MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niezgloszone zmiany Tax credit

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

izunia877

Post #1 Ocena: 0

2010-09-21 15:23:34 (14 lat temu)

izunia877

Posty: 14

Kobieta

Z nami od: 21-09-2010

Skąd: Leeds

Hej, mam CHYBA WIELKI problem...otóż od 1,5 roku bieżemy z mężem Tax Credit...niestety nie wiedzieliśmy, że WSZYSTKO trzeba zgłaszać...zmianę pracy, ciąże itp... W lipcu się rozliczaliśmy, oni nic nie odpisali, dalej wypłacali. Więc myślałam, że jest ok. Dziś zadzwonili do męża i wypytywali się o wszystko, gdzie ja pracuję, gdzie on itp... I mają przysłać coś do wypełnienia...czy ktoś wie co to może oznaczać?

Uwaga moderatora: Temat edytowany przez moderatora.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #2 Ocena: 0

2010-09-21 15:36:55 (14 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Oznaczac moze to,ze macie wypelnic wszystko co przysla.
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izunia877

Post #3 Ocena: 0

2010-09-21 15:44:56 (14 lat temu)

izunia877

Posty: 14

Kobieta

Z nami od: 21-09-2010

Skąd: Leeds

Tyle to ja wiem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #4 Ocena: 0

2010-09-21 15:56:57 (14 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Oznaczac moze to,ze np. bedziecie musieli zwrocic nadplacone kwoty,jesli nie zglosiliscie np. zwiekszenia zarobkow.
Oznaczac moze to,ze np. bedzie niedoplata ze strony tax credit,poniewaz nie podaliscie narodzin dziecka.
Mozna gdybac,bo nie znany co sie u was zmienilo od momentu pobierania.Napewno przysla wam druk "pytajacy" o zmiany. Wypelnic i wyslac. A na przyszlosc pamietac,ze takie rzeczy trzeba zglaszac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izunia877

Post #5 Ocena: 0

2010-09-21 16:04:30 (14 lat temu)

izunia877

Posty: 14

Kobieta

Z nami od: 21-09-2010

Skąd: Leeds

hmm zmieniło się tyle, że mąż nie pracuje juz dla agencji tylko jako self empolyed, a ja zostałam zwolniona z pracy z powodu ciąży. Także nasze zarobki zmniejszyły sie... wczesniej podalismy, ze oboje zarabiamy 5,80h/40h tyg. A teraz...hmm...mąż ma 7h/40 a ja nic. A dziecka jeszcze nie ma...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2010-09-21 16:28:56 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pajkuhan

Post #7 Ocena: 0

2010-09-21 16:53:14 (14 lat temu)

pajkuhan

Posty: 410

Z nami od: 13-06-2007

Skąd: Rugby

Może odbiegnę od tematu,ale jak Cie mogli zwolnić z pracy z powodu ciąży?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2010-09-21 17:03:42 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izunia877

Post #9 Ocena: 0

2010-09-21 19:16:19 (14 lat temu)

izunia877

Posty: 14

Kobieta

Z nami od: 21-09-2010

Skąd: Leeds

Pracowalam od kwietnia w jednej firmie miałam umowe na czas nieokreślony. w lipcu odezwała sie stara kontuzja (złamanie jeszcze w średniej szkole) i dostalam zwolnienie od GP na 2 tygodnie. w miedzy czasie okazało sie ze jestem w ciazy. jak wrocilam do pracy to powiedzialam o ciazy. a szef na to, ze on nie ma pracy dla ciezarnych i ze jego firma nie istnieje nawet rok i nie bedzie mi placil macierzynskiego i kazał cos podpisac. Jak zaczęłam czytać, zabrał kartki przewrócił pare stron i powiedzaił "PODPISZ TYLKO TU ZAUFAJ MI" to (głupia) podpisałam a on do mnie idź sobie juz do domu. PODPISAŁAM SWOJE ZWOLNIENIE... :(((

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ernesto77

Post #10 Ocena: 0

2010-09-21 20:34:20 (14 lat temu)

ernesto77

Posty: 49

Mężczyzna

Z nami od: 02-03-2007

Skąd: London

Po pierwsze, co za smart szef, przeciez to nie on placi - tylko panstwo placi macierzynskie przez niego. To ze on nie ma pracy dla ciezarnej to juz jego problem, tak samo z tym podpisaniem zwolnienia; dobry prawnik i twoj ex szef moze miec stres, wszystko zalezy co bylo w tym dokumencie, ktory na prawde niepotrzebnie podpisalas. Podobna sytuacje mielismy z zona. Pracowalismy razem w jednej firmie i kiedy management dowiedzial sie o ciazy mojej zony zawiadomili nas ze zona moze isc na urlop bezplatny bo nie ma dla niej pracy itd, itp. Na direct.gov znalazlem prawa kobiety ciezarnej w pracy, co wolno czego nie wolno. wydrukowalem to i poszlismy do managera. Gdy gosc to przeczytal (zapomnialem dodac, ze uzylem bluffu - powiedzialem mu ze bylismy rowniez w CITIZEN ADVICE BUREAU)na jego twarzy zmienialy sie kolory. poproszona nas o cierpliwosc i zapytano czy bylismy u prawnika? na nastepny dzien zona otrzymala stanowisko ktore nie moglo zagrozic ciazy, nie moglo jej zestresowac i nie mogla byc to ciezka praca fizyczna, czyli: nie robila w zasadie nic. malo tego, co chwila ktos z supervisorow pytal ja o samopoczucie i kazal wychodzic do kantyny na przerwy. pytanie tylko DLACZEGO???? otoz kobieta ciezarna to SWIETOSC.
Jesli sie uprzesz to mozesz smialo isc do sadu. dobry prawnik i otrzymujesz niezle odszkodowanko. Kobieta w ciazy nie moze byc zwolniona - jest to wbrew prawu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,