MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dorosły, niepełnosprawny syn

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Sonia2013

Post #1 Ocena: 0

2018-11-28 08:59:42 (5 lat temu)

Sonia2013

Posty: 50

Kobieta

Z nami od: 20-06-2013

Skąd: Liverpool

Nie mogę go zarejstrowac do Surgery ze względu na kwestie formalne, czyli wymagany NIN i poswiadczenie adresu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-11-28 09:13:40 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Moze popros specjaliste ze szpitala o interwencje. Mowili cos o CPN? Skierowany do CMHT?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sonia2013

Post #3 Ocena: 0

2018-11-28 09:19:38 (5 lat temu)

Sonia2013

Posty: 50

Kobieta

Z nami od: 20-06-2013

Skąd: Liverpool

Ada,
1.jakiego specjalistę ze szpitala masz na mysli?
2.CPN? nie wiem o co chodzi, rozwiń mysl proszę
3. CMHT? również nieznany mi termin

[ Ostatnio edytowany przez: Sonia2013 28-11-2018 09:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2018-11-28 14:13:45 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

CPN to community psychiatric nurse.
CMHT to community mental health team.
Niestety nie mozliwe jest skierowanie do community teams bez NHS no i rejestracji u GP. Kolo sie zamyka.
Popros o referral do Hospital Social Workers Team. Rejestracja u GP jest jak najbardziej mozliwa bez insurance no ale bez potwierdzenia adresu bedzie ciezko.
Szpital nie moze go wypisac bez wskazania GP, to prawda. On jest gotowy do wypisu I nie moga go trzymac wiec niech sie martwia. Nie wykonuj pracy za nich. Syn jest dorosly I nie masz zadnych zobligowan prawnych zeby prostowac sprawy formalne.

[ Ostatnio edytowany przez: dominikana36 28-11-2018 14:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-11-28 14:18:41 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie mozesz syna dodac do jakiegos rachunku albo counci tax? Wtedy bedzie potwierdzenie adresu. Nie otworzyl konta bankowego po przyjezdzie?
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Sonia2013

Post #6 Ocena: 0

2018-11-28 16:18:00 (5 lat temu)

Sonia2013

Posty: 50

Kobieta

Z nami od: 20-06-2013

Skąd: Liverpool

Dominikana, piszesz, żeby poprosic o skierowanie do zespołu pracownikow socjalnych...a kogo poprosic, w czyich kompetencjach jest wystawic to skierowanie?
Moga go trzymać do 3 miesięcy chyba, ze względu na tą sekcję 3.
Clue sprawy- straszą deportacją...dlatego ja muszę znaleśc rozwiązanie i jest to w mojej gestii

Richmont- syn nie ma konta bankowego tutaj, tam są teraz większe obostrzenia niż przy rejestracji do Surgery, a poza tym bardzo szybko trafił do szpitala i nie było opcji, żeby pozałatwiac konieczne formalności. Wszędzie konieczny NIN- a spotkanie dopiero na początku stycznia, więc o czas chodzi. W councilu byłam i nie mogę go dopisać bo znowu - brak NINu. Mogę go dopisać do rachunku do wody? Mam w ryczałcie.Wiem, ze rachunek nie wzrosnie ...a nawet gdyby to mniejsza o to. Chcę rozwiązać to sprawę.

Pokazałam im naszą kartę EKUZ- ale patrzą na to jak na kamień księzycowy i nie widzą sensu. A to powinien być klucz do rejestracji do Surgery wg mnie, no ale ja sobie moge pogdybać, a tu chodzi jak rozgryśc system.

[ Ostatnio edytowany przez: Sonia2013 28-11-2018 16:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-11-28 17:27:39 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Od kiedy do council tax jest potrzebny numer NI? To chyba jakies nieporozumienie, mozesz czytalas o council tax benefit albo support, a nie samym council tax? Mozesz go dopisac, do ktorego rachunku Ci pasuje.

Karta EKUZ jest do leczenia w naglych przypadkach, nie za bardzo ma zwiazek z rejestracja u GP. Nie udowadnia, ze ktos jest rezydentem, wrecz przeciwnie.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2018-11-28 17:37:36 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Pokazałam im naszą kartę EKUZ- ale patrzą na to jak na kamień księzycowy i nie widzą sensu. A to powinien być klucz do rejestracji do Surgery wg mnie, no ale ja sobie moge pogdybać, a tu chodzi jak rozgryśc system.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Sonia2013</i> 28-11-2018 16:23 ]




EKUZ jest dla turystów. Przyzwyczaj się z myślą o deportacji bo w zasadzie skoro syn nie pracuje to nie kwalifikuje się tutaj do zostania szczególnie po Brexicie i zaostrzeniu prawa imigracyjnego.
System nie rozgryziesz, za dużo osób probowało i ludzie zagłosowali za blokadą emigracji (czyli Brexit). Nie zdziwiłbym się gdyby szpital wystawił rachunek za wizytę w szpitalu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #9 Ocena: 0

2018-11-28 17:53:26 (5 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-11-28 17:37:36, AgentOrange napisał(a):
Przyzwyczaj się z myślą o deportacji bo w zasadzie skoro syn nie pracuje to nie kwalifikuje się tutaj do zostania szczególnie po Brexicie i zaostrzeniu prawa imigracyjnego.
System nie rozgryziesz, za dużo osób probowało i ludzie zagłosowali za blokadą emigracji (czyli Brexit). Nie zdziwiłbym się gdyby szpital wystawił rachunek za wizytę w szpitalu.


Troche empatii i zrozumienia! Matka chce pomoc dziecku, zostaw ja w spokoju!

PS: Do Brexitu moze w ogole nie dojsc (!), a jakbys poczytal wiadomosci z ostatniego tygodnia, to naciagaganie systemu przez imigrantow EU tez bylo klamstwem.

Opinia moderatora: Zgadzam sie z nawolaniem do empatii, ale bez wulgaryzmow tez mozna.

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2018-11-28 17:58:39 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:


Troche empatii i zrozumienia! Matka chce pomoc dziecku, zostaw ja w spokoju!


Empatia empatią ale nikt nie chce płacić na innych, szczególnie jak przyjadą na gotowe i rękę wyciągają. Jak żeś taka/i empatyczna/y to opłać GP z własnej kieszeni.

Cytat:

PS: Do Brexitu moze w ogole nie dojsc (!), a jakbys poczytal wiadomosci z ostatniego tygodnia, to naciagaganie systemu przez imigrantow EU tez bylo klamstwem.


Bardzo niwny/a jestes -- żaden polityk brytyjski nie zaryzykuje odwołania Brexitu - bo to byłaby śmierć polityczna.
To tak jak zrobienie wyborów a następnie stwierdzenie że jednak nie weźmiemy pod uwagę decyzji ludzi. Nawet Putin fałszuje wybory po cichu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,