MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Medycyna przez telefon

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2020-12-13 14:03:57 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Obawiam sie ze moj GP nie laczy sie przez video. 🙂

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2020-12-13 14:07:51 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Zartujemy.... by wystawic diagnoze potrzebne sa badania. Reszta to tylko porady.
Diagnoze wystawic moze tylko lekarz.

Cale szczescie, ze ja mam jakie taki zdrowie.

[ Ostatnio edytowany przez: Misia13 13-12-2020 14:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-12-13 14:14:33 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego? Kiedys moj psychiatra laczyl sie ze mna przez rozmowe video wiec brak mozliwosci polaczenia video przy opisywaniu zmian skornych lub obrzekow to chyba jednak krok do tylu...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2020-12-13 14:51:54 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Panna.... ja jestem "trudnym" pacjetem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #5 Ocena: 0

2020-12-13 15:09:33 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Bardzo watpie Misiu 🙂

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2020-12-13 15:29:45 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

@Panna założyła wątek bardzo na czasie *FLOWER* To może ja Wam przedstawię medycynę w moim wypadku - jestem po trzech operacjach rekonstrukcji stóp / ostatnia w 2019 roku. Niestety, niezbyt dobrze się skończyły, bo teoretycznie już w ogóle nie chodzę *CRAZY*

Ostatnie, bezpośrednie spotkanie z GP miałem w lutym. Teraz to jedynie odnawianie recept... W maju i październiku widziałem się z ortopedą, miałem Xray. Oba przypadki wywalczone skargami do PALS. Od sierpnia czekam na badanie CT...rzekomo pilne *ROFL*

Jestem już zmęczony - męczeniem się - powiem, że mogę paść na ten cały Covid19.
Lewą stopę, kostkę, do kolona mam właściwie w kolorze czarnym. Także nie wiem czy już sobie sam uciąć, czy też jeszcze poczekać.

Kilka dni temu - od poprzedniej konsultacji telefonicznej w kwietniu - zadzwonił serwis psychiatryczny (nie był to lekarz i nie dopytałem) z pytaniem 'czy sobie radzę' ... Odpowiedziałem, że mam dla Nich złą wiadomość - wciąż żyję :-M]

Podsumowując, owa głoszona medialnie zdolność NHS do opieki nad pacjentami z innymi schorzeniami - długoterminowymi jest farsą. Nie wiem oczywiście, jak wygląda leczenie pacjentów z nowotworami i wiekowych.
Pozostali jednak, to mogą się po prostu 'w pompkę pocałować' za przeproszeniem. Ostatnią diagnozę otrzymaną w marcu - leżeć w łóżku, z lewą nogą na wysięgniku, w plastikowym bucie do kolana (imitującym gips syntetyczny) - mam nadal wykonywać... .

*CRAZY*


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-12-2020 15:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2020-12-13 15:33:31 (3 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

O Boze... Kononier... to brzmi jak "gangrena".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #8 Ocena: 0

2020-12-13 15:45:44 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Teleporada - mojej Mamy, dostała recepte (czyli numerek)
Poszła do apteki a pani z okienka pyta - czy to napewno dla pani???
Jest napisane żeby nie stosować dla pacjentów 70+ już z samego PESELu widać że pani starsza.

Bo to nie był stały lekarz mojej Mamy tylko jakiś z łapanki. Nawet w dokumentacje nie zaglądał.
I tak dobrze że nie przepisał któregoś ze specyfików na który jest uczulona.
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-12-13 15:48:47 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

@Misia13 ... nie, to nie gangrena. Zniszczenie tkanek miękkich, wylewy podskórne krwi, zniszczenie nerwów - neuropatia. Ale ponieważ moim głównym, podstawowym 'painkiller' jest morfina (tabletki i płyn) + pregabalin, to daję radę. Przyzwyczaiłem się do bólu fizycznego. Człowiek podobno do wszystkiego się przyzwyczaja - potwierdzam.


Mam pulsy jeszcze w stopie - moja 'ex' mi sprawdza - jest podiatry, ale w innym NHS Trust.

Moje nogi w tych butach - Robocop *CRAZY*

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #10 Ocena: 0

2020-12-13 16:03:28 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-12-13 15:29:45, Kanonier30 napisał(a):
W maju i październiku widziałem się z ortopedą, miałem Xray. Oba przypadki wywalczone skargami do PALS.


Nie dziwie sie ze wywalczone bo nie znam nikogo innego kto by sie dopchal do panstwowej ortopedii od marca. A znamy tu troche takich przypadkow, moj ma tez znajomych ze szpitala wczesniej.

Kanonier a mowiles o tym kolorze nogi? Bo to moze byc cos co mozna inaczej zaradzic- moj mial rozlegle ciemne krwiaki na co pomogly pozniej tabletki rozcienczajace krew. No ale najpierw do tego akurat trzeba bylo wywalczyc analize krwi, bo niebezpiecznie juz bylo.



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,