MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgaMaga1

Post #1 Ocena: 0

2018-05-08 20:00:50 (6 lat temu)

AgaMaga1

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 08-05-2018

Skąd: London

Był ktoś kiedykolwiek u jakiegokolwiek alergologa w UK?
Jak to wyglądało?
Musze iść pierwsze do GP?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-08 20:11:25 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Tak, albo idziesz prywatnie albo po skierowanie do GP. Prywatnie brytyjscy alergolodzy biora ok 200 f za wizyte, do tego 500 - 600 za badanie patch test lub bodajze prick test, dolicz prywatnie badania krwi, w sumie rozpoznanie moze zamknie sie w granicach 2000 funtow- czyli lepiej po skierowanie :)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgaMaga1

Post #3 Ocena: +1

2018-05-09 22:12:32 (6 lat temu)

AgaMaga1

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 08-05-2018

Skąd: London

To taniej mi wyjdzie jeżdżąc do Polski na wizyty haha :D
Spodziewałam się , że prywatnie będzie drogo ale nie aż tak !

Problem jest taki, że moje GP jest beznadziejne.. 2 razy byłam z prośbą o skierowanie mnie na xray bo mam bóle regularne w żebrze i nic z tego.. mam 3 wizytę za tydzień.. zapytam o skierowanie do alergologa przy okazji..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #4 Ocena: 0

2018-05-10 09:52:07 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Ja dostalam skierowanie do alergologa dopiero po ok. 5/6 wizytach u GP z tym samym problemem. Dopiero jak GP nie mogl sobie z nim poradzic to mnie wyslal do alergologa, czekalam z pol roku na wizyte na patch test.
Pozniej kolejne pol roku na wizyte u dermatologa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2018-05-10 10:12:48 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Marta i jak to się dalej toczy? odczulili cię?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #6 Ocena: 0

2018-05-10 10:37:31 (6 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Nie, cos Ty... Mialam tylko patch test u alergologa i na tym sie skonczylo. Przeslali wyniki do GP i do mnie i odczulanie w UK polega na tym ze mam unikac alergenow :]

A u dermatologa bylam bo to alergia skorna, cos na postac egzemy ktora mam od jakis 3-4 lat.

Ale nie bylo to takie hop siup i trwalo wieki.
Pierwsze byly wizyty u GP, dostawalam pirytony i inne zyrteki. W miedzy czasie podejrzewali luszczyce a jeden GP nawet stwierdzil ze mam swierzb haha. Jeden madrzejszy swierdzil ze to AZS i wyslal mnie na testy.

Czekanie na alergologa trwalo z pol roku, pozniej dostalam wyniki, wizyta u GP jedna, druga, trzecia , czwarta, dostawalam coraz to inne masci sterydowe, mimo unikania alergenow nadal mnie to meczylo, z ramion zeszlo, wraca co chwile na dloniach wiec jest uciazliwe, dostalam wreszcie wyblagane skierowanie do dermatologa, po pol roku mialam wizyte. Dostalam kolejne masci sterydowe, centraben do ciala i dermol do mycia rak.

Mam uczulenie na konserwanty w kosmetykach- isothiazolinone, methylisothiazolinone, kobalt, wszelkiego rodzaju gume, latex, kalczuk. Wystarczy ze naloze na reke gumke recepturke i po chwili robi mi sie takie jakby poparzenie jak jest od pokrzywy.
Unikanie tych pierwszych dwoch jest praktycznie nie mozliwe, sa prawie we WSZYSTKIM co nie zostaje na ciele. Od plynu do naczyn, srodkow czystosci, mydla do rak, po szampony.
Na szczescie sa zakazane w produktach ktorych nie zmywa sie z ciala , np balsamy, kremy.
A rekawiczek nie moge ubierac do mycia garnkow bo...uczulenie na gume. I badz tu madry.

W miedzy czasie bylam prywatnie u polskiej dermatolog w UK, zabulilam jak za zboze i dostalam jedna masc i kazala mi wrocic na druga wizyte 'kontrolna' ale za te 10 minut wizyty za £150 to juz wolalam odczekac swoje w kolejce na NHS.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-05-10 10:54:55 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-10 10:37:31, Marta2509 napisał(a):
Nie, cos Ty... Mialam tylko patch test u alergologa i na tym sie skonczylo. Przeslali wyniki do GP i do mnie i odczulanie w UK polega na tym ze mam unikac alergenow :]




A cha :-o

Ja nie zmywam w rękawiczkach ;-) nie lubię nosić gumy :-]
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2018-05-10 11:02:17 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wczoraj na silowni trenerka rozdawala rekawiczki bez latexu osobom uczulonym.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,