MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 57 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 56 | 57 | 58 ... 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

Str 57 z 66

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-04-29 16:56:16 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-29 16:23:01, Adacymru napisał(a):


ale jak wkladalam do gotowania, to jakby ksztalt stracily troche, i juz po upieczeniu nie odzyskaly tych okraglosci jakie mialy wczesniej. NIc to, pojdzie na rynek wewnetrzny, z zupa zjadliwe, nawet chyba na sniadanie beda.

Moze pozniej podejme sie drugiej proby.


U mnie za pierwszym i drugim razem było tak samo. Przy trzecim dopiero lepiej wyszły jesli chodzi o krągłości.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2019-04-29 19:04:50 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Co rozumiesz przez bajgle? Chodzi o precle/obwarzanki krakowskie?
Tak, podgotowuje się.
Za pierwszym razem wyszły mi dobre, smaczne... choć ciut niekształtne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2019-04-29 19:19:36 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-04-29 19:04:50, stanislawski napisał(a):
Co rozumiesz przez bajgle? Chodzi o precle/obwarzanki krakowskie?
Tak, podgotowuje się.
Za pierwszym razem wyszły mi dobre, smaczne... choć ciut niekształtne.


Bajgel to taka okrągła żydowska bułka z dziurką w środku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

ZosiaS

Post #4 Ocena: 0

2019-04-29 19:46:58 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-29 19:19:36, andyopole napisał(a):
Cytat:

2019-04-29 19:04:50, stanislawski napisał(a):
Co rozumiesz przez bajgle? Chodzi o precle/obwarzanki krakowskie?
Tak, podgotowuje się.
Za pierwszym razem wyszły mi dobre, smaczne... choć ciut niekształtne.


Bajgel to taka okrągła żydowska bułka z dziurką w środku.


Tutaj o różnicy pomiędzy bajglami, preclami i obwarzankami krakowskimi.

Tam skąd pochodzę na oponki mówi się obwarzanki lub gniazdka jeśli są zakręcane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-04-29 20:08:45 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-29 19:04:50, stanislawski napisał(a):
Co rozumiesz przez bajgle? Chodzi o precle/obwarzanki krakowskie?
Tak, podgotowuje się.
Za pierwszym razem wyszły mi dobre, smaczne... choć ciut niekształtne.


Tak jak napisał Andy... mam na myśli żydowską bułkę z dziurką w środku.Ja dopiero niedawno dowiedziałam się jaka jest różnica pomiędzy bajglem a obwarzankiem.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2019-05-06 13:42:49 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Przypomniałam sobie dzisiaj, że w "komórce" w lodowce zostawiłam w piątek zamieszania mąkę z drożdżami i mlekiem na chleb. Ponoć i kilka dni może leżeć w lodówce, więc nie zmarnowalam. Pół godziny pieczenia bez foremki i wyszedł piękny i smaczny chleb. Później dodam przepis, bo nawet zagniatać nie trzeba.

Obrazek
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2019-05-09 12:55:28 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Kolejne podejscie, tym razem inne proporcje i rodzaje maki, i dodatek poszatkowanego niedzwiedziego czosnku (swiezego) i szczypta kurkumy. Chleb trzymal ksztalt lepiej i bardzo smaczny.

Obrazek

Obrazek

Pol juz nie ma...

Przepis troche zmieniony od znalezionych w necie:

750g maki (w originalnym byla maka pszenna chelbowa 500 g, a ja zrobilam mieszanke: zytnia 350g, "00" 200g, 100g pszennej chlebowej, 100g gryczanej)

40g swiezych drozdzy (w originalnym przepisie bylo 8g suchych)

400 ml letniej wody (w originale bylo 375ml)

lyzeczka soli

Ja dodalam szczypte kurkumy i garsc swiezych lisci niedzwiedzieo czosnku.

Jak uzywa sie suchych drozdzy to trzeba wszystko zamieszac lyzka w misce bez ugniatania i wyrabiania poza zamieszaniem. Swieze drozdze ja rozpusiclam w 100ml (na oko) letniej wody i dodalam make, tyle zeby zrobilo sie ciasto o konsystencji gestej smietamy. Tak rozpuszczone i zageszczone maka drozdze odstawilam na pol godziny pod przykryciem (w cieplym miejscu) do wyrosniecia. Maki z sola kurkuma i czosnkiem wrzucilam do miski, dodalam wyrosniete drozdze i wode. Zamieszalam lyzka, jak originalny przepis mowil, az do polaczenia skladnikow w jedna mase, zeby maki suchej nie bylo widac. Odstawic przykryte dokladnie folia kuchenna (cling film) w cieple miejsce na dwie godziny, albo do przynajmniej podwojenia masy, a pozniej wstawic do lodowki, na przynajmniej 12 godzin. U mnie ciasto pierwszy raz stalo chyba 4 dni, a to dzisiaj (czwartek) upieczone stalo od wtorku wieczorem w lodowce.

Piekarnik nastawic na 230*C i na dnie wstawic pojemnik z wrzatkiem, albo w momencie stawiania chleba do pieczenia wrzucic spodzie kostki lodu dla wytworzenia pary. Przygotowac blaszke do pieczenia, ja pieklam bez foremek, ale zapewne mozna w foremkach. Na blaszke polozyc pergamin do pieczenia i posypac maka. Ciasto wyciagnac z miski, podzielic na dwie czesci, rozciagnac kazda i uformowac kule, zawijajac krawedzie pod spod, nie trzeba wyrabiac, wystarczy uformowac kule. Poniewaz ja dalam duzo zytniej maki, to lepiej wybiarlo mi sie ciasto i formowalo kule mokrymi rekami. Jak uzywalam samej maki pszennej chlebowej, to formowalam chleby naoliwionymi rekami, bo mi sie lepiej wyrania na oliwie, niz na mace, jak robie ro recznie. Uformowane bochenki naciac ostrym nozem, posypac maka, i do piekarnika na 35 min (ja po 20 minutach zmniejszylam gaz do 210*C). Po upieczeniu wystudzic na kratce, ale u mnie pol juz nie bylo zanim sie wystudzil, bo jak tylko mozna bylo trzymac do krojenia, to juz byli chetni. Chleb jest najlepszy tego samego dnia, wiej jak ktos robi wiecej, to lepiej po wystudzeniu zamrozic, u mnie jednak nigdy nie zostaje do mrozenia.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2019-05-09 13:14:16 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Nie wiedziałam gdzie wkleić ten przepis.
Ja przy najbliższej okazji na pewno zrobię ten chleb, bo wygląda bardzo apetycznie. A jeszcze jakby zrobić z chleba z własnej roboty to już niebo w gębie...

chleb faszerowany serem i maslem czosnkowo pietruszkowym
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2019-05-09 14:15:34 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ada ten chleb z kurkumą fajnie kolorystycznie wygląda. Gosian ciekawy przepis. Racja, z chlebem własnej produkcji pewnie niebo w gębie. Mój chleb sie będzię później wyrabiał.Potrzebuje jutro upiec, więc dziś zarobie ciasto i wstawie do lodówki. Teraz się robią bułeczki drożdzowe z borówkami. Wyrastają przed wsadzeniem do piekarnika.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-05-09 17:00:38 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://przepisnachleb.pl/proste-stromboli/

Robilam juz chyba wiekszosc chlebow z jej strony, i na drozdzach i na zakwasie. Uzywalam tej strony do kombinowania z roznymi dodatkami, bo przepisy sa latwe w wykonaniu. Ten w linku robilam i taki jaki jest originalnie, i zmienialam dodatek tak, ze nawet raz mielone mieso w sosie jak do bolognese dalam, i jakie to bylo dobre na luncz.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 57 z 66 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 56 | 57 | 58 ... 64 | 65 | 66 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,