MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dieta i fitness- jadłospis, porady.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 57

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Severance_

Post #1 Ocena: 0

2018-03-17 16:42:54 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak w tytule, dzielimy się tutaj przepisami i poradami w temacie zdrowej diety niskokalorycznej. Mile widziane przepisy na szybkie obiady, desery i przekąski. Zapraszamy do dzielenia się wiedzą i pomysłami!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-03-17 18:37:07 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek


Kilka liści jarmużu
1 banan
3 kiwi
1 szklanka soku ze świeżych pomarańczy
Kilka kostek lodu
Jarmuż opłukać, oderwać zgrubienia pośrodku. Umieścić w blenderze, dodać obranego banana, obrane kiwi, sok z pomarańczy. Dokładnie zmiksować (ok. 2 minuty) i od razu podawać.
Jarmuż można zastąpić szpinakiem


Obrazek

Czerwone smoothie podane z granolą , figami , jagodami i truskawkami


Składniki
3 surowe buraki
3 marchewki
1 banan
1/2 szklanki soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy
500 gram mrożonych malin


Wykonanie
Buraki obrać ze skóry i pokroić na ćwiartki . Marchew dobrze umyć szczoteczką , nie obierać . Wycisnąć z nich sok w sokowirówce . Wycisnąć sok z pomarańczy.

W blenderze umieścić maliny i obranego banana . Zmiksować na gładkie puree. Dodać sok z buraków, marchwi i pomarańczy . Wymieszać do połączenia składników
Jeżeli koktajl jest zbyt gęsty dolać wody, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Zmiksować jeszcze raz.
Do miski wlać smoothie . Dodać ulubione płatki śniadaniowe , truskawki , jagody i figi. Podawać od razu.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #3 Ocena: 0

2018-03-18 08:31:55 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Poniewaz wszystkie skladniki mam po prostu w lodowce i szafce to dzisiaj na obiad zjem:

Szaszłyki: 85 g piersi kurczaka bez skóry, pokrojonej w dużą kostkę, 4 małe pieczarki, po pół zielonej papryki i cebuli pokrojonych w kawałki.
Kawałki kurczaka, warzywa i pieczarki nadziej na szpadki i posmaruj octem balsamicznym. Upiecz na grillu. Podaj ze szklanką brązowego ryżu i połową szklanki gotowanych warzyw- 534 kcal

Przygotuje rowniez juz dzisiaj moja przekaske na jutro, chargrilled vegetable & quinoa salad. Moja bedzie bardzo prosta poniewaz jestesmy znowu zasypani sniegiem i nie bardzo chce mi jechac na zakupy.
Do mojej quinoa salad wykorzystam wiec to co mam pod reka:

Ingredients:

20g pack flat leaf parsley
juice of 1 small lemon
225g quinoa
3 tbsp olive oil
1 red onion, sliced
1 courgette, sliced
1 red and 1 yellow pepper, deseeded and sliced

Method

Prepare the barbecue to a medium heat. Toss 1 red and 1 yellow pepper, deseeded and sliced, 1 sliced courgette and 1 sliced red onion in 2 tbsp olive oil and some seasoning. Barbecue for 6-8 minutes, turning often, until just tender and chargrilled. Set aside. Meanwhile, put 225g quinoa with 450ml boiling water in a saucepan. Cover, return to the boil, reduce the heat slighlty and simmer rapidly for 10 minutes or until the grains have cracked and the liquid has been absorbed. Set aside covered, for 5 minutes, then tip into a large bowl.
Add the vegetables, 1 tbsp olive oil, the zest and juice of 1 small lemon and 20g pack flat leaf parsley, roughly chopped, and gently mix. Check the seasoning and serve.

Ja moja salatke zrobie z polowa quinoa z przepisu, ale ta sama iloscia warzyw. Przepis ze strony : Waitrose

Post edytowany poniewaz: wlasnie zdalam sobie sprawe, ze ja mam calkiem sporo pieczarek. Przygotuje w takim razie niskokaloryczny sos pieczarkowy ktory bedzie na jutro. Przepisu tak naprawde podawac nie musze, kazdy wie jak sie robi sos pieczarkowy, w niskokalorycznym po prostu: smietane zastepujemy jogurtem naturalnym (jesli w ogole chcemy go uzyc), a biala make zastepujemy maka razowa! Acha, z pieczarek mozemu rowniez ugotowac pyszna zupe niskokaloryczna, "pieczarki a ala flaczki".



[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 18-03-2018 08:48 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2018-03-18 10:48:00 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Wiecie ja bym chyba oszalala wazac wszystko.. Wiem że to na pewno tylko na poczatku ale ja od zawsze wszystko robie na oko...

Jak ktos ma sprawdzony przepis na ciasta dietetyczne to byloby super.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2018-03-18 10:53:54 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wczoraj na śniadanie były jajka sadzone w pomidorach, papryce, cebuli i pieczarkach . ( Szakszuka)

Obrazek

Przepis

Cebulę dusiłam na patelni tylko delikatnie muśniętej tłuszczem.


Na obiad zrobiłam sobie zupę - krem z buraka

Obrazek

Obrazek

z tego przepsiu
Przepis

Ja na sowim talerzu miałam tylko jajko i łyżkę jogurtu naturalnego. Na zdjęciu jest feta zmieszana z pokrusznymi pistacjami
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #6 Ocena: 0

2018-03-18 12:03:22 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-18 10:48:00, gosian napisał(a):
Wiecie ja bym chyba oszalala wazac wszystko..


Ja niczego nie waze, wszystko na "oko", 85 g piersi kurczaka to po prostu mala piers kurczaka. Przepis na na salatke z quinoa mozna przetlumaczyc tak:

- garsc naci pietruszki
-sok z malej cytryny
- 3 lyzki oliwy z oliwek
- 1 czerwona cebula
- 1 cukinia ( w moim wypadku mala, poniewaz robie ta salatke tylko dla siebie)
- czerwona i zolta papryka- srednie

I ponownie, poniewaz salatka jest tylko dla mnie (nie dlatego, ze jestem chytrus, tylko moje dziecie i partner nie chca jej jesc), ja ugotuje tylko okolo pol szklanki quinoa. Tej salatki jutro wystarczy mi na dwa posilki- okolo 200 kalorii na porcje.

Cos mi sie dzisiaj przy sniadaniu przypomnialo. Ja juz od jakiegos czasu staram sie jesc mniej miesa, czasami przez kilka dni jade tylko na serkach i warzywkach. Ja rowniez nie jem masla (po prostu nie lubie), wiec zeby urozmaicic troche smak i dodac "kopa" dosc czesto smaruje chleb tym: Churrasco
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2018-03-18 16:47:42 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja nie lubie slodkiego ale czasem przy duzym przemeczeniu i stresie mam "napad". I niestety on dlugo trawa- potrafilam zjesc na raz np 3 tabliczki czekolady, cale pudelko ptasiego mleczka albo pol blachy sernika na zimno (kg). Jak sie po tym czulam mozna sobie wyobrazic ( jak na gigantycznym kacu przez dobe), tym bardziej, ze ja generanie nie jem cukrow - zadnego chleba,ciasta slodyczy,platkow, jogurtow owocowych, sokow bo nie lubie.
Od paru lat mam "sposob"- w kryzysie 2 kromki purpernikla z 2 lyzkami miodu naturalnego (najlepszy rzepakowy bo najslodszy) , zjedzone powoli, popite duza filizanka jakiejkolwiek czekolady rozpuszczalnej w wersji "light" (wsypuje podwojna porcje). Na mnie dziala- czekolade zazwyczaj wypijam do polowy i przez miesiac nie moge patrzec nawet na banany :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2018-03-18 17:30:22 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja dodam ze zamiast chleba na malego gloda zjadam ugotowane jajko na twardo.

Twarozek jem albo na tzw ryzowy krakers ( 29kal) albo robie lodke z ogorka i tam nakladam.

Jutro robie chili concarne ale robie z bardzo chudej wolowinki - bez dodatkow onnych tluszczy - dodam duzo fasolki, pomidorow i innych warzyw. Dla gosci z ryzem lub makaronem , dla mnie albo z kalafiorowym ryzem albo samo w sobie z dodatkowa porcja fasolki.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

dominikana36

Post #9 Ocena: 0

2018-03-18 17:42:15 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

ja bardzo lubie puree z kalafiora zamiast ziemniakow.
A i najprostsza salatke na swiecie- gotowany brokul, odtluszczona feta, pestki z dyni i slonecznika i sos czosnkowy na jogurcie. Zreszta w takiej samj wersji pomidorki koktaljowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2018-03-18 19:22:44 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Wklejałam w innym wątku ale tu pewnie też się nada.

Ryżowe krążki z wędzonym łososiem i kozim serem . Kozi ser zastąpić mniej kalorycznym, żeby było fit ( np chudym polskim twarogiem )


Obrazek

Obrazek


Ryz gotowałam z dodatkiem kurkumy a kuskus był gotowany w soku buraczanym. Foremki donutowe wyłożyłam ryżem i kuskusem oraz wędzonym łososiem i białym serem z pistacjami.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,