MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Strzykawki w bagażu rejestrowanym

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SheZ91

Post #1 Ocena: 0

2021-08-13 03:37:00 (3 lata temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, zrobimy mi się małe zakrzepy które zostały wykryte na usg, oczywiście lekow mi nie chca dać co mnie dziwi, lecę na tydzień do polski i lekarz przez teleporade zaproponował 10 dni zastrzyków Clexane 0.6ml. Problem w tym ze będę musiał to zabrać do Anglii Anglii bagażu rejestrowanym i nie wiem czy mogę wziąć ze sobą leki przeciwzakrzepowe heparya w zastrzykach. Miał ktoś podobny problem ?

[ Ostatnio edytowany przez: SheZ91 13-08-2021 03:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2021-08-13 06:37:42 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie ma problemu. Weź papierek od lekarza ze sobą.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SheZ91

Post #3 Ocena: 0

2021-08-13 06:40:09 (3 lata temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Papierek wezmę i przetłumaczę , mam nadzieję że nie zrobią problemu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2021-08-13 07:03:46 (3 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Leki w płynie można w podręcznym, idzie na taśmę osobno nez żadnych woreczków.
nikt mnie nie pytał o recepty/ zaś. lekarskie.

https://www.gov.uk/hand-luggage-restrictions/essential-medicines-and-medical-equipment" TARGET="_blank"> https://www.gov.uk/hand-luggage-restrictions/essential-medicines-and-medical-equipment>
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier39

Post #5 Ocena: 0

2021-08-13 07:13:49 (3 lata temu)

Kanonier39

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2021

Skąd: Liverpool

Przed pandemią byłem na Gibraltarze. Wraz ze sobą miałem w bagażu wszystkie lekarstwa, jakie przyjmuję, w tym control drugs. Miałem pismo GP, że są to moje leki w dawce nas okres pobytu ... . Zgłosiłem podczas wylotu - brak zainteresowania. Na lotnisku GIB podszedłem do stanowiska celnego, że mam rzeczy do zadeklarowania i pokazałem list od lekarza. Chwilę to trwało (czytali) i zostałem odprawiony.

Sam zdecydowałem, że dla spokoju wewnętrznego zadeklaruję od razu, że mam w bagażu "ciężkie lekarstwa" m.in. morfinę w płynie i w tabletkach. Zgodnie z przepisami do zgłoszenia, aby uniknąć tłumaczenia się przy wyrywkowej kontroli bagażu.

PS.
Sytuacja nieco inna, bo morfina jest klasyfikowana, jako narkotyk. Jednak można podróżować biorąc nawet takowe lekarstwa. Nie sądzę, aby trzeba było deklarować zastrzyki przeciw zakrzepom.

-----

Jeszcze wcześniej miałem podobną sytuację z przylotem do Kanady. List od lekarza z wyszczególnioną liczbą dni na pobyt. Jednak ponownie chodziło o morfinę. Rozmowę z Border Force wykonałem jeszcze przed lotem do Kanady. W każdym razie... nie ma problemu.Lekarstwa, to lekarstwa.

Pozdrawiam, K.




[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier39 13-08-2021 07:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,