MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dobre mięso bez hormonów i antybiotyków?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 46

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mirek3

Post #1 Ocena: 0

2017-11-22 17:50:07 (6 lat temu)

Mirek3

Posty: 33

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2017

Skąd: Liverpool

Witam,
Od pewnego czasu zdobywam świadomość na temat tego co jem i staram się zastąpić stare ,,jedzenie" zdrowymi produktami organicznymi wolnymi od GMO oraz innej chemii, hormonów i trucizn.

W związku z powyższym doradźcie mi proszę gdzie mogę dostać dobre mięso?
Chodzi mi przede wszystkim o kurczaka ale nie tylko.
Mieszkam w Liverpool i ze względu na brak samochodu moje możliwości są ograniczone do lokalnych sklepów oraz co byłoby najlepsze do sklepów internetowych.

Z góry dzięki bardzo za wszelką pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-11-22 18:07:17 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Poszukaj online miesa 'free range, organic'.
Chociaz i tak nigdy nie bedziesz mial pewnosci, co w tym miesie siedzi.
W UK sa specyficzne regulacje co do lekow dla zwierzat hodowlanych, traktowania miesa i tzw. zdrowej zywnosci ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #3 Ocena: 0

2017-11-22 23:08:01 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Pracuje w zywnosci. Zajmuje sie regulacjami I certifikatami. Uwiezcie mi ze to jest sprawdzane, badane tyle razy ze jak jest napisane ze organiczne, to takie jest.. np krowa w hodowlii organicznej nie tylko je organiczna pasze ale tez gdy jest chora jest separowana od stada leczona I dopiero gdy antybiotyki opuszcza jej system moze byc polaczona ze stadem, jej mleko uzyte, jako zywnosc do ludzi, tak samo z miesem. Powyzsze zasady obowiazuja wszedzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-11-22 23:48:51 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ja kupuję kurczaki z farmy na wsi, albo mąż mi kupuje w pracy (dobry butcher przy restauracji), a ostatnio kupiłam dobrego kurczaka w Saintsbury, karmionego kukurydzą (£10 za niecałe dwa kilo). Że kukurydza generalnie jest tania to nawet nie chcę myśleć czym karmią te po £5 za dwa kilo...



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2017-11-23 07:23:24 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja bardzo lubię organic kurczaki z Ocado/Waitrose, rosół z nich jest bardzo smaczny I aromatyczny.
W Ocado kupuję też mięso mielone od krów karmonych trawą.
Mają też boksy z paleo mięsem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #6 Ocena: 0

2017-11-23 08:46:57 (6 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2017-11-22 23:08:01, Chillileaf napisał(a):
Pracuje w zywnosci. Zajmuje sie regulacjami I certifikatami. Uwiezcie mi ze to jest sprawdzane, badane tyle razy ze jak jest napisane ze organiczne, to takie jest.. np krowa w hodowlii organicznej nie tylko je organiczna pasze ale tez gdy jest chora jest separowana od stada leczona I dopiero gdy antybiotyki opuszcza jej system moze byc polaczona ze stadem, jej mleko uzyte, jako zywnosc do ludzi, tak samo z miesem. Powyzsze zasady obowiazuja wszedzie.


Chilli,czy to znaczy ze jak pisze"organic"to rzeczywiscie nim jest? Czyli organic kurczaki z Lidl czy Aldi ktore sa jednak tansze od tych w markowych sklepach jak Morrison's itd sa powinny byc organic? A co z jajkami? Masz jakas wiedze na ten temat?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-11-23 11:32:12 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Roznice miedzy 'free range' i 'organic':
link

Prawda jest taka, ze dopoki samemu sie nie hoduje/uprawia, badz nie ma zaprzyjaznionych, zaufanych rolnikow, to do konca nie wiadomo, co siedzi w srodku.
Generalnie zaklada sie, ze mieso/nabial pozyskiwany w ramach 'free range' jest bardziej 'etyczny', z lepszych warunkow dla zwierzat, z dostepem do urozmaiconej paszy, co za tym idzie - lepsze jakosciowo; 'organic' powinno byc pozbawione sztucznych dodatkow, ktore i tak sa dopuszczalne w ramach np. prewencji (antybiotyki, pestycydy o pochodzeniu naturalnych, ale np. dajace nadmierny poziom zwiazkow azotu w roslinach itp.).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #8 Ocena: 0

2017-11-23 12:36:10 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Wszystko wiadomo. Prosze nie pisac ze nie wiadomo, regulacje, kary za nie przestrzeganie tego sa ogromne. Poza tym wszystko jest sprawdzane, zanim pojdzie do sklepow, przez niezalezne labolatoria a potem ppwtornie sprawdzane przez klienta w rym przypadku sklep, znow przez niezalezne labolatoria. Zanim trafi na polke. Jesli sa wykryte pestycydy, antybiotyki to produkt jest zwracany, skarga idzie do instytucji kontrolujacej, firma traci certifikat I nic juz organicznie nie sprzeda. Ja siedze w tym cale dnie, w tym roku w mojej branzy raz sie zdarzylo ze byly pestycydy w czyms organicznym. Towar zwrocony. Sledztwo prowadzi instytucja certifikujaca w tym przypadku soil assoviation.
Zawsze sie zastanawiam skad ta nieufnosc co do organicznych produktow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #9 Ocena: 0

2017-11-23 12:38:31 (6 lat temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Cytat:

2017-11-23 08:46:57, xxxemi napisał(a):
Cytat:

2017-11-22 23:08:01, Chillileaf napisał(a):
Pracuje w zywnosci. Zajmuje sie regulacjami I certifikatami. Uwiezcie mi ze to jest sprawdzane, badane tyle razy ze jak jest napisane ze organiczne, to takie jest.. np krowa w hodowlii organicznej nie tylko je organiczna pasze ale tez gdy jest chora jest separowana od stada leczona I dopiero gdy antybiotyki opuszcza jej system moze byc polaczona ze stadem, jej mleko uzyte, jako zywnosc do ludzi, tak samo z miesem. Powyzsze zasady obowiazuja wszedzie.


Chilli,czy to znaczy ze jak pisze"organic"to rzeczywiscie nim jest? Czyli organic kurczaki z Lidl czy Aldi ktore sa jednak tansze od tych w markowych sklepach jak Morrison's itd sa powinny byc organic? A co z jajkami? Masz jakas wiedze na ten temat?
tak, organc to organic, niezaleznie od sklepu. Nawet tansze. Masz watpliwosci mozesz napisac do sklepu I poprosic o dowod.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2017-11-23 13:18:29 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nieufnosc ze wzgledu na 'niezalezne laboLatoria', znajomosc branzy niejako od srodka i chyba najwieksze, jakie mialam do tej pory, uczulenia skorne po kontakcie z roslinnoscia (truskawki, buraki, ziemniaki itp.) na angielskich farmach 'organic'.
I byly to roslinki do sprzedazy, rosnace na polu, bez ostrzezenia o zastosowaniu srodkow ochronnych i niedopuszczeniu (przynajmniej chwilowo) do sprzedazy/spozycia.
Dla wyjasnienia, nie jestem alergikiem, wczesniej i pozniej, w innych miejscach nie mialam problemu z podobna roslinnoscia.
Dlatego jestem za zdrowa zywnoscia, ale pozbawiona rozowych okularow realistka ;).
PS. tez bym wolala nie wiedziec, jak sie przygotowuje probki do badan, jak sie kreci caly przemysl spozywczy, farmaceutyczny, akredytacyjny.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 23-11-2017 13:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,