MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Maciejox

Post #1 Ocena: 0

2019-03-11 15:41:49 (5 lat temu)

Maciejox

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2019

Skąd: Widnes

Witam. Leczę zęby na NHS już ponad 3 miesiace, płaci się dosłownie grosze chyba co trzecią wizytę. Zapłaciłem może ze 2 czy 3 razy, ciężko mi obliczyć, czy powinienem coś zapłacić czy nie, bo raz oni przekładali mój termin, a raz ja, może to też się jakoś wlicza, nie wiem. W każdym razie zawsze pytam, czy za tę wizytę tym razem płacę i ile. Już od dłuższego czasu nie płaciłem nic, bo pani z rejestracji po zerknięciu w system utrzymuje, że ta wizyta "już została opłacona".
Z jednej strony może i już za to kiedyś zapłaciłem, ale pewny nie jestem, skoro oni sami informują mnie, że nie muszę płacić, to nie muszę, nie?
Ale okazało się, że koleżanka miała taką samą sytuację kilka lat temu, chodziła tam, gdzie chodzę teraz ja i po roku dostała mandat z NHS-u, bo ponoć nie uregulowała wszystkich kosztów leczenia.
Trochę mnie to niepokoi, bo sam mandat wynosił ponad 100 funtów + wszystkie te zaległości....

Czy naprawdę taka sytuacja może mieć miejsce? Jak im w razie czego udowodnić, że w tamtym czasie ja naprawdę chciałem zapłacić, tylko zostałem poinformowany, że nie mam za co?
Moim zdaniem musi być coś, dzięki czemu można wygrać taką sprawę, przecież te 30 funtów co miesiąc jestem bez problemu w stanie zapłacić, a co, jak naprawdę przyjdzie mi zapłacić pokaźną sumkę w te 14 dni czy ile tam dają?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2019-03-11 16:48:12 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Stawki w NHS jeżeli chodzi o zęby są trzy nie ważne od liczby wizyt . Pierwsza stawka to około 20funtow i obejmuje tylko sprawdzenie zębów . Druga stawka to coś ponad 50 i obejmuje sprawdzenie i leczenie zębów oprócz leczenia laboratoryjnego czy jakoś tak i trzecią stawka ponad 200 obejmuje wszystko . Ja kiedyś leczyłem na drugiej stawce i miałem jakieś 3 czy 4 wizyty . Szczegóły znajdziesz w necie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maciejox

Post #3 Ocena: 0

2019-03-11 18:05:52 (5 lat temu)

Maciejox

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2019

Skąd: Widnes

@Wielim, dziękuję za odpowiedź.
Ale już nawet mniejsza o stawkę, tylko chodzi mi bardziej o to, że ja otrzymuję informację, że już zapłaciłem za to co powinienem, a za rok może się okazać, że jednak nie...
Naprawdę to nie jest problem zapłacić jednorazowo nawet i te 200 funtów jeśli by było trzeba, czy dogadać się co do rat, tylko problemem będzie raczej zapłacenie tego wszystkiego na raz...

Właśnie chcę się jakoś ubezpieczyć przed taką sytuacją, bo to przecież nie jest tak, że ja nie chcę zapłacić.
Mam nadzieję, że jednak ktoś coś może podpowie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2019-03-11 18:36:55 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Kara 100 funtow to przypomina kare za zle wypelnienie info o naleznosci znizki na uslugi, np jak ktos zaznacza ze ma bezplatne leczenie, czy recepty bo jest niepelnosprawny, a w rzeczywistosci nie ma do takiej uslugi podstaw- to jak sprawdza to dostaje kare I 100 funtow jest standardowo Kara.

https://www.nhsbsa.nhs.uk/penalty-charges-explained
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maciejox

Post #5 Ocena: 0

2019-03-11 19:05:33 (5 lat temu)

Maciejox

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2019

Skąd: Widnes

@Adacymru, dziękuję za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś.
Kto wie co to tam było, ja tam tego listu nie widziałem na oczy, ale koleżanka nie należy raczej do tych, co sobie coś dopowiada albo przekształca, by bardziej pasowało do sytuacji.

Właśnie ciężko jest mi się rozeznać w sytuacji, bo tak naprawdę zgłosiłem się na leczenie kanałowe jednego zęba. Wizyt wyszło koło dziesięciu, z tym, że leczenie kanałowe było odwlekane w czasie. Założyli tymczasowe wypełnienie, które podobno za szybko wypadło, więc założyli drugie. Podobno trzeba było poczekać jakiś czas aby móc kontynuować to leczenie, więc zaczęli się zajmować innymi zębami.

Także po szybkim podliczeniu - zapłaciłem maksymalnie dwa razy (na pewno za tę pierwszą wizytę i za leczenie kanałowe), ale nic poza tym. Czy to jest naprawdę możliwe, żeby zajęli się całym uzębieniem, a chcieli zapłaty tylko dwa razy?

[ Ostatnio edytowany przez: Maciejox 11-03-2019 19:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2019-03-11 20:50:34 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

A nie mozesz u dentysty sprawdzic czy zaplaciles za co masz zaplacic?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jermako

Post #7 Ocena: 0

2019-06-20 20:45:09 (5 lat temu)

jermako

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 13-11-2005

Skąd: Biggin Hill

Nic sie nie martw-Ada ma racje.
Twoja kolezanka albo korzystala z benefitow,ktore nie uprawnialy Jej do bezplatnego leczenia (a Ona myslala,ze uprawniaja) albo Jej benefity sie skonczyly lub zmienily a Ona nie zdawala sobie z tego sprawy
Ty placisz za leczenie wiec zadna kara Ci nie grozi.

Najwiecej problemow maja Ci,ktorzy korzystaja z ESA lub JA-w obu przypadkach w zaleznosci od rodzaju benefitu (sa dwa rodzaje kazdego z nich) albo jest sie zwolnionym z oplat NHS u dentysty lub nie.


I tak-to mozliwe,ze zaplaciles tak malo bo placisz za kurs leczenia a nie za kazdy zab osobno.
Czyli jesli masz leczenie kanalowe,ktore trwa kilka wizyt to nie placisz za kazda wizyte oddzielnie a za caly kurs leczenia (obecnie £62) .Gdybys w tym samym kursie lecznie mial wykonane inne wypelnienia nie zaplacilbys wiecej.

[ Ostatnio edytowany przez: jermako 20-06-2019 20:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer AIMNumer SkypeNumer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,