MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kactus

Post #1 Ocena: 0

2018-06-12 17:48:02 (6 lat temu)

Kactus

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2018

Skąd: Cardigan

Po krótce postaram się przybliżyć moją sytuację. Mieszkam w Walii od 10 lat, od około 4 zacząłem borykać się z bólem bioder.. Zacząłem chodzić do lekarza, z czego wynikło że czeka mnie operacja przeszczepu biodra.. Do tej pory chodzilem do pracy, lecz od kilku miesięcy większy wysiłek, sprawia ogromny ból..Chciałbym dowiedzieć się czy mogę starać się o jakieś benefity, do czasu operacji.. Czy przysługuje mi jakaś renta chorobowa? Szukam informacji w internecie ale nic konkretnego nie mogę znaleźć, nie wiem gdzie się udać, lekarz w moim GP mówi, że on nie jest w stanie mi pomoc.. Jeśli mogę prosić o Państwa pomoc byłbym wdzięczny. Podejrzewam, ze znajdą się komentarze, ze już gdzieś o tym było napisane.. Jeśli tak prosiłbym o link, mam już swoje lata i nie odnduję się na tych całych forach internetowych

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-06-12 18:03:27 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli nie jestes zdolny do pracy albo choroba powoduje znaczne utrudnienia w zyciu, to wysmozesz zalozyc wniosek o:
ESA Employment Support Allowance
PIP Personal Independance Payment

Jesli otrzymujesz ESA (albo Universal Credit) to przy niskich dochodach mozesz sie spadac o dodatek mieszkaniowy (housing benefit) I znizke podatku gminnego (council tax).

Jestes na zwolnieniu?
O PIP mozesz sie starac nawet jak pracujesz.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kactus

Post #3 Ocena: 0

2018-06-12 18:34:39 (6 lat temu)

Kactus

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2018

Skąd: Cardigan

Nie, pracuje cały czas.. Ale z miesiąca na miesiąc coraz mniej, aktualnie jakieś 30 godzin w tygodniu. Możesz mi powiedzieć co potrzebuje, żeby starać się o PIP? Muszę być przez jakiś czas na zwolnieniu lekarskim? Wiesz jak to wygląda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-06-12 18:49:46 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

PIP wniosek

Musisz zadzwonic do DWP, w linku numer telefonu, przysla ci wniosek i bedziesz musial go wypelnic (mozesz miec pomoc w wypelnianiu albo z Citizen Advice B, albo z innej organizacji, albo znajomy, czy rodzina). Dostaniesz albo wezwanie na komisje (assessment) albo ptrzyjda do ciebie do domu. Ocenia stan i stopien trudnosci s[owodowany choroba i wydadza decyzje. Mozesz sie odwolac od decyzji.

Nie jest to prosta sprawa i wiele ludzi o duzym stopniu niepelnosprawnosci dostaje negatywna odpowiedz, ale kazdego sytuacja jest inna.

Tutaj jest strona gdzie charytatywna organizacja opisuje PIP i sa pytania z wniosku: http://www.focusondisability.org.uk/personal-independence-payment-PIP-assessment-points.html

I tutaj tez: https://www.benefitsandwork.co.uk/personal-independence-payment-pip/pip-points-system

https://www.turn2us.org.uk/Your-Situation/Ill-Injured-or-Disabled
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #5 Ocena: 0

2018-06-12 18:54:54 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

'Eligibility
You must be aged 16 to 64 and have a health condition or disability where you:
- have had difficulties with daily living or getting around (or both) for 3 months
- expect these difficulties to continue for at least 9 months (unless you’re terminally ill with less than 6 months to live)
You must have lived in England, Scotland or Wales for at least 2 of the last 3 years, and be in one of these countries when you apply. If you’ve recently returned from living in another EEA country, you might be able to get PIP sooner.
The process is different in Northern Ireland.
You can get PIP whether you’re working or not.'
Calosc: PIP

[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 12-06-2018 18:55 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2018-06-12 19:51:10 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ada bardzo profesjonalnie napisała na temat PIP oraz ESA. Niestety, ja miałem dwie operacje, co zaowocowało tym, że jestem kaleką i raczej nie odzyskam swojego poprzedniego życia.

Do rzeczy: mam PIP, ESA, pracuję w wymiarze dozwolonym przez DWP. Poza tym w mojej poprzedniej, pełnoetatowej pracy jestem na zwolnieniu lekarskim... . Stąd mogę coś dodać od siebie, od strony praktycznej.
Na zwolnienie poszedłem po pierwszej operacji i wówczas też wystąpiłem o PIP. Oczywiście był mi wypłacany SSP z pracy. Wypełniasz formularz lub ktoś w Twoim imieniu. Potem jest assessment i decyzja. Po tym jak skończyli mi wypłacać SSP...to kilka miesięcy się zagapiłem, ale wówczas wystąpiłem o ESA. Również formularz i assessment. W tym czasie jesteś na zwolnieniu lekarskim - przy ESA nie pracujesz w normalnym wymiarze godzin. Jedyny wyjątek to "permitted work" (akurat mnie dotyczy - po zgłoszeniu do DWP i akceptacji). Ostatni assessment - są przeprowadzane potem cyklicznie - miałem w marcu.

Aha. Jest w rzeczy samej podobno dużo decyzji odmownych. Wynika z tego, że ludzie najzwyczajniej w świecie kombinują tudzież ich niepełnosprawność jest trudna do udowodnienia. W mojej opinii żaden rzeczywiście niepełnosprawny i niezdolny do pracy nie zostanie z niczym - jest droga odwoławcza - ale z niej rezygnują najczęściej Ci, którzy nie chcą kontynuować...dlaczego? No właśnie.
Był program o pani, która w urzędach, wszędzie występowała o kulach, z poważnymi problemami w chodzeniu. Niestety, na swoim profilu FB miała piękny filmik z okazji Świąt, gdzie wywija kozaki i oberasy, aż miło. Poza tym okazało się, że na stojąco pracuje w fish and chips (zarejestrowanym na małżonka czy partnera) i nosi bez problemu skrzyneczki... .

:-8

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 12-06-2018 20:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kactus

Post #7 Ocena: 0

2018-06-12 20:57:03 (6 lat temu)

Kactus

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2018

Skąd: Cardigan

Dziękuje wam za tak szybką i konkretną odpowiedź, jak najszybciej będę próbował to załatwić.. Nigdy nie korzystałem z żadnych pomocy socjalnych tutaj, ale teraz wymusza to na mnie sytuacja w której się znajduję.. Mam jeszcze pytanie odnośnie miejsc dla niepełnosprawnych, na jakiej zasadzie to działa, jak można się starać o taki przywilej? Jeszcze raz dziękuje za informacje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2018-06-12 21:15:40 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Stwierdzenie, ze tylko ci co nie byli niepelnosprawni naprawde nie otrzymali pomocy jest dalekie od prawdy. autorowi pytania zycze powodzenia.

Cytat:
Mam jeszcze pytanie odnośnie miejsc dla niepełnosprawnych, na jakiej zasadzie to działa, jak można się starać o taki przywilej?


O jakie miejsce pytasz?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kactus

Post #9 Ocena: 0

2018-06-12 22:11:48 (6 lat temu)

Kactus

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2018

Skąd: Cardigan

Chodziło mi o miejsca parkingowe przy urzędach, czy sklepach.. W moim przypadku to też byłoby przydatne

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2018-06-12 22:26:40 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Potrzebujesz Blue Badge

Kto moze skladac wniosek-nie musisz miec przyznanych zasilkow, zeby aplikowac.

Aplikujesz tylko przez urzedowa strone (.gov) i przez urzad komunikacji w swojej gminie.

Blue Badge
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,