MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dieta i te kalorie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

offoxy

Post #1 Ocena: 0

2008-08-27 21:43:07 (16 lat temu)

offoxy

Posty: 23

Konto zablokowane

Z nami od: 26-07-2008

witaj, ze zrzuceniam wagi po ciąży najlepiej podejść do tego profesjonalnie. Biegasz-świetnie, do tego dieta, zero słodyczy i coś na mózg, tzn jakieś pastylki bo jak będziesz tracić wagę, to organizm będzie chciał jeść, żeby odzyskać utracone kalorie.
Są różne "zapychacze" głodu /np kaktus hodia/bez i na receptę, do kupienia np. w polsce. W Polsce są specjalne ośrodki, które się zajmują zrzucaniem wagi przez panie po ciąży, jest to szczególnie konieczne po urodzeniu dziecka, a przed kolejną planowaną ciążą.
Wtedy po drugiej ciąży wrócisz do swojej wagi bez problemu.
Co powiem od siebie:
-biegaj regularnie, może nawet na świeżym powietrzu, staraj się, żeby dojść do 45 minut dziennie, najlepiej godziny
-nie jest ważne szybkie bieganie, biegaj jednostajnym, swoim tempem, nie rwij biegu
-po biegu koniecznie coś zjedz, żebyś nie padła /uzupełnienie glikogenu/, banana, itp
-możesz sobie pojść do sklepu holland&barret i tam są świetne i niedrogie odżywki, uzyskasz tam też poradę, jakie preparaty możesz brać przed i po treningu
-nigdy nie biegaj na czczo, co niektórzy polecają
-kup sobie dobre buty, to podstawa każdego biegacza, nie biegaj w byle czym, bo potem odbije się to na Twoich stawach /ja lubię buty oasics, mają w podeszwie wkładki żelowe, które dostosowują się do stopy biegcza/, są do wyboru-albo na twardym albo na miękim podłożu
-przed biegiem i po łykaj jakieś napoje izotoniczne; możesz kupić sobie puszkę tego w w.w sklepie za ok 10f i rozczieńczasz to wodą

Życzę powodzenia w uzyskaniu formy i nie rób nic na siłę, bo możeesz się wypalić, a to ma sprawiać przyjemność. ;-)
tej portal jest tendentyjny i kierowany z rp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlenatm

Post #2 Ocena: 0

2008-08-27 21:44:54 (16 lat temu)

marlenatm

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 24-03-2008

Skąd: Anglia

1 kaloria [cal] jest to ilość ciepła potrzebna do ogrzania 1 [g] wody chemicznie czystej o 1oCelsjusza przy ciśnieniu 1 atmosfery

dla nas jest ważne, że kalorie pochłaniamy wraz z jedzeniem. W tej sekcji znajdują się tabele pozwalające określić ile kalorii dostarczamy naszemu organizmowi w różnych postaciach jedzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

reivilo

Post #3 Ocena: 0

2008-08-28 08:35:01 (16 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

co do skutecznosci ruchu w zrzucaniu wagi to
- wysilek dowolny - tzw tlenowy - aerobowy na stabilnym poziomie przez min 30min (niektore organizmy 40 min)Dla lepszej skutecznosci warto wybrac te druga wartosc
-dlaczego ? bo przez ten czas organizm czerpie energie z glikogenu zgromadzonego w organizmie po pol godzinie zaczyna czerpac z zapasow tluszczu
-regularnosc takiego wysiku ( beganie, plywanie, jazda rowerem, aerobic etc) powoduje podniesienie tzw podstawowej przemiany materii i ...nawet spiac zuzycie energetycze ma sie wyzsze a w efekcie szybciej sie chudnie
- uzupelnienie weglami i bialkiem po wysilku nie jest w tym przypadku konieczne( wazne jest dla tych co nie chca tracic wagi i "zawodowcow" nalezy pamietac o dobrze zbilansowanej diecie z odpwiednia iloscia bialka- 1g na kg wagi - docelowej, i nie jedzeniu weglowodanow typu chleb na kolacje.


Ja osobiscie polecam diete Montiqniac'a ( nie laczenia wegli z tluszcami, jedzenie produktow z niskim indeksem glikemicznym) odchudzilam meza w 100 dni o 17 kilo siebie o 6 ale po 4 porodach i rozregulowaniu hormonalnym nie jest to latwe)Przy czym dodam ze nie ruszamy sie za bardzo zbyt regularnie..ja czasem wyskocze na rolki .

[ Ostatnio edytowany przez: reivilo 28-08-2008 08:37 ]

Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2015-07-17 22:58:24 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Kaloryczna mapa metra w Londynie.

Ja mam na telefonie aplikacje, liczy ile km przeszlam i ile kalorii tym chodzeniem spalilam w ciagu doby.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2015-07-17 23:19:20 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

To nie jeździ się już wagonikami? :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2015-07-18 00:32:00 (9 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2015-07-17 22:58:24, Adacymru napisał(a):
Obrazek

Kaloryczna mapa metra w Londynie.

Ja mam na telefonie aplikacje, liczy ile km przeszlam i ile kalorii tym chodzeniem spalilam w ciagu doby.

Ja tez mam. Nawet mi liczy ile "kilometrow" zrobilam w pracy i okazuje sie, ze najwiecej w porze lunchu :-]






Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2015-07-18 06:44:30 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2015-07-18 00:32:00, SweetLiar napisał(a):

Ja tez mam. Nawet mi liczy ile "kilometrow" zrobilam w pracy i okazuje sie, ze najwiecej w porze lunchu :-]



To jeszcze nic, ja się budzę i na telfonie mam wynik że zrobiłem 14 kroków...
Po pomiarach wychodzi że byłem w Lodówce *ROFL*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kik1976

Post #8 Ocena: 0

2015-07-18 08:34:11 (9 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ja dziennie robie od 6 do 12 km, ale jakos mi sie to nei przeklada na spalanie*ROFL*
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolanta12

Post #9 Ocena: 0

2015-07-18 09:38:56 (9 lat temu)

jolanta12

Posty: 934

Kobieta

Z nami od: 28-11-2007

Skąd: Londyn

Cytat:

2008-08-27 21:43:07, offoxy napisał(a):
witaj, ze zrzuceniam wagi po ciąży najlepiej podejść do tego profesjonalnie. Biegasz-świetnie, do tego dieta, zero słodyczy i coś na mózg, tzn jakieś pastylki bo jak będziesz tracić wagę, to organizm będzie chciał jeść, żeby odzyskać utracone kalorie.
Są różne "zapychacze" głodu /np kaktus hodia/bez i na receptę, do kupienia np. w polsce. W Polsce są specjalne ośrodki, które się zajmują zrzucaniem wagi przez panie po ciąży, jest to szczególnie konieczne po urodzeniu dziecka, a przed kolejną planowaną ciążą.
Wtedy po drugiej ciąży wrócisz do swojej wagi bez problemu.
Co powiem od siebie:
-biegaj regularnie, może nawet na świeżym powietrzu, staraj się, żeby dojść do 45 minut dziennie, najlepiej godziny
-nie jest ważne szybkie bieganie, biegaj jednostajnym, swoim tempem, nie rwij biegu
-po biegu koniecznie coś zjedz, żebyś nie padła /uzupełnienie glikogenu/, banana, itp
-możesz sobie pojść do sklepu holland&barret i tam są świetne i niedrogie odżywki, uzyskasz tam też poradę, jakie preparaty możesz brać przed i po treningu
-nigdy nie biegaj na czczo, co niektórzy polecają
-kup sobie dobre buty, to podstawa każdego biegacza, nie biegaj w byle czym, bo potem odbije się to na Twoich stawach /ja lubię buty oasics, mają w podeszwie wkładki żelowe, które dostosowują się do stopy biegcza/, są do wyboru-albo na twardym albo na miękim podłożu
-przed biegiem i po łykaj jakieś napoje izotoniczne; możesz kupić sobie puszkę tego w w.w sklepie za ok 10f i rozczieńczasz to wodą

Życzę powodzenia w uzyskaniu formy i nie rób nic na siłę, bo możeesz się wypalić, a to ma sprawiać przyjemność. ;-)


Polecam bieganie. Ja biegam od roku i schudlam, wymodelowalam sylwetke, mam o 100% lepsza kondycje.
Jesli chodzi o buty to jest prosty sposób zeby sprawdzic jakie kupic - zamocz stope w wodzie i odbij na papierze. Po odbiciu dowiesz sie jakie masz podbicie, a po tym dobierzesz buty.
W sklepie Sport Direct maja specjalne przyzady do tego, ale trzeba uwarzac bo w moim przypadku ich pomiar calowicie mijal sie z tym co ja uzyskalam po odbiciu stopy w domu.
Test stopy.
Jest tez fajna aplikacja która liczy kalorie MyFitnesspal. Mozna skanowac produkty i wpisywac ile sie zjadlo, a ta aplikacja przeliczy ci ilosc kalori.
Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olga79

Post #10 Ocena: 0

2016-01-08 13:37:25 (8 lat temu)

olga79

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 08-01-2016

Skąd: Londyn

Odchudzanie to zawsze połączenie odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Ja na bazie swoich doświadczeń odradzam stosowanie rygorystycznych diet odchudzających, niemal zawsze waga wraca wraz z efektem jojo :/ Teraz nie stosuje żadnej konkretnej diety, nie liczę kalorii, po prostu staram się trzymać zasad racjonalnego żywienia i nie przejadać się, no i oczywiście unikać słodyczy czy fast-foodów.

Co do sportu to biegam trochę i na fitness chodzę. Okazuje się, że ma znaczenie kiedy się ćwiczy. Podobno łatwiej schudnąć jak aktywność fizyczną uprawa się z samego rana, tak udowodniło jedno z badań naukowych

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,