MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 109

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2020-05-23 21:01:57 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dawniej, te wszystkie baby madre co na zielu sie znaly, w lesie zbieraly, suszyly (albo i nie) i wywary z tego odczynialy, wiedzminkami, baba jagami, czy tam czarownicami bylyby nazywane.

Dzis nikt nikogo za ziolowe herbatki mna stos nie posle. Modne, akceptowane i powszechnie lubiane. Faktycznie moga dzialac jak suplementy. Taki skrzyp polny (smak nieziemski) z krzemionka na piekne paznokcie, wlosy, cere i przeciwbaktyryjne, przeciwwirusowe chyba nawet tez. Czy ktos sie orientuje, czy ta roslina jest traktowana jako chwast? Bo to chyba lekka przesada, ja chetnie tego chwatka sobie w ogrodzie posadze (o ile nie jest trujaca dla kotow).

Moja ulubiona herbatka jest z Malwy (Mallow) : na poczatku niebeiska, po paru minutach sie zmienia w jakas taka seledynowa i na koncu sie uspokaja, a smakuje tez swietnie. Tez na urode glownie dziala na cere, na skore czy jakos tak. Do reszty ulubionych naleza tez szalwia, mieta, ostropest, morwa. Jakos nie przepadam za lipa i rumiankiem.


Jaeki znacie nietypowe ulubione ziolowe herbatki o magicznych zdrowotnych wlasciwosciach? I czy faktycznie dzialaja?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #2 Ocena: 0

2020-05-23 21:09:10 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Herbata matcha. Bardzo lubię. Tylko trzeba szukać najlepiej liściasta lub w proszku. Herbaty z napisem matcha na opakowaniu nie zawsze taką zawierają. 2% zawartości dla mnie równa się 0. Musi być 100%. Właściwości :
Herbata matcha jest bogatym źródłem katechin.
Spośród wszystkich przeciwutleniaczy, wyróżniają je szczególne właściwości w neutralizowaniu aktywności wolnych rodników. Katechiny zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Jeszcze pije morwę białą, skrzyp i oczywiście herbata zielona.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2020-05-23 21:19:02 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ostatnio modnym ziołem na wątrobę jest ostropest plamisty . Można go kupić w różnej formie np herbatki ale ponoć dużo lepsze działanie mają kapsułki z ekstraktem. Wskazane dla osób lubiących alkohol a także przy leczeniu wątroby .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #4 Ocena: 0

2020-05-23 21:20:55 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Mniszek lekarski - korzeń i zielsko (kupuję)
Cykoria, korzeń kupuję, zielsko mam w ogrodzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2020-05-23 22:07:33 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ostopest sproszkowany lubię, dodaje do sałatek, jogurtów.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sqlserver

Post #6 Ocena: 0

2020-05-23 22:19:44 (4 lata temu)

sqlserver

Posty: 4355

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 07-01-2019

Skąd: yorkshire

Wywar z maku działa rozluźniająco, jak znalazł na dzisiejsze czasy 😃
moje wpisy to artystyczny performance, dyskutując wyrażasz zgodę na udział w happeningu, który po przez użycie nadużycia ma skłonić do myślenia artysta nie ponosi odpowiedzialności za nadinterpretacje głoszonych tez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-05-24 05:57:30 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Gal, gdzie kupujesz tą Mallow.

Ja nie pijam żadnych herbat.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2020-05-24 06:51:06 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:

2020-05-24 05:57:30, ZlotaPerla1 napisał(a):
Gal, gdzie kupujesz tą Mallow.


Tu. mnie jest taki euro sklep ogromny i tam maja wszystko. Ta Mallow jest na polce z przyprawami w sumie nawet, nie z herbatami. Wrzuce fotke potem, moze da rade online od producenta kupic. @ gosisn, a ta matcha wyglada jak taka mocno zielona breja? Ja kiedys mialam rezydenta z Malezji w jednym z care home’ ow i jego rodzice przynosili takie specyfiki dla niego i dla nas, ale chyba nie dalo sie tego pic ( albo jakos zle to robilam:D
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2020-05-24 09:01:39 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-05-24 05:57:30, ZlotaPerla1 napisał(a):
Gal, gdzie kupujesz tą Mallow.

Ja nie pijam żadnych herbat.


Ja pijam zwykłą gorzką czarną english breakfast , pomaga obniżyć cholesterol

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #10 Ocena: 0

2020-05-24 10:01:58 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja nie pijam bo bez cukru każda herbata jest ohydna 🤮
Kawę piję - przynajmniej na jakiś smak 😉

Gal, wyślij mi foto na FB mess.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,