MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wysokie cisnienie po ciazy

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kami80

Post #1 Ocena: 0

2018-04-16 01:00:11 (6 lat temu)

Kami80

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 16-04-2018

Skąd: Bromyard

Witam.
Czy ktos moze mial wysokie cisnienie podczas ciazy i po urodzeniu?
Ja przez ostatnie 2 miesiace ciazy bylam na Labitalolu.
Jak urodzilam zaraz mnie z niego zdjeto co spowodowalo duzy wzrost cisnienia. Wyladowalam w szpitalu i podano mi jeszcze jeden lek do kolekcji...Nifedipine.
Jestem 4 tyg po porodzie. GP kazal mi odstawic ten drugi lek bo stwierdzil ze cisnienie ok. Stalo sie dokladnie tak samo jak za pierwszym razem. Wzrost cisnienia.
Nie wiem co robic... kogo sluchac... pomocy!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #2 Ocena: 0

2018-04-17 02:06:47 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Zgodnie z wytycznymi NICE, jeśli masz poniżej 40 lat, lekarz powinien wysłać Cię do kardiologa.

https://www.nice.org.uk/guidance/cg127/chapter/1-Guidance
ustęp 1.5.3
I od tego rozpocząłbym następną konsultację z GP.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2018-04-17 07:48:17 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Mnie sie wydaje ze lekow nie powinno sie odstawiac nagle ale stopniowo. Mnie ostatnio cisnienie skacze pod sufit ale powiedzialam lekarzowi ze nie godze sie na leki dopoki nie bede miala przeprowadzonych wszelkich badan skad te cisnienie mam. No I teraz mam rozne badania poplanowane.

Popatrz tez na co jesz- jedzenie wplywa na podwyzszone cisnienie I czesto osoby ( nie pisze konkretnie o Tobie) w ciazy jedza za dwoje I sporo jedzenia typu fast food czy slodycze ktore podwyzszja cisnienie - a ze w ciazy czlowiek rusza sie mniej zwinnie to I metabolism zwalnia
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

DrOskar

Post #4 Ocena: 0

2018-05-01 00:46:30 (6 lat temu)

DrOskar

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2018

Skąd: Norwich

Dokładnie o jakim poziomie ciśnienia mówimy tu? Jak często sprawdzasz i w jakich czasach?

Tutaj jest dokument od NICE bardziej dotyczy twojej sytuacji. https://cks.nice.org.uk/hypertension-in-pregnancy#!scenario:5

Ja bym czekał 6-8 tygodni po porodzie przed zatrzymaniem leków. Labetalol i Nifedipine nie powodują problemu z karmieniem dziecka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cholapkzgliwic

Post #5 Ocena: 0

2018-06-24 08:26:41 (6 lat temu)

cholapkzgliwic

Posty: 4

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2018

Skąd: London

Musisz być bardzo czujna ponieważ wysokie ciśnienie po ciąży nie zawsze jest pozostałością o ciąży ale często uwidacznia problemy które były już dużo wcześniej a w szczególności tętniaki niestety tętniaki mogą być bardzo poważne jeżeli chodzi o skutki zdrowotne dlatego wskazane z mojego punktu widzenia jest wykonanie badań laboratoryjnych a także diagnostycznych w szczególności tomografii komputerowej a także rezonansu magnetycznego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikaaa

Post #6 Ocena: 0

2018-06-24 22:28:26 (6 lat temu)

dominikaaa

Posty: 317

Z nami od: 30-03-2008

Przecież w ulotkach tych leków pisze, że odstawia siė je stopniowo. Nie wiem co za lekarz był. A spotkaliście się z samoistnym pękaniem żyłek na rękach, co to może być?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,