MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zostac Dawca Organow

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 2 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2018-01-16 23:26:30 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, w Walii jest system ze trzeba potwiersdzic swoj sprzeciw, chociaz w praktyce dalej rodzina jest pytana o zdanie, bo w takich sytuacjach trudno wyrwac rodzinie zmarla osobe, zeby dokonac przeszczepow.

Nie mialam okazji rozmawiac z osoba, ktora jest przeciwna przekazaniu swoich organow. Pewnie znam takie iosiby tylko nie pojawil sie temat, a szkoda bo ciekawa jestem co jest powodem dla tych osob. Ja mowie, ze moga brac co chca, jesli tylko beda organy komus przydatne.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #2 Ocena: 0

2018-01-17 00:08:38 (6 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
Ja tez jestem dawca organow. Mam w prawo jazdzie.
Punkt 12- code115. Nie chce byc ratowana ( byc kaleka I utrapieniem dla rodziny). Tyle ludzi czeka na dawcow.
A reszta ciala- kremacja. Tu w Angli najtansza jest za tysiaca. Wszystko wliczone🤓.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2018-01-17 03:01:35 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Eee, myślałem że będę tu mógł sprzedać swoją nerkę....

Żartowałem.

Moi najbliżsi wiedzą że gdybym wykopyrtnął to mozna wymontowac z moich doczesnyc bszczatkow co tam komu się przyda. Trzeba się jednak spieszyć bo jakość podrobow coraz lichsza.

W amerykańskim prawku też mam na odwrocie wydrukowane że zgadzam się na demontaż.

Zaraz zrobię fotkę.


Prosze:


Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 17-01-2018 03:08 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Misia13

Post #4 Ocena: 0

2018-01-17 03:14:34 (6 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak ktos jest slabego zdrowia, to zawsze moze oddac cialo do celow naukowych. Mlodzi lekarze tez musza sie z czegos uczyc... taka jest moja opinia.
Niestety jak rozmawiam z rodzina to wszyscy sa anty.... bo Jak tak mozna... szkoda gadac..😕

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Fisolka

Post #5 Ocena: 0

2018-01-17 08:38:14 (6 lat temu)

Fisolka

Posty: 748

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Skąd: Londyn

Temat jest wbrew pozorom bardzo trudny.
Ja rowniez swiadomie zadeklarowalam dawstwo wiele lat temu ale z moja rodzina nie poszlo juz tak gladko...wszyscy niby rozumieja i popieraja a jednak podpisanie zgody jest milczaco pomijane przez czesc mojej rodziny.

Ja osobiscie zmierzylam sie z etapem rozmowy z lekarzem na temat potencjalnego przeszczepu i nigdy wczesniej nawet nie pomyslalam co czuje potencjalny biorca. Zakladalam, ze jest zwyczajnie wdzieczny....bo zmierzyl sie z sytuacja kiedy przeszczep jest jedyna skuteczna terapia.
A to nie jest takie proste!
Nagle myslisz, ze twoje zycie moze zalezec od czyjejs smierci, dramatu najblizszych i w dodatku w klebku tych bardzo trudnych emocji myslisz sobie, ze twoje serce czy nerka ida na ''smietnik''.
Poza tym, jest rowniez pytanie - jak ta dawca zostal uznany za zmarlego? Czy poprostu zginal w wypadku czy tez zostal odlaczony od aparatury podtrzymujacej zycie?

Czytalam rowniez argumenty w dyskusji Za i Przeciw i w oslupienie wprawily mnie argumenty niektorych przeciwnikow:
''obawa przed przeniesieniem cech charakteru dawcy''
''strach przed rozprzestrzenianiem sie bakterii z ciala dawcy''
''zaburzenie biopola''
A myslalam, ze jestesmy myslacymi istotami!

Temat niezwykle wrazliwy i pelny barier natury etycznej.
Trzeba rozmawiac z najblizszymi o dawstwie bo potencjalny biorca jest zawsze na przegranej pozycji.
Kazdy z nas moze zostac dawca ale rownie dobrze mozesz zostac biorca!

[ Ostatnio edytowany przez: Fisolka 17-01-2018 09:19 ]

,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-01-17 08:54:47 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-17 08:38:14, Fisolka napisał(a):

Temat niezwykle wrazliwy i pelny barier natury etycznej.
Trzeba rozmawiac z najblizszymi o dawstwie bo potencjalny biorca jest zawsze na przegranej pozycji.
Kazdy z nas moze zostac dawca ale rownie dobrze mozesz zostac biorca!

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Fisolka</i> 17-01-2018 08:41 ]




Oglądaliście polski film "Sęp"? www.filmweb.pl/film/S%C4%99p-2012-562954
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2018-01-17 09:40:51 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Niestety zeby byc dawca musi nastapic smierc mozgowa-aparatura podtrzymujaca bilogiczne funkcje zyciowe jest konieczna, w innym wypadku narzady bez dostepu tlenu obumieraja blyskawicznie I nie nadaja sie juz do niczego. Nie ma czegos takiego jak "po prostu zginal w wypadku":(.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2018-01-17 09:44:46 (6 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Co do Walii to faktycznie funkjonuje system deklaracji ale nie ma podstawy prawnej- dlatego rodzina ciagle musi wyrazac zdoge. Zmienia to tyle, ze jesli wybrales opt out to nikt rodziny nie bedzie pytal I po prostu twoje narzady nie zostana brane pod uwage. W druga strone bez zmian- na pobranie rodzina wyraza zgode ( lub sad w wypadku braku bliskich).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #9 Ocena: 0

2018-01-17 09:54:07 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-17 08:38:14, Fisolka napisał(a):
''strach przed rozprzestrzenianiem sie bakterii z ciala dawcy''


Od lat jestem zadeklarowaną dawczynią narządów, jednak ten wątek zmusił mnie do pewnych refleksji...
Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie chorobę, która wyklucza mnie z bycia krwiodawcą. I właśnie zdałam sobie sprawę, że być może dawcą narządów też być nie powinnam... Muszę zapytać tych mądrzejszych. 😜
Jeśli chodzi o kwestie naukowe, już teraz zgadzam się na obecność stażystów oraz nagrania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #10 Ocena: 0

2018-01-17 10:26:24 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Oprocz tego ze rodzina wie ze moga moje cialo podzielic na czesci I dac co komu sie przyda to jestem zarejestrowanym dawca w NHS Organ Donor Register, pare ladnych lat wstecz zarejestrowalem sie.
Karte mam w portfelu wiec co by nie bylo zawsze gotowy I bierz co chcesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,