MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Błąd medyczny - pytanie o poradę

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2020-02-12 13:49:07 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Zazwyczaj udaje mi się rozwiązywać kłopoty bez upubliczniania ich na Forum. Rzecz dotyczy jednak bliskiej mi osoby, która miała mieć wykonaną biopsję zmiany skórnej (popularnej 'brodawki' ), gdyż kilka miesięcy wcześniej narośl urosła i krwawiła. Następnie zmniejszyła się do niepozornych rozmiarów.
Niemniej chirurg postanowił wyciąć "brodawkę", aby mieć pewność, że to jest lub - nie jest - zmiana nowotworowa. Pielęgniarki narysowały strzałkę - lokalizacja pod pachą. Po powrocie do domu okazało się, że lekarz owszem wyciął, ale nie tę zmianę, którą powinien. Pomimo zaznaczenia markerem na skórze.

Szpital odmawia przyznania się do pobrania niewłaściwego wycinka. Nie przychodzi odpowiedź pisemna na skargę/ zażalenie... .
Pierwszym kłopotem jest fakt, że podejrzana zmiana jest nadal nie rozpoznana. Druga, to oczywisty błąd chirurga, który jednak dokumentuje tylko zdjęcie wykonane w domu - zatem...strzałkę markerem każdy może wykonać.

Podsumowując, w tej chwili odgrywany jest - czeski film- , gdzie ze strony szpitala w ogóle procedura rzekomo była prawidłowa. Przyznam, że nie bardzo orientuję się w przypadku zaniedbania medycznego, które choć może i drobne, to winno mieć następstwa. Jest konstytucja NHS, są prawa pacjenta, ale w tej chwili są martwe. Będę zobowiązany za ewentualne pomysły, jak postępować dalej.

*DONT_KNOW*

Pozdrawiam.
Ps. Mam nadzieję, że dział jest odpowiedni, aby umieścić powyższy wpis.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 12-02-2020 13:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #2 Ocena: 0

2020-02-12 14:19:45 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

A jakie to powinny byc nastepstwa tej pomylkowej procedury?, i dla kogo, pielegniarki, chirurga, szpitala?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2020-02-12 14:39:58 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Mógłbym odpowiedzieć, że gdybym wykonywał taki zabieg, to z pewnością bez zwłoki zaproponowałbym nową procedurę i choćby werbalne przeprosiny. Biopsja bywa czasem dość bolesnym i mającym efekty uboczne procesem gojenia się rany...

W czerwcu miałem podawane zastrzyki sterydowe, w pełnym znieczuleniu w lewą nogę. Celowo nie piszę o innych wydarzeniach związanych z ortopedią, bo wspomniane zastrzyki to procedura również dość prosta. Też miałem narysowaną strzałkę - czarny markerem. W szpitalu musiałem pozostać na noc, dlatego tylko, bo mieszkam sam. Stąd ryzyko zasłabnięcia itd.
Gdybym następnie zorientował się, że miast w lewą kończynę otrzymałem zastrzyki w prawą (co mogłem sprawdzić jedynie po zmianie koloru skóry), to raczej byłbym silnie zirytowany. Zwłaszcza, gdyby szpital/ personel medyczny obstawał przy tym, że zastrzyki dostałem w prawidłowe miejsce.

Są jeszcze takie pojęcia jak profesjonalizm, etyka lekarska i prosta zdolność przyznania się do błędu/pomyłki i naprawienia skutków. Tych dla zdrowia istotnych, bo potencjalnie - zmiana nowotworowa pozostaje na swym miejscu.

Niemniej powtórzę, że będę wdzięczny za merytoryczne wskazówki. Jeśli w ogóle takie istnieją, bo zażądanie drugiej opinii, skarga do CCG czy GMC są mi znane.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 12-02-2020 14:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #4 Ocena: 0

2020-02-12 16:17:32 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ciężka sprawa. Myślę że niestety nic się nie da z tym zrobić.

Wiem, że ten przypadek nie jest taki sam ale....
operacja usuwania nadnercza. Po przebudzeniu lekarz do pacjenta
Usunęliśmy Panu 6 kamieni i niestety woreczek żółciowy, bo już było zapalenie. Trafiłby Pan na operacje zapewne w ciągu roku więc miał Pan szczęście że przy jednej operacji zrobiliśmy dwie rzeczy.
Podczas wizyty kontrolnej pytanie o kamienie i woreczek.. Inny lekarz... Ale tu nie było żadnych kamieni ani zapalenie woreczka (zdziwienie) Lekarz niestety nie mógł wytłumaczyć w takim razie dlaczego woreczek został usunięty.
Sprawa trafiła do prawnika. Niestety kompletnie nic nie mógł zrobić. Sprawa przegrana, pacjent bez zdrowego woreczka jest. Najprawdopodobniej został uszkodzony podczas operacji i wymyślili kamienie itd..

Niech twoja znajoma poprostu idzie do gp i na kolejną wizytę usunięcia brodawki. Tym razem niech weźmie ze sobą kogoś i się podwójnie upewnić ze wszystko poprawnie przebiega. Szkoda czasu i nerwów na tamte zdarzenie, niestety.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2020-02-12 17:07:35 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

PALS?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #6 Ocena: 0

2020-02-12 18:41:53 (4 lata temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

lokalny health watch?https://www.healthwatch.co.uk
kiedys mi cos pomogli, znaczy sie napisali skarge - takie procedury, ale skoro wy to juz zrobiliscie to pewnie poradzą co dalej), a pozniej proponowali pomoc w podjęciu kolejnych krokow jesli nie zgadzam sie z odpowiedzią na skargę, nie wiem jakie to kolejne kroki mogły być, gdyż się poddałam (nie był to bład medyczny, tylko sprawa typu moje słowo przeciwko GP)
swoją drogą na pewno poleciłabym Twojej znajomej o prośbę o udostępnienie kartoteki - tam jak byk powinno być napisane, ktore znamie powinni wyciąć. wiec nie jest to tak, że dowodów nie macie, że złe znamie zostało wycięte. Mają na to miesiąc by odpowiedzieć, nie czekałabym, tylko od razu udeżyła do prawnika - bo tak jak piszesz, raz, że zabieg powinien być powtorzony jak najszybciej, dwa, że biopsja to nie taki zwykły zabieg i roznie blizna może sie goić, trzy - cała sytuacja ma wpływ na samopoczucie Twojej bliskiej osoby

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2020-02-12 20:30:47 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

BBC? Jesli nic innego nie zadziala.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-02-13 11:29:58 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziękuję bardzo za sugestie i odpowiedzi. Będę próbował zgodnie z podpowiedziami karjo1, queen... to nie są rzeczy mi nieznane, ale tworząc wpis i poznając zdanie innych, to też odnajduję ważne treści w sieci. Dokumenty, opisy przypadków nieprawidłowych biopsji. Na co dzień nie mam zbytnio z kim rozmawiać (choroba, niepełnosprawność...) a więc to taki substytut.

Na własnym grzbiecie niosę też własne doświadczenia - ze służbą zdrowia. Historie, które faktycznie byłyby niezłym motywem dla BBC, jak napisała galadriel. No, ale nie starcza siły i energii na dochodzenie swych praw. Pewnie dlatego, że zbyt często jest "kopaniem się z koniem".
Raz, że wygrać nie można, a dwa - ekstra kłopoty (łomot) w promocji.

*CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 13-02-2020 11:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2020-02-13 12:02:48 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Mieliście druga opinie innego lekarza? Złożcie wniosek o kopię dokumentacji medycznej, ciekawe jak w niej opis ma się do waszych wniosków. Być może beda dowody na poparcie zdjęć jakie macie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2020-02-13 12:38:14 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie Ada, jeszcze nie ma drugiej opinii. Teraz jest oczekiwanie na wyznaczoną konsultację z przełożonym/ konsultantem ( 19 lutego), który bodajże prowadzi ten 'unit' w szpitalu.

Nie mam wszystkich informacji na bieżąco, bo nie dotyczy mnie bezpośrednio. Próbuję doradzić i pomóc, choć nie powiem, że akurat mam duży wpływ na zainteresowaną...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,