MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dieta i fitness- jadłospis, porady.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

littleflower

Post #1 Ocena: 0

2018-03-22 20:49:27 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja kupilam tez spiralizator zaraz jak na rynek weszly - wtedy byly jeszcze tylko reczne * teraz za pol ceny mozna kupic elektryczne) i powiem ze czesto korzystam , nie tylko do spagetti ale takze salatki ( mam 3 rozne ostrza) i nawet do ozdoby na talerzu

Moje dzieciaki lubia jablko z tego lub ananasa
do tego inne owoce plus jogurt i kokosowy cukier - pyszny zdrowy deser
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

gosian

Post #2 Ocena: 0

2018-03-24 10:52:21 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Salatka po turecku

Składniki
2 duże jędrne pomidory
2 ogórki gruntowe
pół dużej cukrowej cebuli
owoc granatu
łyżka posiekanej pietruszki
łyżka posiekanego koperku
łyżka posiekanego szczypiorku
sól, pieprz
garść posiekanych liści mięty
Przygotowanie
Pomidory myjemy, kroimy w drobną kostkę. Ogórka myjemy i również kroimy w drobną kostkę. Nie obieramy go ze skórki. Cebulę również kroimy w drobną skórkę. Wszystko razem mieszamy. Granat przekrawamy na pół. Płaską częścią kładziemy na dłoni i trzymamy ja nad miską z warzywami. Drewnianą łyżką uderzamy w owoc tak aby wyleciały nam wszystkie pestki.

Miętę rwiemy na mniejsze cześć. Szczypiorek oraz natkę siekamy. Dodajemy do warzyw i wszystko dokładnie mieszamy. Doprawiamy solą, pieprzem oraz melasą. Odstawiamy na 30 minut do lodówki.


Ja zamiast melasy uzywam sok z cytryny.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-03-27 00:03:07 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Poza wyjatkami, juz jakis czas temu rozwiodlam sie z owocowymi jogurtami. W zamian kupuje naturalne jogurty "hurtowo" i kombinuje z owocami jakie mam, dzisiaj czerwony grapefruit i mango (troche slodkie, ale sumienie nie pozwoliloby mi owoca zmarnowac :-]). Dodalam polamanego herbatnika (30 kalorii w jednym) dla kontrastu z gladkoscia reszty.

Pol grapefruita 52 kal, ale ja zuzylam moze 1/5
100g Mango 60, ja napewno nie dalam polowe tego
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-03-27 10:56:34 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zestaw sniadaniowy u mnie, ale moze byc na lunch czy kolacje:

Steamed Mackerel (John West w moim przypadku, w ASDA sa teraz po funt 1.20), ja dalam polowe puszki 124 kal
Pokrojony w kostke maly ogorek kiszony 4 kal
Pokrojna w kostke 1/4 jablka 18 kal (dzieki Gosia za pomysl)
Awokado - pol 99 kal

To 245 kal a bardzo zdrowe rozwiazanie. Ja dodalam 2 lyzeczki Light Philadelphia zeby zamieszac ale pewnie naturalny jogurt bylby rownie dobry, i zapakowalam to do goracych kieszonek pitta (140 kal) ale mozna z jakims innym dodatkiem. Nastepnym razem przetestuje z plackami owsianymi, bo ja je robie tylko z kilku lyzek platkow owsianych, jaja, lyzki yogrtu naturalnego i garsci ziol/przypraw (pieprz, pietruszki natka, koperek etc, co mi tam pod reke wpadnie).


PS moze to tylko ja dopiero "odkrylam", ale jak mam w lodowce "zielone" przyprawy jak natki, koperki etc, to mi czesc czasem gnije, nawet jak wyciagne z woreczka i zawijam w papierowy recznik. Kiedys mialam pod reka maly sloik i wlozylam miete i koperek i zakrecone stoja jak nowe, a napewno juz by do tego czasu byly zgnite. W lecie to moge miec z ogrodka, ale w zimie trzeba radzic sobie inaczej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-03-27 12:15:54 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie wiem, na ile dietetyczne, ale ulubione avocado na sniadanie, to rozgnieciony owoc z paroma kroplami oliwy z oliwek i soku cytryny/limonki. Czasem z dodatkiem soli.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #6 Ocena: 0

2018-03-27 18:15:37 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Kochani wlasnie odkrylam ta strone z wegetarianskimi, niskokalorycznymi potrawami- mam nadzieje, ze wszyscy sie moga po angielsku w przepisach polapac, jak nie to bedziemy tlumaczyc, bo wszystko wyglada SUPER PYSZNIE, ZDROWO i NISKOKALORYCZNIE!
36 przepisow ponizej 300 kalorii
Ja nie jestem wegetarianka, ale staram sie zeby mieso nie bylo podstawa mojej diety.

Cytat:

2018-03-27 10:56:34, Adacymru napisał(a):
Zestaw sniadaniowy u mnie, ale moze byc na lunch czy kolacje:

Steamed Mackerel (John West w moim przypadku, w ASDA sa teraz po funt 1.20), ja dalam polowe puszki 124 kal
Pokrojony w kostke maly ogorek kiszony 4 kal
Pokrojna w kostke 1/4 jablka 18 kal (dzieki Gosia za pomysl)
Awokado - pol 99 kal



PS jak mam w lodowce "zielone" przyprawy jak natki, koperki etc, to mi czesc czasem gnije,


Dlaczego awokado? Moge zrobic bez awokado (ja za bardzo nie lubie) ?
Zielenina sie swietnie mrozi!


[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 27-03-2018 18:19 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-03-27 20:00:49 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Dlaczego awokado?


Dlatego, ze jest bardzo zdrowe. Mnie smakiem nie zachwycilo, musze kombinowac z dodatkami, jablko sprawdzilo sie swietnie, ogorka dodalam bo mialam pod reka.

Mrozona zielenina- wiem, moja mama zawsze miala pelna zamrazarke zieleniny, nigdy nie wiadomo bylo czy jak otworzysz pudelko lodow to nie bedzie w nim...natki pietruszki, i raczej najwieksze szanse to wlasnie byly znalezienie zieleniny, szkoda ze ona tego nie opatentowala kiedys...:-] Jednak czasem przydaja sie, czy wole swieze zieleniny.

Ja prenumeruje miesiecznik - Healthy Food Guide, czasem w gazetach sa oferty, ja zamowilam prenumerate, jak bylo 6 miesiecy po 1 funcie za wydanie, i 6 miesiecy pol ceny (normalna cena 3.80). jest tam wiele porad o zdrowym stylu zycia, mniej kaloryczne a zdrowe przepisy, etc - kiedys robilam dietetyczny sernik i byl pycha.
Healthy Food Guide
- wydanie internetowe.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-03-27 20:49:27 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Swieze zielsko stoi na oknie od pln strony (ciemno i zimno) w wazoniku z woda.
Potrafi wytrzymac do tygodnia.
A chyba najlepiej sprawdza sie taka wersja:
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 27-03-2018 20:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2018-03-27 21:00:03 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-27 18:15:37, Severance_ napisał(a):
Kochani wlasnie odkrylam ta strone z wegetarianskimi, wszystko wyglada SUPER PYSZNIE, ZDROWO i NISKOKALORYCZNIE!
36 przepisow ponizej 300 kalorii


No i po co tam wlazilam? Od samego patrzenia zglodnialam :-). Ja czesto robie ryz, kuskus czy makarn gotowany w soku buraczanym. Fajne sa te kotleciki z kaszy jaglanej i burakow.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2018-03-28 11:12:45 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-27 21:00:03, EFKAKONEFKA33 napisał(a):

No i po co tam wlazilam? Od samego patrzenia zglodnialam :-). Ja czesto robie ryz, kuskus czy makarn gotowany w soku buraczanym. Fajne sa te kotleciki z kaszy jaglanej i burakow.



Ja od wczoraj nie moge on tym jedzeniu przestac myslec! Dzisiaj nie dam rady ale jutro podjade na zakupy i w ciagu najblizszych kilku dni przetestuje przynajmniej ze dwa przepisy z listy!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,