MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Potrzebna pilnie pomoc lekarza / Machester

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kamilk123

Post #1 Ocena: 0

2018-07-02 08:24:41 (6 lat temu)

kamilk123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-07-2018

Skąd: Manchester

Bylem na A&E Manchester Royal Infirmary.
Powiedzialem im co mi dolega.
W odpowiedzi uslyszam zebym szedł do GP sobie no i przede wszystkim się zarejestrowałem do GP…
Dzis nie poszedłem do pracy. Zastanawiam się czy jak bym szedł do jakiegoś Walk in Centre to czy może tam bym mi cos pomogli od razu, czy by mi termin ustawili ?
Jak nie jem to nie wymiotuje, ale jak zjem to efekt jest natychmiastowy. No ale wkoncu nie można nic nie jesc :/
To A&E to wydaje mi się ze jest bardziej jak by ktoś połamany z wypadku przyjechal niż z moimi dolegliwościami (mogę się mylic).
No nic. Tak czy inaczej nie za bardzo wiem gdzie się dalej zwrocic o pomoc.
Czy zna ktoś może jakiegoś polskiego lekarza na terenie Manchesteru ?
Może być prywatnie.
A czy jak bym poszedł do GP, to mi tak od razu wystawi skierowanie do gastrologa czy raczej tutaj GP jest od takich przypadkow ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-07-02 09:44:56 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Idz do Walk-in, nie trzeba sie umawiac, na tym to polega. Jak uznaja, ze jest Ci potrzebna dalsza pomoc, to wysla Cie do AE. Pomijam to, ze powinienes nalegac na wizyte u GP tego samego dnia z powodu Twoich dolegliwosci. Czemu nie zalatwiles tego od razu?

Jak nie jestes tym od wrzodu, to przeczytaj sobie watek podlinkowany na pierwszej stronie, zebys wiedzial co moze Ci sie zdarzyc, jak nie wezmiesz spraw w swoje rece.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamilk123

Post #3 Ocena: 0

2018-07-02 10:08:53 (6 lat temu)

kamilk123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-07-2018

Skąd: Manchester

Przepraszam. Nie za bardzo rozumiem. :/
Jak moga mnie skierowac na AE, skoro wczoraj juz tam bylem i mnie odeslali z kwitkiem ?
Nie za bardzo to ogarniam.
No nic jak mnie znowu będą się chcieli ich pozbyć, to co mam zrobić ?
Nie chce z nimi w jakies klotnie wchodzić, ale to się tak nie da ze mnie będą sobie odsylac tam i z powrotem a ja będę czekal pare godzin pod gabinetem tam i z powrotem.
Czy może się ktoś wypowiedzieć kto ma już większe doświadczenie z brytyjska sluzba zdrowia ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2018-07-02 10:14:49 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

PRYWATNIE MANCHESTER

1.
http://polska-klinika.co.uk

telefony: 0844 209 2149, 07955 280 690
482-484 Liverpool Road, M30 7HZ, Manchester

mic nie wiem o standardzie ich usług

2.
https://www.pallmallmedical.co.uk/our-locations/king-street-manchester

ta druga klinika (również prywatna), ale brytyjska - polecam, bo jestem pacjentem od dwóch lat, ale korzystam w innym mieście (w Manchesterze też byłem dwukrotnie). Dostaniesz wszelkie leki (recepty) czy zwolnienie, jeśli byłoby potrzebne. Appointment niemal od ręki, ale musisz zarezerwować telefonicznie - proponuję do GP - będzie niższa stawka, a pomoc otrzymasz na pewno.

*THUMBS UP*

Ad vocem:
GP - General Practitioner, tak jest właściwie od wszystkiego i to GP musi zadecydować czy nie może już Ci pomóc i skierować należy do specjalisty.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 02-07-2018 10:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-07-02 10:26:45 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-07-02 10:08:53, kamilk123 napisał(a):
Przepraszam. Nie za bardzo rozumiem. :/
Jak moga mnie skierowac na AE, skoro wczoraj juz tam bylem i mnie odeslali z kwitkiem ?
Nie za bardzo to ogarniam.
No nic jak mnie znowu będą się chcieli ich pozbyć, to co mam zrobić ?
Nie chce z nimi w jakies klotnie wchodzić, ale to się tak nie da ze mnie będą sobie odsylac tam i z powrotem a ja będę czekal pare godzin pod gabinetem tam i z powrotem.
Czy może się ktoś wypowiedzieć kto ma już większe doświadczenie z brytyjska sluzba zdrowia ?


Poniewaz Walk-in zrobi wstepna ocene Twojego stanu zdrowia i dadza Ci papiery i wysla do AE. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze pacjent ktory wymiotowal przez pare dni (bez krwi), zostal wyslany na AE i przyjeli go na oddzial, zeby zrobic mu dodatkowe badania. Twoj problem jest o wiele bardziej powazny.

Masz tu oficjalne info ze strony NHS:
https://www.nhs.uk/conditions/vomiting-blood/

"You should go to your GP surgery or nearest accident and emergency (A&E) department."

"Unless you're perfectly well and the cause is obvious to your GP or doctor – for example, swallowing blood from a nosebleed – you should be admitted to hospital straight away for tests."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-07-02 11:34:55 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-02 08:24:41, kamilk123 napisał(a):
Bylem na A&E Manchester Royal Infirmary.
Powiedzialem im co mi dolega.
W odpowiedzi uslyszam zebym szedł do GP sobie no i przede wszystkim się zarejestrowałem do GP…
To A&E to wydaje mi się ze jest bardziej jak by ktoś połamany z wypadku przyjechal niż z moimi dolegliwościami (mogę się mylic).


https://www.nhs.uk/NHSEngland/AboutNHSservices/Emergencyandurgentcareservices/Pages/AE.aspx


..............

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamilk123

Post #7 Ocena: 0

2018-07-03 10:28:01 (6 lat temu)

kamilk123

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 01-07-2018

Skąd: Manchester

GP twierdzi ze to jakas infekcja. Jak nie przejdzie samo to mam przyjść ponownie za 2 tygodnie. Do tej pory mam jesc zupe dyniowa i zazywac paracetamol, który na pewno nie zaszkodzi… :/ GP twierdzi ze to nic poważnego, był bardzo pozytywnie nastawiony i zapewnial ze będzie wszystko dobrze.
Nie wiem jak to skomentować. Na pewno pozytywnego nastawienia mu nie mogę odmowic. Ale czulem się tam na tej wizycie tak trochę jak to ja bym wyolbrzymial swój problem a ogolnie mam być don’t worry and happy. Tak czy inaczej mam wrazenie ze zostałem po prostu odeslany z kwitkiem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-07-03 10:49:54 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak nic trzeba wziac wydruk ze strony NHS (ktora mowi o badaniach) i isc do Walk-in.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-07-03 11:02:40 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Podobnie do poprzedniego (podlinkowanego) tematu, dziwne jest, by lekarz na tyle zbagatelizowal kilkutygodniowe wymioty, w tym od tygodnia z krwia.
Wspomniany Walk in, prosba do lekarza o pisemne zalecenia z podpisem i zaznaczeniem objawow,na przyszlosc ewentualna zmiana lekarza.
Cuda potrafi zdzialac informacja o indywidualnym ubezpieczeniu obejmujacym badania, wtedy GP ma mniejsze opory ze skierowaniem.

PS. Co do Royal Infirmary w Manchester, zdarzylo sie kilka razy korzystac, nidgy pacjent nie byl odeslany bez przebadania, przynajmniej w podstawowym zakresie opisywanego problemu.
Nie moge narzekac na jakosc, bardziej na czas oczekiwania.
Wspomniana powyzej polska klinika bardzo droga, mila obsluga, profesjonalizm umiarkowany, zapewne zalezny od specjalisty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2018-07-03 11:15:55 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dla mnie to brzmi jak deja vu pana z wrzodem. Wspominal on zreszta o przeprowadzce do Manchesteru.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,