MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dentysta i okulista - dla początkującego

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Iwan89

Post #1 Ocena: 0

2018-02-08 17:00:24 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Cześć, mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest tutaj z dentystą? Chodzi o to, że przy pierwszej wizycie na dzień dobry chcieli ode mnie 50 funtów za rentgen zębów i bodajże 30 funtów na poczet ewentualnych plomb, co mnie totalnie zgasiło. Nie ma tutaj możliwości aby zrobić zwykły bezpłatny przegląd zębów w ramach NHS? Tylko od razu jakieś rentgeny, jakieś zadatki na leczenie które nie wiadomo czy w ogóle będzie potrzebne. Druga sprawa okulista, mam problemy z oczami, bardziej zaawansowane niż dobór okularów w sklepie optycznym. Czy funkcjonują tutaj okuliści w ramach NHS? Oraz jeśli tak to czy konieczne jest skierowanie?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedzi od bardziej doświadczonych :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #2 Ocena: +1

2018-02-08 17:08:05 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Tunhs dentist masz wszystko wyjasnione.
Okulista nie wiem, nie znam sie,poszukaj na forum,na pewno byl taki watek.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2018-02-08 21:32:24 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Dentysta jak wyzej w linku cennik od 20 do ponad 220 w zaleznosci od kategorii - musisz sie zapisac do przychodni na NHS - trzeba sie w recepcji zapytac, czy maja miejsca na NHS, bo nie koniecznie to jest oczywiste.

Okulista na NHS badanie £25. Mozna robic co 2 lata, nieraz sa promojce w Specsavers I robia za £15 albo za free.Same szkla okolo 80, oprawki 30 - milion30 ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-02-08 22:27:35 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-08 17:00:24, Iwan89 napisał(a):
Druga sprawa okulista, mam problemy z oczami, bardziej zaawansowane niż dobor okularów w sklepie optycznym. Czy funkcjonują tutaj okuliści w ramach NHS? Oraz jeśli tak to czy konieczne jest skierowanie?



A co to znaczy zaawansowane problemy? Ja w ta srode bylam u okulisty w sklepie optycznym wlasnie. Sprawdzil mi wzrok komputerowo i potem tradycyjnie, zbadal siatkowke, czy nie rozwinal sie u mnie astygmatyzm, jakie mam cisnienie w galkach ocznych, dobral osobna recepte na okulary i osobna na soczewki kontaktowe oraz zamowil probne soczewki, wszystko w cenie £35.00 polaczone.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2018-02-08 23:05:02 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Katy, gdzie byłaś na badaniu Combi? bo przeważnie życzą sobie oddzielnej wizyty na sight i oddzielnej na soczewki.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2018-02-09 05:57:15 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-08 23:05:02, Melanija napisał(a):
Katy, gdzie byłaś na badaniu Combi? bo przeważnie życzą sobie oddzielnej wizyty na sight i oddzielnej na soczewki.


No wlasnie sieciowki takie jak Specsavers i VisionExpress w poblizu chca osobno oraz osobno placone. Wiec zadzwonilam do malego niezaleznego sklepu w okolicy i taka oferte uzgodnilismy. Chyba wiec warto zawsze zrobic jakies rozeznanie :) Me happy Ja zadowolona :-] Pozdrawiam
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-02-09 09:16:20 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Hm, no ja już i tego próbowałam, byłam raz w takim malutkim, ale tam też osobno - 25 + 25, no i nie powiem, zbadali super, nawet moje mini blizno ryski na gałce ocznej, że niby od moich długich pięknych rzęs się rysują i dostałam advice, żeby młode rosnące rzęsy usuwać :-o ... ale widzę że Boots robi combi, tylko nie mogę znaleźć na stronie cennika, ktoś może się orientuje?
W sumie ja mam AXA cash back, ale to do pewnej kwoty, więc przy regularnym zakupie soczewek szukam troszkę oszczędności ;-)

[ Ostatnio edytowany przez: Melanija 09-02-2018 09:24 ]

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #8 Ocena: 0

2018-02-10 23:13:38 (6 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

To jeszcze dopytam czy Laryngolog ze skierowaniem do GP oraz czy orientuje się ktoś ile może trwać oczkiwanie, kwestia miesięcy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2018-02-10 23:40:39 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, musisz miec skierowanie od GP i zaleznie od rejonu, czas oczekiwania na wizyte moze byc nawet 10 miesiecy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #10 Ocena: 0

2018-02-23 08:46:22 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-09 05:57:15, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-02-08 23:05:02, Melanija napisał(a):
Katy, gdzie byłaś na badaniu Combi? bo przeważnie życzą sobie oddzielnej wizyty na sight i oddzielnej na soczewki.


No wlasnie sieciowki takie jak Specsavers i VisionExpress w poblizu chca osobno oraz osobno placone. Wiec zadzwonilam do malego niezaleznego sklepu w okolicy i taka oferte uzgodnilismy. Chyba wiec warto zawsze zrobic jakies rozeznanie :) Me happy Ja zadowolona :-] Pozdrawiam



Katy, zrobiłam to badanie combi w Boots - cena 35F, ale jak się przy tym zmienia rodzaj soczewek i dostaje się od nich na 2 tyg. bezpłatną parę to oni to liczą jako free trial i płaci się tylko 25 :-) Na badanie przychodzisz w soczewkach, musisz mieć ze sobą okulary i pojemnik na soczewki, bo do badania na okulary trzeba zdjąć soczewki - płyn jest na miejscu.
Ogólnie bardzo jestem zadowolona z testu, dostałam nowe soczewki które są odpowiednie do mojego wieku i rodzaju wady - teraz wiem że Vision Express dobrał je zupełnie bez pojęcia! :-|
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,