MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zmniejszanie żołądka w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

violcia2403

Post #1 Ocena: 0

2012-03-28 09:37:27 (12 lat temu)

violcia2403

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam. Mam sporą nadwagę, nawet już otyłość. Jak jest ze zmniejszeniem żołądka? Czytałam że trzeba mieć bmi ponad 40 , a to strasznie dużo ! Czy trzeba za to płacić? Oglądam program o ludziach otyłych, i zołądek zmnijeszały osoby nie tylko takie baardzo wielkie, więc jak to jest? Czy ktoś przechodził taką operację? Lub orientuje się w tym temacie?
Odszedłeś... zanim tak naprawdę się pojawiłeś... :( 14 grudnia 2009r. [*] Mateuszek...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mama11

Post #2 Ocena: 0

2012-03-28 10:08:07 (12 lat temu)

mama11

Posty: 2312

Kobieta

Z nami od: 07-04-2010

Skąd: całkiem przyjemna mieścina

Taka operacja to bardzo duże ryzyko i częste komplikacje. Z tego co się orientuję to do końca życia musiałabyś być na diecie. Moja wiedza na ten temat pochodzi niestety tylko z programów telewizyjnych więc nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania.

Pewnie już nie raz próbowałaś różnych diet i "cudownych" specyfików. Jestem teraz w ciąży i mam kilkanaście kilo extra. Bardzo mi z tym ciężko więc staram się zrozumieć jak bardzo nadwaga przeszkadza Ci w życiu ale moim zdaniem taka operacja to ostateczność.
Są tu darmowe programy walki z nadwagą myślę że najpierw musisz iść do swojego lekarza i on na pewno będzie w stanie pomóc Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie metody walki z tym problemem. Na pewno też odpowie Ci na wszystkie pytania odnośnie tej operacji.
...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violcia2403

Post #3 Ocena: 0

2012-03-28 10:15:35 (12 lat temu)

violcia2403

Posty: n/a

Konto usunięte

próbowałam już wszystkich tabletek i diet.... waga spadała oczywiście, na chwile, niedługo później wracała... Efekty końcowe są zawsze takie, że wracam do wagi wyjściowej :( Poprostu tak już mam, że musiała bym być na ścisłej i bardzo niskokalorycznej diecie do końca życia, a tak przecież się nie da i myślę że operacja by mi pomogła, bo właśnie oglądam dużo programów o tym temacie i widzę jak ludzie chudną. Wiem że jest ryzyko, i są komplikacje, Ale moja waga jest bardzo uciążliwa, źle się czuję z tym, nie lubie wychodzić z domu :( Chciała bym schudnąć i ŻYĆ nie tylko istnieć :(
Odszedłeś... zanim tak naprawdę się pojawiłeś... :( 14 grudnia 2009r. [*] Mateuszek...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marcin_1984

Post #4 Ocena: 0

2012-03-28 10:25:57 (12 lat temu)

Marcin_1984

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 07-12-2011

Skąd: Londyn

Czesc, moja zona miala operacje w listopadzie ale nie zmniejszenia zoladka tylko gastric band - opaska gastryczna. Zrobilismy to prywatnie bo Gp powiedzial ze sie nie kwalifikuje (BMI 38) a zreszta nawet jakby przytyla do 40 to i tak czeka sie bardzo dlugo. Operacja przebiegla bez zadnych problemow i opaska dziala bardzo dobrze. Zona schudla juz 15 kg. Jest inna osoba, usmiechnieta, aktywna.
Jak masz jakies pytania to pisz smialo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2012-03-28 10:41:18 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violcia2403

Post #6 Ocena: 0

2012-03-28 11:09:30 (12 lat temu)

violcia2403

Posty: n/a

Konto usunięte

też ćwiczyłam, intensywnie 3-4 godziny dziennie. waga poleciała 13kg w miesiac , później poszłam do pracy i już nie mam czasu na ćwiczenia. jak tylko przestałam ćwiczyć, waga powoli zaczeła wracać
Odszedłeś... zanim tak naprawdę się pojawiłeś... :( 14 grudnia 2009r. [*] Mateuszek...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2012-03-28 11:24:43 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #8 Ocena: 0

2012-03-28 11:34:09 (12 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

Violcia, a byłaś u dietetyka? efektywne odchudzanie nie polega na tym, aby ćwiczyć dziennie 4 godziny i być na jakiejś ekstremalnej diecie niskokalorycznej. 13 kg w miesiąc? Masakra, nic dziwnego, że Twój organizm tak odreagowuje. Znajdź dobrego dietetyka - niech Ci rozpisze racjonalną dietę. A ćwiczenia są konieczne, byle bez przesady. Nie musisz codziennie, możesz co drugi dzień - i wybierz takie, które po 1-2 miesiącach Ci się nie znudzą, albo je zmieniaj tak, aby czerpać z nich przyjemność i nie robić niczego na siłę. Osoby pracujące rzadko mają czas na ćwiczenia, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Ja np. poświęcam 1,5 godziny dziennie na spacer z kijkami NW między godziną 6 a 7.30 rano. Nie ma rzeczy niemożliwych.
Operacja to ogromna ingerencja w organizm, wiąże się z ryzykiem powikłań itp. No i b. często się zdarza, że osoby po operacji po kilku latach wracają do wagi wyjściowej. Bo w przypadku nadwagi, efektu jojo itp problem nie leży w ciele, lecz w głowie ;-)
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

anna69

Post #9 Ocena: 0

2012-03-28 11:54:40 (12 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

moj kolega z pracy mial zmniejszany zoladek jakies 1.5roku temu, efekty sa piorunujace, ale to nie zmienia faktu, ze to sie wiaze z dosc scisla dieta do konca zycia....
wiec jesli jeszcze mozna to lepiej sprbowac diet i cwiczen. Udaj sie do GP on ci pomoze, kolezanke pokierowal do dieetyka, dietetyk zlecil napierw szelkie badania, zeby zobaczyc co tam u niej w ciele siedzi - i okazalo sie ze jej problemy to nie tylko zla dieta, ale rowniez zaburzenia chormonalne.....

W kazdym razie powodzenia :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

alamalam

Post #10 Ocena: 0

2012-03-28 16:09:22 (12 lat temu)

alamalam

Posty: 81

Kobieta

Z nami od: 13-03-2011

Skąd: Londyn

anna69 ma racje. Zacznij od sprawdzenia, czy nie jest to problem z hormonami. Jesli nie, to odwiedz dobrego dietetyka, który specjalnie dla Ciebie napisze diete. Jesli np teraz pochłaniach dziennie 3000kalorii, to wystarczy zmniejszyc ilosc o 500 kalorii i bediesz chudla. Mój syn postanowil sie odchudzic, zostalismy przez lekarza skierowani do dietetyka. I w sumie to byl strzal w dziesiatke. Rozpisal synowi diete na 2 tygodnie do powtarzania. 5 posilków dziennie, co 3 godziny, ostatni posilek 3 godziny przed polozeniem sie do łózka. Syn chudnie, systematycznie ,ale powoli(szybkie chudniecie jest niezdrowe i nie powinno sie stosowac drastycznych diet!) I nawazniejsze, ze nie chodzi glodny. Co sie zmieniło w jego sposobie odzywiania: jedzenie posiłkow o stalych porach, zmiana patelni na beztłuszczowe i zmiana chleba na pełnoziarnisty, zmienilismy olej do smazenia i zjada wiecej warzyw. Polecam dobrego dietetyka. Wizyta + dieta na 2 tyg to koszt okolo 150zł (w Polsce) i zdrowe odchudzanie. taką diete mozna nawet zamówic online. Powodzenia w odchudzaniu;-) Wiem ze nie jest latwo, ale syn jest zadowolony. A, i jeszcze dodac do tego jakis ruch np rowerek stacjonarny 30 min dziennie. Ale przy wysilku jest wazne zeby zachowac odpowiednie tetno, wtedy pozbywamy sie tluszczu a nie mięsni;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,