MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Znalezienie odpowienikow lekow z PL, WAZNE

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

poldek123

Post #1 Ocena: 0

2018-08-17 12:55:30 (6 lat temu)

poldek123

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Leeds

Czolem forumowicze,
Mam taki problem. Cierpie na pewna przewlekla chorobe. Caly czas przyjmuje leki i ogolnie rzecz biorac jest wszystko dobrze. Czuje się bardzo dobrze i funkcjonuje normalnie. Do tej pory jezdzilem leczyc się do PL raz na jakiś czas. Ostatni rok nie było nawet takiej potrzeby wiec znajoma lekarka z PL dawala mi receptę na leki co 3 miesiace, wiec był spokoj.
Jednak sielanka się skonczyla i lekarka z PL, powiedziała ze to już ostatni raz tak mi receptę wypisuje i musze isc do lekarza w Anglii wkoncu. Po za tym leki które zazywam sa dosyć drogie i musze za nie placic 100 % a tak jak bym miał odpowiedniki tych lekow w UK to placilbym tylko £8 za lek na receptę.
Jak uważacie czy jak pokaze moja dotychczasowa dokumentacje medyczna z PL jakiemuś GP w UK, to czy znajdzie mi ich tutejsze odpowiedniki lekarstw i wypisze mi recepty grzecznie na to wszystko co potrzebuje ? Zalezy mi bardzo na tym dlatego ze na lekach, które obecnie zazywam czuje się naprawdę bardzo dobrze, a wiem ze nie których lekow które zazywam nie ma w UK. Dlatego ważne jest zebym miał odpowiednik o takim samym działaniu.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-08-17 13:02:48 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wszystko bedzie zalezec od rodzaju choroby i rodzaju lekow jakie dostajesz. Musisz sie zarejestrowac u lekarza, dokumentacja medyczna sie przyda, ale zapewne GP bedzie albo sam kierowal na badania, zanim przepisze leki, albo bedzie musial skierowac cie do specjalisty. Najlepiej bylo sie rejestrowac i rozpoczac ta sciezke, jak mialas jeszcze opcje kilku miesiecy kontynuacji leku, bo na wizyte u specjalisty np mozesz czekac pol roku i wiecej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-08-17 14:25:07 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jest szansa, ze nie bedziesz placic za leki w ogole, jesli to choroba uznana za przewlekla w UK. Im szybciej zaczniesz to zalatwiasz, tym lepiej. Oczywiscie nie idziesz do jakiegos GP, tylko do tego, ktory jest w okolicy i ktorego wybierzesz. Mozesz poczytac opinie na temat roznych przychodni zanim zapiszesz sie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poldek123

Post #4 Ocena: 0

2018-08-17 14:56:11 (6 lat temu)

poldek123

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Leeds

Brzmi to bardzo skomplikowanie, a ja mam juz dosc lekarzy : D
Może dlatego ze już za długo z nimi mam doczynienia : )
Tak czy inaczej pojde do tego GP. Tez się wlasnie obawiam ze może to długo trwac takie załatwianie a ja mam jeszcze tabletek na około 10 dni. Dlatego szukam również jakiegoś quick solution.
A może jakiś Polski lekarz prywatnie by mi wystawil mi recepty ?
Nie mam wyjście raz za leki zaplace, pewnie nie mało heh….
No chyba ze prywatnie tez może wystawić receptę za £8 ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #5 Ocena: 0

2018-08-17 15:30:18 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Prywatni lekarze wystawiaja prywatne recepty , nie placisz wtedy £8 tylko wartosc leku.
Wiem, bo kiedys dostalam recepte prywanie to myslalam ze sie przewroce jak uslyszalam cene w aptece.
Zapisz sie do GP jak najszybciej, pierwsze zadzwon czy w ogole przyjmuja nowych pacjentow. Pozniej powiedz ze zostalo Ci lekow na .... dni i czy moga Cie przyjac zanim Ci sie skoncza. A ze masz na 10 dni, teraz jest weekend i nikt Cie nie przyjmie to musisz sie zapisac i miec wizyte w przyszlym tyg. Moze sie uda.
U mojego GP sie czeka na 'zwykla' wizyte ok 2-3tyg., ale jesli powiesz ze jest to 'urgent' i koncza Ci sie leki to moze cos zaradza. Ewentualnie codziennie dzwon rano jak otwieraja przychodnie bo wtedy wypuszczaja dodatkowe terminy na ten dzien, tylko musisz byc juz zarejestrowany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-08-17 15:45:36 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja zmieniałam niedawno przychodnię i musiałam czekać tydzień na wpis w rejestr, konsultacje są tylko przez telefon i ktoś decyduje o konieczności wizyty - wizyta do lekarza może być ustalona na za tydzień lub dwa. Do pielęgniarki w ten sam dzień lub nazajutrz.

Prywatnie płaci się F10 za wystawienie recepty + koszt leku + oczywiście koszt konsultacji.

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla 17-08-2018 15:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #7 Ocena: 0

2018-08-17 17:32:54 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Lek napewno dostaniesz. Czesto producenci sprzedaja te same leki na rozne rynki pod innymi nazwami pomimo tego ze sa to te same lekarstwa I maja ten sam sklad chemiczny. Np. moj lek na nadcisnienie w USA nazywa sie TRIBENZOR a w Europie i reszcie swiata zupelnie inaczej.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2018-08-17 17:50:43 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Napewno, to ... nie bede mowic czego w zyciu mozemy sie spodziewac napewno. Wszystko zalezy co to za choroba i co to za leki. Jak na przewleka chorobe, to autor zostawil sprawe na juz nawet nie ostatni dzwonek. Nie ma pewnosci, ze lekarz tak od razu przepisze odpowiednik tego leku, moze chciec robic swoje badania, moze miec inne pomysly, ale autor nie dowie sie i nie bedzie blizej rozwiazania problem, jak sie nie zapisze do przychodni jak najdszybciej. Prywatnie oczywiscie ze moze rowniez sie na konsultacje umowic, jak ma historie choroby to moze prywatnie polski lekarz inaczej podejdzie niz jakby musial sie do zalecen NHS stosowac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #9 Ocena: 0

2018-08-17 18:26:48 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

W mojej sytuacji jak przyjechałem do UK to od razu skierowałem kroki do GP. Wizytę miałem dość szybko, ale mi się nie specjalnie spieszyło, bo miałem zapas na 3 miesiące. Opisałem historie swojej choroby (również przewlekła) to Pani doktor poprosiła tylko o maila z polskiej przychodni z nazwami leków oraz oczywiście jakimś potwierdzeniem, ze to przychodnia. Maila miałem już po 2’dniach. Wróciłem do Pani doktor z wydrukowanym zaświadczeniem jakie leki zażywam. Pani wyjęła dość gruba książkę z nazwami leków w różnych krajach. Bo w większości to te same leki. Znaleźliśmy. I od tamtej pory co miesiąc mam wystawiana receptę. Po zmianie zamieszkania i GP nic nie trzeba było robić, bo wszystko już było w systemie.

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poldek123

Post #10 Ocena: 0

2018-08-17 19:53:56 (6 lat temu)

poldek123

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Leeds

A jak bym poszedl do Walk in Centre jutro to moze daloby rade to zalatwic ? Powiem ze koncza mi sie lekarstwa ktore musze zazywac i opisze im swoj problem.

Sezonu grypowego nie ma takze licze na to ze nie bedzie trzeba czekac 3 tygodnie.

Wybaczcie mi, ale juz tak mam ze zaczynam myslec jak mam noz na gardle :D hehe

Najwyzej sobie umowie spotkanie na sobote nastepna, bo w tygodniu ciezko bo praca. Tylko no wlasnie czy te przychodnie dzialaja w soboty ? Oto jest pytanie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,