MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przyczyna większości chorób

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2018-03-14 15:06:55 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

W pierwszym poście napisałeś , cytuję; "w pierwszej kolejnosci nalezy spróbowac metody leczenia sie woda". Koniec cytatu.
Zawsze byłem przekonany że należy zacząć od dobrej diagnozy.
Niemniej sporo osób może być odwodnionych nie zdając sobie z tego sprawy.
Znam taki przypadek osobiście; starszy pan (86 lat) ma lekki problem z trzymaniem moczu i za mało pił płynów co skutkowało odwodnieniem aż trafił do szpitala.
Jednak muszę przyznać że ja profilaktycznie też biorę szklankę z dobrze osoloną wodą do płukania gardła. Jak tylko czuję że coś z gardłem coś nie tak to 3-4 razy dziennie płukanie gardła tz "gargaryzowanie", mnie pomaga.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #2 Ocena: 0

2018-03-14 20:42:28 (6 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2018-03-14 13:10:23, Melanija napisał(a):
Przeważnie omijam te durszlakowe dyskusje, ale niedawniej jak dwa tyg. temu, moja własna ciotka zmarła by w wyniku tej kuracji wody z solą - udała się do prywatnego lekarza ogólnego z problemem boleści odbytu - łaskawa pani doktor nawet nie raczyła "zobaczyć" problem, ale zaleciła picie na czczo wody z solą.

To jest niezrozumienie tematu. Obowiazkiem lekarza jest zbadac pacjenta! Nigdzie nie jest napisane, ze woda z sola jest lekarstwem na choroby! Wsród dobrze nawodnionych moga byc równiez chorzy z innych powodów, np. z zatrucia aluminium, czy palenia papierosów.

Cytat:

Po dwóch dniach moja ciotka trafiła pod nóż na cito z zagrożeniem życia, ponieważ rozwijał się bardzo groźny stan zapalny i wymagało to operacji chirurgicznej. Takie praktyki powinny być KARALNE!


Jakie praktyki ((?)) Ukarany powinien byc lekarz, który nie zbadal pacjentki. A gdyby przepisal antybiotyk, czy inny lek bez zbadania chorej to byloby OK?

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2018-03-14 20:58:05 (6 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2018-03-14 15:06:55, Emeryt56 napisał(a):
W pierwszym poście napisałeś , cytuję; "w pierwszej kolejnosci nalezy spróbowac metody leczenia sie woda". Koniec cytatu.

Tylko w przypadku kiedy nie ma zagrozenia zycia - co chyba nie wymaga komentarza.
Cytat:

Zawsze byłem przekonany że należy zacząć od dobrej diagnozy.

Oczywiscie. Zdiagnozuja np. astme, reumatoidalne zapalenie stawów, czy Hashimoto, przepisza leki, a wyleczenia nie bedzie. Kto chce moze sie tak leczyc, zwlaszcza gdy boi sie dobrej wody ze szczypta soli z mineralami, natomiast squashe, cole, napoje energetyczne i im podobne pije bez obaw.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

banjanti

Post #4 Ocena: 0

2018-03-21 10:22:04 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Pseudonaukowe brednie, we wprost był dobry artykuł o tym szarlatanie
Pubmed or GTFO

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2018-03-21 10:39:45 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wklej go albo zamiesc link
koles mowi czesto oczywiste rzeczy o ktorych ludzie powinni wiedziec a nie wiedza

w ogole cala masa z tego co mowi jest opisana na innych stronach o zdrowym odzywianiu ktore popieraja te wiadomosci badaniami naukowymi i nikt nie ma z tym problemu ale jak mowi o tym zieba ooo to trzeba miec watpliwosci bo to przeciez cwaiak i naciagacz... weryfikuje to co mowi i uwazam ze warto go sluchac

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #6 Ocena: 0

2018-03-21 10:42:44 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Nie ma tego w wersji online
Inżynier Zięba bredzi, a jego porady są niebezpieczne dla zdrowia i czasami życia, np ziebici którzy sobie na grupach fejbookowanych radzą żeby sepse u dziecka leczyć vit c i żeby ją dodać potajemnie do kroplowki
To co mówi jest poprate wiedzą naukową? 😂
Linki do pubmedu poproszę

[ Ostatnio edytowany przez: banjanti 21-03-2018 10:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #7 Ocena: 0

2018-03-21 10:49:52 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno


Cytat:


Czy kazdy Polak moze czytac prace naukowe w oryginale ((?))
A jezeli tak, to musialby spedzic sporo czasu, aby zapoznac sie z "porozrzucanymi" materialami. A tak, ma je zebrane w I. i II. czesci "Ukrytych tersapii" i na dodatek w j. polskim.


Doprawdy?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

Nie umie czytać? To może niech zostawi leczenie tym, którzy to potrafią zamiast czytać brednie inżyniera?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2018-03-21 11:19:06 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

na yt sa odcinki alfabet zieby czy cos w tym stylu w polskim radiu katowice chyba mozna posluchac i dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy czasami sa to podstawy zdrowia o ktorych wielu z nas zapomina

mozna tez wyrobic sobie zdanie na podstawie jednego artykulu z wprost
gdzie podane sa jakies ekstramalne orzypadki i rodzice ktorzy chwytali sie brzytwy bo ich dzieci umieraly na sepse
i nie wiem czy wiesz ja tez nie zaglebialem sie jakos specjalnie ale przypadek dziecka o ktorym piszesz skonczyl sie smiercia nikt nie byl w stanie mu pomoc a ty chyba teraz na sile probujesz udowodnic ze witaminy mineraly i zdrowie zywienie to samo zlo? bo o tym wlasnie mowi zieba

ty sie smiejsze z dzialania witaminy c dla mnie jeden artykul tym bardziej we wprost bylby niewystarczajacy zeby kogos dyskredytowac ale ok to twoje prawo
ale popatrzmy na nasze podworko ile musialo czasu uplynac zeby wprowadzic do leczenia oleje konopne (zasluga pis i liroya na marginesie ; ) a jeszcze do niedawna cala masa "wyksztalconych we wprost" miala takie zle zdanie na ten temat
bo Platfusy to co najwyzej mogly obiecywac tylko

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-03-2018 11:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #9 Ocena: 0

2018-03-21 11:26:53 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

To nie jest z wprost, tylko z grup ziebickich fanatyków
Twoje odpowiedź jest typowa, ja Ci mówię o pubmed, a Ty mi wyskakujesz z YouTube 😂
So typical

[ Ostatnio edytowany przez: banjanti 21-03-2018 11:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2018-03-21 11:29:32 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

jestes ignorantem ...dyskusja nie ma sensu
milego dnia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,