MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dobre mięso bez hormonów i antybiotyków?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-11-23 18:55:05 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Co ja was bede przekonywac, kupujcie co chcecie. Ja w tym siedze ro wiem, spedzam tyle godzin dziennie na sprawdzaniu tego wszystkiego.


Pytam z czystej ciekawości, w jaki sposób próbki są badane? To znaczy obecności jakiś substancji chemicznych szukasz i jakich metod używasz do wykrywania? Spektrometria masowa? Spektrometria ramanowska? Możesz podać dla przykładu jakie są graniczne wartości dla wybranej substancji, jakie są typowe wielkości mierzone w próbkach organicznych oraz jaką czułość ma metoda stosowana do wykrycia owej substancji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-11-23 18:59:40 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

dubel

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 23-11-2017 19:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #3 Ocena: 0

2017-11-23 19:04:58 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja nic nie badam. Kajro ja nigdy nie napisalam ze pracuje w laboratorium. To trzeba sie u zrodla zapytac. Ja dostaje wyniki badan, sprawdzam z normami. Jest cos kolo 200 pestycydow na obecnosc ktorych sie bada. Europa ma w normach maly odsetek jako dopuszczalna ilosc pestycydow w produktach. Wiadomo nawiewy z upraw tradycyjnych, obecnosc w powietrzu. Dodakowo badana jest obecnosc nielegalnych barwinikow, np gdy ktos chce zeby masa z mango byla bardziej zolta. I innych rzeczy jednostkowo dla wybranego produktu np w jabklach jest to badanie na obecnosc toksyn mycotoxyn dokladnie patulin. W miodzie na gronkowca zlocistego. Itd itd wartosci sa ogolnie dostepne w necie.wystarczy wygooglowac

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-11-23 20:12:37 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-11-23 19:04:58, Chillileaf napisał(a):
Dodakowo badana jest obecnosc nielegalnych barwinikow

Domyslam sie, ze takie badania sa prowadzone nie od dzis. Ja na poczatku mojej przygody z tym krajem niczego nie swiadoma kupilam w Icland sok owocowy, ktory po wlaniu do szklanki okazal sie koloru jakiejs cieczy laboratoryjnej. W smaku jeszcze wieksza porazka. Dlatego nie uwierze, ze producenci nie oszukuja, nawet jezeli oficjalnie wszystko jest zgodne z przepisami. I nie ma znaczenia kto sie gdzie wychowal, ludzie kombinuja pod kazda szerokoscia geograficzna.

Ja jestem zwyklym konsumentem i moja nieufnosc winika z faktu, ze wiem ile za co place i zwyczajnie widze kolosalne roznice w jakosci, w wygladzie, w smaku




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #5 Ocena: 0

2017-11-23 20:22:08 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

I to byl organiczny sok?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2017-11-23 21:12:07 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Czyli de facto przekladasz papierki i porownujesz.
Badania na obecnosc 200 pestycydow przy znacznie wiekszej ilosci dopuszczonej do uzytku.
Podobnie ukladane sie tabele dopuszczalnych/niedopuszczalnych dodatkow do zywnosci, lekow dla zwierzat hodowlanych, upraw roslin.
Jako ciekawostka, dopuszczone pestycydy dla upraw organicznych:
parszywa dwunastka
Kolejnym problemem jest niejednolitosc przepisow w roznych krajach, w jednych dana substancja bedzie dopuszczalna w zywnosci organic, w innych - zabroniona.
Dla porownania standarty USA i EU, problem obnizenia standartow polskiej zywnosci po przyjeciu regulacji unijnych.

I nie wspominam o tym, by narzekac na jakosc zywnosci organic, ale by miec swiadomosc wzglednosci tzw.'zdrowej zywnosci'.

Co do dobrostanu zwierzat 'wychodzacych' na trawe, przez 2 lata 2x dziennie przejezdzalam obok farmy krow mlecznych z akredytacja 'organic'.
Te krowy bywaly na pastwisku moze przez miesiac, moze krocej, przez mniej niz 6h dziennie.
Ale teren piekny, zadbany, pastwiska ogromne, mozliwosci wyzywienia wielu sztuk bydla, podczas gdy wychodzilo moze po kilkanascie sztuk.
Obory i sprzet dostosowane do kilkuset sztuk.
Wnioski sami wyciagnijcie.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 23-11-2017 21:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuczek2246

Post #7 Ocena: 0

2017-11-23 21:15:41 (6 lat temu)

zuczek2246

Posty: 1422

Mężczyzna

Z nami od: 24-07-2015

Skąd: City

Cytat:

2017-11-22 17:50:07, Mirek3 napisał(a):
Witam,
Od pewnego czasu zdobywam świadomość na temat tego co jem i staram się zastąpić stare ,,jedzenie" zdrowymi produktami organicznymi wolnymi od GMO oraz innej chemii, hormonów i trucizn.

W związku z powyższym doradźcie mi proszę gdzie mogę dostać dobre mięso?
Chodzi mi przede wszystkim o kurczaka ale nie tylko.
Mieszkam w Liverpool i ze względu na brak samochodu moje możliwości są ograniczone do lokalnych sklepów oraz co byłoby najlepsze do sklepów internetowych.

Z góry dzięki bardzo za wszelką pomoc





Miras wierzysz w cuda ? Te kobiety lekkich obyczajów , skąd by nie były . SPRZEDAJĄ NAS POLAKÓW !

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujaca-zmiana-polityki-wobec-gmo-polsce-pis-realizuje-ludobojstwo-polakow-2017-04

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2017-11-23 21:16:58 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-11-23 20:22:08, Chillileaf napisał(a):
I to byl organiczny sok?

Oczywiscie, ze nie, ale nie tylko produkcja organicznych produktow musi spelniac konkretne wytyczne. Wszystko da sie obejsc, nie badzmy naiwni


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-11-23 21:32:36 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No to sobie chlopak zdrowo pojadl :]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #10 Ocena: 0

2017-11-23 21:45:54 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Ok kajro. To ja,zostawie to Tobie, widze ze zdobylas juz expertyze w dziedzinie w ktorej ja zjadlam zeby. Nie de facto nie przekladam tylko papierkow, nie rozumiem po co trywializujesz moja prace majac pojecie zaledwie o malym procencie tego co robie. Porzucam temat, chcialam pomoc. Nie czerpie przeciez zadnego zysku z dzielenia sie informacjami. Kazdy robi co chce.
Dla tych ktorzy interesuja sie swiatem zywnosci, z czystym sumieniem I zawsze polecam zywnosc ekologiczna. Jest bezpieczniejsza I duzo lepsza dla zdrowia waszego I waszych dzieci.
Smacznego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,