MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 2 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jolantina

Post #1 Ocena: 0

2020-05-24 10:02:11 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

ja ma spore zbiory tegorocznych i zeszłorocznych już mniej rożnych chwastów. Ale mało na herbaty, bardziej w formie przypraw lub nalewek
Podagrycznik suszony
Czosnek niedźwiedzi suszony kiszony mrożony, nalewka i pesto
ziele szczyru na herbatę
nalewkę z liści brzozy
Nalewka z kwiatów głogu
nalewka z marchewnika anyżowego
nalewka z jabłek
Susza się liście żywokostu, docelowo będą zmielone na proszek w celu sporządnienia maści
Nalewka z igliwia sosny
Mode pędy sosny zaspane cukrem czekają na puszczenie soku.
Syropy z kwiatów bzu czarnego i mniszka mam w szczątkowej ilości z zeszłego roku
W tym miesiącu planuje wybrać się na dziurawca na herbatę i liście róży na nalewkę.
W zeszłym roku udało mi się zrobić przepyszna nalewkę z piołunu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2020-05-24 10:04:56 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-24 10:02:11, jolantina napisał(a):
ja ma spore zbiory tegorocznych i zeszłorocznych już mniej rożnych chwastów. Ale mało na herbaty, bardziej w formie przypraw lub nalewek
Podagrycznik suszony
Czosnek niedźwiedzi suszony kiszony mrożony, nalewka i pesto
ziele szczyru na herbatę
nalewkę z liści brzozy
Nalewka z kwiatów głogu
nalewka z marchewnika anyżowego
nalewka z jabłek
Susza się liście żywokostu, docelowo będą zmielone na proszek w celu sporządnienia maści
Nalewka z igliwia sosny
Mode pędy sosny zaspane cukrem czekają na puszczenie soku.
Syropy z kwiatów bzu czarnego i mniszka mam w szczątkowej ilości z zeszłego roku
W tym miesiącu planuje wybrać się na dziurawca na herbatę i liście róży na nalewkę.
W zeszłym roku udało mi się zrobić przepyszna nalewkę z piołunu




:-o.

Wyświetlił mi się w głowie obrazek pani w kapeluszu przy kotle 😂
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #3 Ocena: 0

2020-05-24 10:22:23 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

:-]*THUMBS UP**ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2020-05-24 10:27:19 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Gal, matcha którą mam to proszek. Może wyglądać jak breja podczas parzenia i mieszania. Potem osad osiada na dnie i herbata jest zielona.

Złota ja żadnych herbat nie słodzę. Wyjątek jest raz może dwa razy w roku jak pije czarną herbatę, to wtedy muszę wsypać łyżeczkę cukru i koniecznie mleko.

Jolantina, pędzisz bimber? Na tyle nalewek to spirytusu musi iść litrami
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

jolantina

Post #5 Ocena: 0

2020-05-24 10:54:38 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

hehe nie, przywiozłam z Polski spirytus w zeszłym roku, nie robię tego flaszkami, a;e w słoiczkach, bardziej do degustacji lub celów leczniczych, niż upijających. Zapomniałam jeszcze o nalewce z janowca ciernistego i pastorałach paproci w lodowce:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #6 Ocena: 0

2020-05-24 11:19:24 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

@jolantina, to już jest zacięcie do ziołolecznictwa, a nie jakieś tam popijanie herbatek.
Zazdroszczę wiedzy o roślinach.

My teraz pijamy dużo herbat ziołowych, ale nie zawsze tak było.
Cukier zdecydowanie nie, mąż słodzi tylko czarną herbatę.

Malwa i matcha, to zdecydowanie nie moje smaki, poza tym chyba wszystkie mi smakują.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2020-05-24 11:23:17 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2020-05-24 10:22:23, jolantina napisał(a):
:-]*THUMBS UP**ROFL*
prawdziwa czarodziejka z ksiezyca, w morde misia:8 a wiesz. A co te wszystkie twoje nalewki, wywary, mikstury magiczne dzialaja? Znaczy na co sie je stosuje? I co to jest szczyr?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #8 Ocena: 0

2020-05-24 11:45:40 (4 lata temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Obrazek
Szczyr jest głownie na infekcje dróg moczowych. Dawkowanie ostrożne, jedna szklanka pita przez cały dzień ,parzona z łyżeczki.
Nalewka z piołunu - na problemy żołądkowe, i świetnie działa nasennie.
Glog na problemy z sercem
Czosnek niedźwiedzi byl tu obgadany tyle razy, ze sobie daruje
Podagrycznik - oczyszcza stawy
Czy działają, ciężko to osądzić, traktuje to jak hobby, ale po lekarzach nie ganiam. Mam po prostu wielka frajdę,jak uda mi się jakiś taki wyrób zielarskopodobny. Oczywiście nigdy nie zbieram roślin nieznanych, podchodzę to tematu dość ostrożnie.
Dewiza :
Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem dość dobrze odzwierciedla moja idee targania tej zieleniny do domu.
Oczywiście nie zastępuje to pełnych domowych posiłków, traktuje je jako ciekawy dodatek do dan, dzieci jak maja ochotę to skubną ode mnie jakiegoś chwasta. Zawsze na spacerze pokazuje im, co jadalne, co nie, może za 100 razem coś zapamiętają:-].
Generalnie odnajduje wielka przyjemność pracujac z roslinkami polnymi i lesnymi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2020-05-24 13:18:03 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-05-24 11:45:40, jolantina napisał(a):
Obrazek
Szczyr jest głownie na infekcje dróg moczowych. Dawkowanie ostrożne, jedna szklanka pita przez cały dzień ,parzona z łyżeczki.
Nalewka z piołunu - na problemy żołądkowe, i świetnie działa nasennie.
Glog na problemy z sercem
Czosnek niedźwiedzi byl tu obgadany tyle razy, ze sobie daruje
Podagrycznik - oczyszcza stawy
Czy działają, ciężko to osądzić, traktuje to jak hobby, ale po lekarzach nie ganiam. Mam po prostu wielka frajdę,jak uda mi się jakiś taki wyrób zielarskopodobny. Oczywiście nigdy nie zbieram roślin nieznanych, podchodzę to tematu dość ostrożnie.
Dewiza :
Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem dość dobrze odzwierciedla moja idee targania tej zieleniny do domu.
Oczywiście nie zastępuje to pełnych domowych posiłków, traktuje je jako ciekawy dodatek do dan, dzieci jak maja ochotę to skubną ode mnie jakiegoś chwasta. Zawsze na spacerze pokazuje im, co jadalne, co nie, może za 100 razem coś zapamiętają:-].
Generalnie odnajduje wielka przyjemność pracujac z roslinkami polnymi i lesnymi



*FLOWER* chciałabym wielkie serduszko, ale nie ma *DONT_KNOW*

Podziwiam *THUMBS UP*

Ja ogólnie trzymam się z dala od wszelkich chwastów i ziemi, rośliny tylko doniczkowe mogę podlać i lubię, ale przesadzać niet!

Mój robi gnojówkę z pokrzyw - nie nie do picia ;-) do picia robi różnorakie nalewki z litrów spirytusu :-p to albo na nawóz, albo na mszyce - trzeba znać proporcje użycia, bo bardzo jest silne i można roślinie zaszkodzić, a u nas głównie na czereśni mszyce się pojawiają - normalnie jak to na czereśni :-]

a ha, od Gal dowiedziałam się o wszechstronnych właściwościach szałwi - pijmy szałwie panowie panie :-]

www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/szalwia-lekarska-zastosowanie-dzialanie-i-wlasciwosci-aa-GX65-7mht-Apcc.html?fbclid=IwAR1R7LawJcW9xgIqqTQQLGMRb2s2z22XkeBi6QKMR2LwHqVwiCYjDPeD_RQ

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 24-05-2020 13:20 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2020-05-24 13:23:15 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ja na ziołach się absolutnie nie znam, więc wolę kupić sobie gotowe. Przynajmniej pewne, że chwastu jakiegoś nie pije ;-) Również zazdroszczę wiedzy. Niezłe ziółko z ciebie ;-)

Z nalewek, to ja preferuje owocowe tylko. I to do degustacji. Nie wyobrażam się upic nalewka. Zbyt ciężka. No i mam z bursztynu jeszcze.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,