MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy benefity się skończyły ?

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krzysztof93

Post #1 Ocena: 0

2018-06-26 12:38:37 (6 lat temu)

krzysztof93

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Liverpool

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Na początku chciałbym powiedzieć że hejtom dziękuję
Teraz do rzeczy:
Jestem po operacji kręgosłupa. Zabieg miałem 29.12.2016r Przepuklinę krążka międzykręgowego powodująca ucisk woreczka oponowego. Na zabieg czekałem około 7 miesiecy będąc na sicku.
Po zabiegu w którym stwierdzono że jest wszystko okej(ukruszyli kawałek dysku żeby był mniejszy ucisk).
Było ciężko cokolwiek robić po zabiegu ale to normalne.
Po zabiegu przyszła pani rehabilitantka,która pokazała 3-4 ćwiczenia które muszę wykonywać aby poprawić swoje zdrowie... ok ćwiczyłem codziennie(i ćwiczę dalej oczywiście)schudłem 10 kg. po operacji byłem na sicku 6 miesięcy aby doprowadzić swoje zdrowie do jak najlepszej formy.Oczywiście w tym czasie starałem sie o wszelakie benefity : PIP ESA i w tym pierwszym mi odmówili ponieważ jak oni napisali : muszę pracować bądź musze mieć przepracowane minimum 2 lata w uk,załamałem się ponieważ nie miałem dużo środków na koncie.a jeżeli chodzi o ESA (Employment and Support Allowance) również odmówili ponieważ powiedziałem ze mam partnerkę ,nie żonę... Musiałem znaleźć prace.. nie robiłem już tam gdzie wcześniej na warzywach gdzie było ciężko tylko znalazłem prace gdzie tylko tak naprawdę musiałem stać..obecnie moja psychika jest już na wykończeniu ponieważ i w tej pracy ból powraca(może nie jest taki jak przed operacją ale ucisk nadal jest) najgorzej w pracy..czasami ludzie pytają się czy wszystko ze mną ok bo mam fatalna minę..oczywiście informuje managera o tym ze jestem po zabiegu i czy moze przenieść mnie na wózki widłowe bądż na inne stanowisko.i do tego jak kieruję autem do pracy to jak wysiadam również czuje ból.. Lekarz u którego byłem ostatnio powiedział że ból juz u mnie będzie występował i faszerują mnie gabapentilem badż zapain,niechce kolejnego zabiegu.. co mogę zrobić ? sorki za błedy ortograficzne jak są ale pisałem pod presją..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #2 Ocena: 0

2018-06-26 16:15:44 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

wspolczuje bolu ale czego oczekujesz od forum dzielac sie swoja historia?
moze powinienes zaczac pracowac na pol etatu a partnerka poszukac lepiej platnej pracy ?

[ Ostatnio edytowany przez: greta 26-06-2018 16:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-06-26 17:42:49 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Moze warto by bylo zrobic diagnostyke na wlasna reke, moze sa sposoby poprawy standartu funkcjonowania?
A rozwiazanie w poscie powyzej jest warte przemyslenia, przekwalifikowanie, inna praca, mniej godzin, fizjoterapia.
Przy niewielkich dochodach Liverpool obejmuje juz chyba Universal Credit?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

abd_ul

Post #4 Ocena: 0

2018-06-26 19:44:13 (6 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

Mozecie zlozyc wniosek o housing benefit i to tyle jesli nie macie dzieci. Aby sie kwalifikowac jedno z was musi zarabiac min 120 funtow tyg. ale to sie moglo zmienic wiec zapytaj u zrodla. Nie potrzebujesz byc zarejestrowany jako job seeker albo miec inne zasilki aby ubiegac sie o HB. Musicie oboje tam isc i zapytac. Po prostu we wniosku podajecie gdzie i ile zarabiaci, oraz kto pracuje kto nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #5 Ocena: 0

2018-06-26 20:31:23 (6 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

w niektorych miejscach nie ma juz housing benefit
jest tylko universal credit i jest to polaczone z innymi benefitami jak np JSA
trzeba sie dowiedziec w councilu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #6 Ocena: 0

2018-06-26 21:49:36 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Aby dostac PIP nie musisz miec przepracowane 2 lata

PIP

ESA

Mozez miec partnerke,zone kochanke. Odmowna decyzja nie ma zwiazku z Twoim stautem

Wizyta w CAB powinna Ci pomoc

Poczytaj tez Tutaj Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krzysztof93

Post #7 Ocena: 0

2018-06-27 13:18:51 (6 lat temu)

krzysztof93

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 26-06-2018

Skąd: Liverpool

sorki ale ja popełniłem błąd, chodziło o pobyt w UK conajmiej 2 lata.. teraz juz mieszkam prawie 3 lata.. no jak mówie niestety z kolejnej pracy musiałem zrezygnować ponieważ przy 3,4 godzinie to juz noga drętwiała niemoglem ustać , musiałem opuścić stanowisko pracy.Czy jak teraz spróbuje jeszcze raz aplikować o PIP to czy bedą patrzeć że mam partnerke?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-06-27 16:17:30 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

PIP niewielkie szanse, bo jestes w stanie umyc sie, zrobic cos do jedzenia, pracowac przez kilka godzin.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2018-06-27 16:47:01 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-27 16:17:30, karjo1 napisał(a):
PIP niewielkie szanse, bo jestes w stanie umyc sie, zrobic cos do jedzenia, pracowac przez kilka godzin.



Zdolnosc do tych czynnosci nie pozbawia szans na PIP. pomiedzy pelna sprawnoscia a niemozliwosc przygotowania jedzenia i zadbania o podstawowa higiene sa jeszcze posrednie trwale ulomnosci, chorobowe stany trwale utrudniajace codzienne zycie.

Renta chorobowa

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,