MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dobre mięso bez hormonów i antybiotyków?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2017-11-23 13:31:41 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ja tez staram sie kupowac kury tylko na kukurydzy odzywiane rosol nawet ma lekki kukurydziany zapach hehe za 8f wychodzi taki normalny kurczaczek

ale skad ta kukurydza o to pytanie ; ) chillileaf
normy normami a zycie zyciem jakis dowod? moze taka malutenka mareczka jak vw z jedzeniem podobnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lola40

Post #2 Ocena: 0

2017-11-23 14:04:02 (6 lat temu)

Lola40

Posty: 279

Kobieta

Z nami od: 06-10-2010

Skąd: Manchester

Odkąd kupiłam jajka "oragnic"w których wszystkie miały podwójne żółtka to już nie wierzę w żadne normy i uczciwość tych deklaracji.
Ile tam musiało być hormonów w tym jajeczku? :-8 No chyba,że jakiś cud natury:-8
























Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-11-23 15:31:21 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Jesli sa wykryte pestycydy, antybiotyki to produkt jest zwracany, skarga idzie do instytucji kontrolujacej, firma traci certifikat I nic juz organicznie nie sprzeda.


Czyli w non-organic kurczakach sa pestycydy a w organic ich nie ma?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-11-23 15:45:50 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-11-23 13:18:29, karjo1 napisał(a):
Nieufnosc ze wzgledu na 'niezalezne laboLatoria', znajomosc branzy niejako od srodka i chyba najwieksze, jakie mialam do tej pory, uczulenia skorne po kontakcie z roslinnoscia (truskawki, buraki, ziemniaki itp.) na angielskich farmach 'organic'.


Chillileaf wspomniala cos o 'soil association' ktore zyje z tego ze wydaje cerytfikaty wiec na pewno wg. nich wszystko co nie-organiczne jest zabojcze :)

Proponuje poczytac o to:

https://www.theguardian.com/environment/2014/jul/11/organic-food-more-antioxidants-study

Ale takze:
http://annals.org/aim/fullarticle/1355685/organic-foods-safer-healthier-than-conventional-alternatives-systematic-review

Conclusion:
The published literature lacks strong evidence that organic foods are significantly more nutritious than conventional foods. Consumption of organic foods may reduce exposure to pesticide residues and antibiotic-resistant bacteria.

oraz

http://ajcn.nutrition.org/content/90/3/680.short

Conclusions: On the basis of a systematic review of studies of satisfactory quality, there is no evidence of a difference in nutrient quality between organically and conventionally produced foodstuffs. The small differences in nutrient content detected are biologically plausible and mostly relate to differences in production methods.

Generalnie badania sponsorowane przez milosnikow pokazuja ze organic jest lepsze a niezalezne badania pokazuja ze nie ma roznicy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2017-11-23 16:10:24 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-23 15:45:50, AgentOrange napisał(a):
Generalnie badania sponsorowane przez milosnikow pokazuja ze organic jest lepsze a niezalezne badania pokazuja ze nie ma roznicy.


Różnica jest w smaku, kup tanie jajka I organic, te drugie nie śmierdzą po ugotowaniu.
Kup mielone wołowe od krowy karmione trawą i inne tanie, zrób burgery, smak i zapach bez porównania.
To samo z innym mięsem.

Nie wnikam kto i kiedy (jeśli w ogóle), przekłamuje badania. Nie dbam o to, bo czuję różnicę w smaku i zapachu.
Z tego mięsa w trakcie obróbki termicznej nie wypływa żadna "smrodliwa, mętna" substancja.
Dla mnie to jest najlepszy dowód na to, że mięso pochodzi od zwierząt pasących się, skubiących trawę itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #6 Ocena: 0

2017-11-23 18:04:32 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Probki do badan sa pobierane w wieku punktach, najpierw rolnik sam zawozi, potem klient, sklep czy producent wysyla losowo wybrane probki po dostawie towaru. Tego nie da sie oszukac. Do tego dochodza audyty niezaleznych instytucji kontolujacyvh zgodnosc z prawem I przepisami.

Co ja was bede przekonywac, kupujcie co chcecie. Ja w tym siedze ro wiem, spedzam tyle godzin dziennie na sprawdzaniu tego wszystkiego.

Po swiecie latam zeby sprawdzic na miejscu naszych dostawcow.

Wszystko jest cacy.

Wiadomo ze oszustwa sie zdarzaja, ale to wyvhodzi I nie jest warte swieczki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2017-11-23 18:11:37 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-23 18:04:32, Chillileaf napisał(a):
Co ja was bede przekonywac, kupujcie co chcecie. Ja w tym siedze ro wiem, spedzam tyle godzin dziennie na sprawdzaniu tego wszystkiego.


Chillileaf, już przekonanego nie przekonasz 😜
Wychowywaliśmy się w trudnych czasach, oszustwa, przekręty, kombinacje, niektórzy są w tym tak ukorzenieni, że nie wyobrażają sobie, że może być inaczej 😉

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #8 Ocena: 0

2017-11-23 18:17:38 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Wlasnie mialam w sumie to napisac, ze chyba przez te nawodowa wade kombinowania I przekretow trudno nam zaufac ze ktos moze nie oszukiwac.

Ciekawa zbierznosv, mamy dostawcow z polski, glownie wschodniej bo tam sa najwieksze uprawy eked logiczne I wlasnie polska jest chyba najczesniej w europie na radarze horison scanning. Zwykle o oszustwach rolnikow sie nie dowiadujemy bo radzi sobie z nmi pukt skupu I przetwornia, gdy wychodzi na badaniach przy skupie. Rolnik traci kupca, renome I twarz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-11-23 18:35:54 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie tyle chodzi o przekonywanie, co o swiadomosc.
W ramach organic tez sa uzywane pestycydy, antybiotyki itp., natomiast jest mniejsza grupa preparatow dopuszczonych do uzytku.
Jest kwestia etyki, szansy dla zwierzat, by byly hodowane w lepszych warunkach niz typowe farmy przemyslowe.
Natomiast na ile i czy kazde 'ostemplowane' bedzie organic, free range?
Mozna sie ludzic, ze wszystko ;).
Dla cynikow

PS. Ktos, kto swiadomie powtarza okreslenie 'laboLatorium', moze czas sie dowiedziec, gdzie wlasciwie pracuje.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 23-11-2017 19:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2017-11-23 18:44:51 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Mam wujka rolnika. Teraz też uprawiają różne rzeczy organic I wspominał jak "ćwiczą" ich odbiorcy przy odbiorze.
Kiedyś też opowiadał jak uprawiał jęczmień na zamówienie dla browaru. Bardzo wysokie wymagania były, dotyczące właśnie chemii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,