MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Domowe i angielskie lekarstwa sprawdzone w leczeniu naszych dzieci i nas samych.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mak4701

Post #1 Ocena: 0

2007-10-11 00:08 (17 lat temu)

mak4701

Posty: 845

Kobieta

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: UK

U mnie tez pierwsze co podaje to CALPOL i smarowanie plecków, klatki piersiowej oraz stóp mascia rozgrzewajaca. Zawsze pomaga. Ostatnio zastosowałam tez mleczko z miodzikiem jak i co kilka godzin łyzeczka miodu bezposrednio do buzi.


Betaka jesli chodzi o te rece to moja córka miala cos podobnego. Jednak ja raczki swedziały przez cały dzien - tylko raz bardziej bylo to nasilone raz mniej. Sama sie glowilam co to moze byc bo kiedy patrzyłam na jej rece nic tam nie bylo widac ze sie cos dzieje procz zaczerwienienia od drapania. Trwalo to ok 3 tyg az zaczela jej schodzic z tych miejsc skórka. Zeszla sobie i problem znikł. Do dzis niewiem co bylo jego przyczyna.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Beatka35

Post #2 Ocena: 0

2007-10-11 10:06 (17 lat temu)

Beatka35

Posty: 80

Kobieta

Z nami od: 07-09-2007

Skąd: Wallasey

No wlasnie dziwna sprawa z tymi rekami bo nawet nie sa czerwone . Zastanawialam sie tez czy nie jest to sprawa kota ktory sie ostatnio pojawil w naszym domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mak4701

Post #3 Ocena: 0

2007-10-11 12:19 (17 lat temu)

mak4701

Posty: 845

Kobieta

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: UK

U Julii na poczatku tez wcale nie byly czerwone, dopiero po jakims czasie zrobiły sie place czerwone tam gdzie najczesciej sie drapała. NAstepnie zaczela schodzic jej skorka i jest spokoj. Juz sie nie drapie.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Beatka35

Post #4 Ocena: 0

2007-10-14 22:04 (17 lat temu)

Beatka35

Posty: 80

Kobieta

Z nami od: 07-09-2007

Skąd: Wallasey

Moja corka tez ma na imie Julia! Narazie "choroba" sie nie rozwija i mam nadzieje, ze sie szybko skonczy. Pozdrawiam:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

terri007

Post #5 Ocena: 0

2007-10-15 07:25 (17 lat temu)

terri007

Posty: 145

Z nami od: 19-07-2007

>>Mam problem z maja 8 letnia corka. Ostatnio, tzn. od jakis 3 tygodni, pojawily jej sie na dloniach , konkretnie na kostkach, swedzace miejsca. Szczegolnie swedzi ja po kapieli .
...Jak jest najgorzej po kapieli, to znaczy, ze cos co uzywasz w wannie albo pod prysznic a nawet mydlo ma cos w sobie, na ktore ona ma uczulenie. Najpierw pozmieniaj te rzeczy, a zobaczysz, ze pomoze. Zalezy tez w czym pierzesz recznik, bo proszki do prnia tez swoje robia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #6 Ocena: 0

2010-02-07 12:59:53 (14 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Odswieze temacik bo pewnie prze czas pobytu w UK sprawdzilismy i przetestowalismy pare lekarstw. Ja na przyklad polecam na katar Nasosal krople dla dzieci duzych i malych. Mozna je kupic w Boots-ie jak i innych aptekach na terenie UK.
:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #7 Ocena: 0

2018-11-22 17:28:49 (5 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Witajcie,odswierzam temat,bo nue daje juz rady z kaszlem u mojej 5 letniej corki.W sumie to sie tak zaczelo rok temu jak poszla do szkoly.

Zaczne od tego ze ,jest na kroplach do sterydowych do nosa przez pol roku bo sie okazalo ,ze ma przerost malzowin nosowych,ciagle miala zatkany nos ,ale teraz z tym jest o niebo lepiej,do tego ma tez syrop na alergie,bo lekarz zasugerowal ze to moze byc powodem jednak odradzil poki co robienie testow,czyli ten syrop to tak troche na wyrost.

No tylko ze ona czesto ma kaszel,lekarze mowia,ze to nic groznego bo oskrzela czyste itp.,ze to katar splywa,ale ten kaszel to jakas tragedia.Pomagaja inhalacje woda z sola lub rumiankiem .Ale czasem to ja tak meczy ze tchu nie moze zlapac wtedy wychodze z nia na dwor I daje tez salbutamol.

W zwiazku z tym czy znacie jakis dobry syrop,cokolwiek,oprocz tego co wymienilam.Nadmienie,ze domowe sposoby tez zawsze stosuje np.syrop z buraka ale to tak jakos troche pomaga.Taki kaszel miala kiedys przez ok.3 tygodnie,lekarz stwierdzil,ze to virus wogole jest I trzeba poprostu czekac az przejdzie i on oczywiscie nie poleca zadnych syropow.A teraz znowu powtorka z rozrywki,czasem czuje sie bezsilna.
Moze to jednak alergia,nie wiem juz.

Aha no I kaszel jest suchy ale brzmi jak z oskrzeli taki tez jakby troche mokry ,trudno okreslic

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #8 Ocena: 0

2018-11-22 20:22:51 (5 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Nalegaj na badania alergiczne. U malych dzieci sie nie robi bo wyniki moga byc przeklamane, ale z tego co sie orientuje to juz czterolatki mozna badac.
Syn mojej siostry mial kaszel jak opetany od alergi spozywczej. Byl za maly na badania, ale siostra droga eliminacji znalazla winowajcow. Nie pamietam dokladnie, ale jednym z produktow bylo mleko.

Sprawdz moze tez czy mala nie ma owskikow czy innych robakow. Ciekawostka jest to, ze symptomem owsikow moze byc uporczywy kaszel, ktorego nie idzie zdiagnozowac.

Zainteresuj sie tez wilgocia w domu. Jesli masz grzyba to albo zrob z tym pozadek, albo uciekaj. Niestety ale plesnie w domu moga wlasnie tak sie odbijac na zdrowiu. My mamy osuszacz powietrza z funkcja oczyszczania co by sie w domu warunki dla grzyba nie tworzyly.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #9 Ocena: 0

2018-11-22 22:44:29 (5 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

a-were dziekuje ze wspomniales o tym mleku,moja corka go nie znosi,ale ja przemycam je w owsiance ona ja uwielbia od teraz bede gotowac na jakims roslinnym i zobacze.Z tymi robakami to jest tak,ze musze ja odrobaczac jak psa haha,no bo podatna jest niestety.No ale to dosc powszechne w tym wieku.Ale dopoki nie ma objawow to na zapas tego nie robie,a I tak wychodzi na to ze 3 razy w roku trzeba to robic.

Nie mamy problemu z wilgcia w domu.Moze to jednak pasozyty lub alergia.Chociaz zanim zaczela chodzic do szkoly byla zdrowa.No ale takie rozne badziewia sie ze szkoly wlasnie przynosi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #10 Ocena: 0

2018-11-23 05:55:53 (5 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

Cytat:

2018-11-22 22:44:29, kinga77 napisał(a):
a-were dziekuje ze wspomniales o tym mleku,moja corka go nie znosi,ale ja przemycam je w owsiance ona ja uwielbia od teraz bede gotowac na jakims roslinnym i zobacze.Z tymi robakami to jest tak,ze musze ja odrobaczac jak psa haha,no bo podatna jest niestety.No ale to dosc powszechne w tym wieku.Ale dopoki nie ma objawow to na zapas tego nie robie,a I tak wychodzi na to ze 3 razy w roku trzeba to robic



A co dajesz na odrobaczanie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,