MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Musze schudnac 20 kilo

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 311 z 366 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 310 | 311 | 312 ... 364 | 365 | 366 ] - Skocz do strony

Str 311 z 366

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dominikana36

Post #1 Ocena: 0

2021-02-21 20:45:14 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Gal jeszcze pestki z dyni maja maja sporo zelaza i sa pyszne :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #2 Ocena: 0

2021-02-21 20:54:47 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-02-21 20:40:31, galadriel napisał(a):
Okazuje sie, ze lekarz mial racje z ta anemia i musze teraz brac zelazo w lekach.

No to poczytalam jakie jedzenie (oprocz miesa) jest bogate w zelazo, i ze zwyklych zakupow w kwocie 10- 15 £ na tydzien (przy moim jedzeniu tyle zwykle wychodzi) zaszalalam i wydalam 50 funi na produkty bogate w owo zelazo przyswajalne dla wegetarian.

A wiec suszone morele, figi, daktyle, straczkowych w domu zapas byl, warzyw z zielonymi lismi tez, dokupilam jakies orzechy niewidy i teraz znajac mnie na miesiac tego starzy.

Jak sobie te morele, orzechy i gigi dodalam do lunchu (ktory skladal sie z halumi z papryka- papryka= warzywo bogate w zelao) to do wieczora bylam pelna i wogole nie chcialo mi sie jesc obiadu. No, ale musialam w siebie wmusic nastepne 5 porcji zdrowej zywonosci (zelazo! ) wiec chyba teraz pekne. Na dzienna dawke proetin zwierzecych w sensie- 1 jajko juz miejsca zabraklo, po prostu nie dam rady nic wiecej zjesc i w dodatku podejrzewam, ze jutro bedzie mnie to wszystko trzymalo az do lunchu. (a przeciez musze wmusic w sibie bogate w zelazo platki z mlekiem soyowym! )

Uff. W dodatku pewne produkty w dietach pro drowotnych sie wykluczaja: szpinak np jest bogaty w zeazlo choc trudno przyswajalne, no i pelen plant protein ale nie wskazany dla reumatyzmu. Wtedy kieruje sie zasada, lubie czy nie lubie, w ty przypadku lubie )


Gal a dlaczego reumatyzmu?

A powazna ta anemia? Wystarczy z zywnosci czy trzeba juz suplementewac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2021-02-21 20:55:16 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tak, pestki dyni, slonecznika sa dodawane do platkow. Otreby tez (choc otreby akurat niweluja przyswajanie zelaza, to moze otrebami poki co dam sbie spokoj).Sokow owocowych zykle nie pijam, ale teraz pokupuje, bo sok pomarnczowy pomaga przyswajaniu zelaza, zwlaszcza z roslin.

@ lekarz mi przepisal zelazo w tabletkach, przez trzy miesiace zobaczymy czy wystarczy. Ja niejadek jestm i wegetarianka, moze dlatego.

Reumatyzm nie jestem pewna, ale ja od zawsze mialam slabe kolana i w Pl rok temu wyszlo niby ze mam. Musze to potwierdzic z tetjszymi lekarzami, ale czytalam wiele i faktycznie to wcale nie jest choroba starych ludzi tylko auto immunnologiczna, u mnie sie zaczelo w wieku lat jakos 30- tu. Np jak trenuje to zawsze ochraniacze/ wspomaganie a kolana nosze. Chcialam tez sie zglosic do trail na nowe leki, ale dopiero biora kobiety po menopauzie, wiec sie nie kwalifikuje (pomyslalam, ze wtedy bym miala za darmo leki najnowszej generacji plus jeszcze by mi za to zaplacili jakies 2 kafle; )

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 21-02-2021 20:58 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #4 Ocena: 0

2021-02-21 21:06:11 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Aha, no to jak masz u siebie podejrzenie zapalebia stawow, to kochana koniecznie do lekarza, bo jak pojdzie do uszkodzen to juz bedzie za pozno, zostanie wymiana. Warto lekarzowi wspomniec jakie masz podejrzenia I dlaczego zrobi test I sprawdzi ci CRP. Jak jest RA seropozytywny, to nawet dosc latwo zdjagnozowac. Dobiora dobre leki, I jak wszystko ok to uda sie zatrzymac postep choroby.

No I wtedy dieta teraz bardzo wazne, no jak sama widze wyczytalas sa potrawy, producty pogaemrszajace zapalenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2021-02-21 21:08:16 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Jak to mowia, starosc nie radosc; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #6 Ocena: 0

2021-02-21 21:13:06 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

etam starosc,,dzieci tea na to choruja. A choroby autoimmuologiczne lubia sie grupowac

[ Ostatnio edytowany przez: Chillileaf 21-02-2021 21:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2021-02-21 21:16:57 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No to kaplica: D
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2021-02-21 21:22:23 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Gal tego szpinaku to sie nie boj:) musialabys zjesc kilka kilo dziennie, zeby Ci zaszkodzil. Niestety podobnie z przyswojeniem z niego zelaza.
I to prawda, ze najwiecej latwoprzyswajalnego zelaza jest w czerwonym miesie. I wegetriaanie podatni na anemie maja tu klopot. Obys mogla brac te tabletki, mojej siostrze strasznie rozwalaly zoladek.
Ale jak to mowi moj Dziadek: starosc nie radosc a na cos umrzec trzeba:).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2021-02-21 21:27:01 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Coz za pocieszenie: D

Teraz to sie czuje jak ten hipohondryk osiol ze Shrecka; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chillileaf

Post #10 Ocena: 0

2021-02-21 21:27:18 (3 lata temu)

Chillileaf

Posty: n/a

Konto usunięte

Dominika NIE dokonca, jesli Gal podejrzewa u siebie RA, to mala ilosc tez wystarczy, np powinno sie tez unikac wszystkich nightshade ( pomidory I inne) no I wegli prostych ,generalnie processed foods. Nawet mala ilosc moze bardzo wplynac na chorobe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 311 z 366 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 310 | 311 | 312 ... 364 | 365 | 366 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,