatkowych zrodel dochodu.

Jak wspomnialam, nie moge znalezc dokladnych przepisow w tej kwestii.....



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #2 Ocena: 0

2012-04-07 09:13:40 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2012-04-07 09:40:08 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2012-04-07 03:14:45, Yvonne_67 napisał(a):
Dzieki za odpowiedz, ale chyba sie nie zrozumialysmy.

State pension to jest zasilek socjalny i tak, jak w przypadku innych zasilkow, nalezy zdeklarowac, jaka jest nasza sytuacja materialna w momencie ubiegania sie o niego.
Jesli sytuacja jest "za dobra" zasilek ten jest proporcjonalnie lub w calosci "modyfikowany".

Znam takie fakty z zycia od znajomych brytyjskich emerytow, jednak nie moge znalezc przepisow regulujacych dokladnie te kwoty.

Slyszalam od znajomych wiele razy, ze nie oplaca sie oszczedzac dodatkowo na emeryture, bo ci State Pension zabiora.

Nie dotyczy to podobno prywatnych emerytur, a jedynie oszczednosci w banku lub dodatkowych zrodel dochodu.

Jak wspomnialam, nie moge znalezc dokladnych przepisow w tej kwestii.....

State Pension nie jest zadnym zasilkiem, to jest podstawowa emerytura wyliczana na podstawie zaliczonych lat skladkowych. Nalezy sie jak psu buda niezaleznie od tego ile zarabialas i jakie masz oszczednosci.

Jesli DirectGov ma zle informacje, to sluchaj dalej znajomych emerytow.

Moze znajomym chodzilo o dodatki typu:
Additional State Pension
Over 80 Pension
Pension Credit
Winter Fuel Payment -also see 'Winter Fuel payment link below
Housing Benefit and Council Tax Benefit.

Te sa mean-tested.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Yvonne_67

Post #4 Ocena: 0

2012-04-07 11:07:10 (12 lat temu)

Yvonne_67

Posty: 599

Kobieta

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: Tajlandia

Dziekuje, dziewczyny za wyjasnienia.

Emerytura - jak ja zwal, tak zwal, jednak zaliczana jest do Social Security Benefits.

Znajomych, ktorzy sa w podobnej sutuacji i ktorych szanuje - slucham, co nie znaczy, ze slepo wierze. Sklania mnie to czesto do jakis glebszych poszukiwan, stad moj post i zapytania tutaj, miedzy innymi.

Leonka, nie moge otworzyc tego likna w tej chwili, ale mam nadzieje, ze znajde tam, to co napisalas:
State pension jest niezależne od oszczędności...
oraz jakies progi/kwoty.

Byc moze chodzi o dodatki, ktore wymienilas, Richmond.

Ja jestem "self-employed" od 2000 w UK i tak juz chyba pozostanie do mojej emerytury i prawdopodobnie dalej.
Mamy kilka inwestycji z mysla o emeryturze i myslimy o tym, co sie oplaca trzymac, a co nie, by nie zalowac w przyszlosci, ze dokonalismy blednych decyzji - to tez z przykladu paru znajomych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #5 Ocena: 0

2012-04-07 11:59:43 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Yvonne_67

Post #6 Ocena: 0

2012-04-07 12:46:01 (12 lat temu)

Yvonne_67

Posty: 599

Kobieta

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: Tajlandia

Zgadzam sie, jesli chodzi o fachowe porady specjalistow.
System socjalny w UK jest bowiem tak zorganizowany, ze raczej wspiera osoby nieporadne zyciowo, a te przedsiebiorcze i niezalezne sa czesto "karane" wszelkiego rodzaju cieciami. Stad tez sklania nas to do jakiegos tam "kombinowania" i wyliczania, co sie oplaca, a co nie - i to jest przykre.

Kiedy pomyslimy, ze osoby, ktore nigdy w zyciu nie pracowaly i utrzymywaly sie z zasilkow socjalnych beda mialy wiecej swiadczen emerytalnych od tych, ktore nigdy na panstwo nie liczyly, to nieco bulwersuje.

Tak dla kontrastu, aby nie przegiac w druga strone z tym oszczedzaniem i inwestycjami:
- mam sasiada (Kanadyjczyk, lat 68), ktory tak oszczedzal, inwestowal z mysla o emeryturze, wyrzekajac sie wielu rzeczy w latach, kiedy jeszcze pracowal, ze naskladal tyle swiadczen z roznych funduszy inwestycyjnych, ze teraz zaluje tych wszystkich wyrzeczen. Miesieczna emeryture ma tak wysoka, ze nie jest w stanie wydac nawet 20% z tego. Swiat juz objechal wzdluz i wszerz, dzieci swietnie ustawione, jezdzi prywatnymi taksowkami, chodzi do najlepszych restauracji, kupuje antyki, bo je lubi i ciagle odklada mu sie sporo pieniedzy.
Ciagle mi przypomina, by utrzymac jakis balans, bo na starosc juz sie nie chce robic wielu rzeczy, o ktorych marzymy wczesniej - po prostu nasze upodobania sie zmieniaja. On jest najszczesliwszy siedzac na balkonie i czytajac ksiazki, a do tego te pieniadze nie sa mu potrzebne.

Zycze nam wszystkim takich problemow:)

[ Ostatnio edytowany przez: Yvonne_67 07-04-2012 12:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

zealot

Post #7 Ocena: 0

2012-04-07 13:21:55 (12 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

A ja tam twierdzę że te "state pension" to są jak dla emeryta całkiem niezłe pieniądze.

Po pierwsze zakładam, że taki emeryt kupił dom 20-40 lat temu i już kredyt ma spłacony. Jeśli nie ma własnego domu to może ubiegać się o housing benefit. Oczywiście przysługuje również council tax benefit. Do tego przysługuje również Winter fuel payment, tak więc koszty utrzymania domu są praktycznie minimalne.

Emeryt ma darmowe przejazdy komunikacją publiczną poza godzinami szczytu, odpada więc gigantyczny koszt utrzymania samochodu, który ponosi każdy pracujący człowiek.

Do tego wszystkiego jeszcze jest ten tajemniczy "Pension credit". Jak sobie sprawdziłem kalkulatorem na tej stronie i podałem że mam 69 lat, nic innego poza state pension nie dostaje, mam niewielkie oszczędności ok. 2000 funtów i jeszcze trochę kredytu mieszkaniowego do spłaty(10tys) to szybko naliczyło mi 78 funtów tygodnowo dodatkowo.

Anglia to nie USA i służba zdrowia jest bezpłatna(choć jak to zawsze bywa w "bezpłatnej służbie zdrowia" coś tam zawsze trochę kosztuje)

Więc czy tak na prawdę emeryt w tym kraju klepie biedę? Czy warto oszczędzać na emeryturę jak się jest tak zabezpieczonym przez państwo?

Jak dla mnie jedynym artumentem przemawiającym za oszczędzaniem jest to, że dzisiaj jest dla ludzi starszych wiele zasiłków i ulg a w przyszłości może ich nie być.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2012-04-07 15:38:02 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hanibal36

Post #9 Ocena: 0

2012-04-07 16:00:07 (12 lat temu)

hanibal36

Posty: 452

Mężczyzna

Z nami od: 09-01-2012

Skąd: gdzies na poludniu

tak ogolnie to po co zyc,,,,,,,,,,,,,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #10 Ocena: 0

2012-04-07 16:05:47 (12 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10147

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2012-04-07 15:38:02, leonka napisał(a):
cale zycie pracowac zeby na stare lata siedziec na balkonie i ksiazki czytac...




W sumie ja to bym posiedziała...;-)
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,