MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2018-01-14 00:27:44 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dwa podstawowe cwiczenia od mojego GP, ktory specjalizuje sie w tych sprawach...

Stanac bokiem przy scianie, w odstepie od sciany mniej wiecej rozmiaru stopy, stopy roztawione od siebie w odleglosci stopy

reka od sciany wyciagnieta jak najwyzej oparta dlonia sciane. Druga reka na biodrze i bez odrywania stop od podlogi rozkolysac linie ciala w kierunku sciany 5 razy, po czym odwrocic sie i to sama rozkolysanie do sciany (powtorzyc kilka razy, ale czasem jak jestem w pracy to wystarczy po dwa razy z kazdej strony i juz lepiej).

Pozycja przypomina troche ta z obrazka, tylko stac trzeba blizej sciany troche i reka od sciany wyciagnieta do gory i oparta o sciane jak najwyzej damy rade.

Obrazek


Drugie cwiczenie, lezac na kraju lozka na boku, twarza do lozka, noga pod spodem zgieta w kolanie (wysunieta do przodu zeby spoczywala na lozku, a nie poza lozkiem), noga na wierzchu, w pozycji spadajacej z lozka, jakby rozciagala do tylu i w dol. Kilka razy taki zwis nogi do tylu i w dol, i pozniej zmiana stron, zeby druga noga mogla sobie powisiec do tylu i w dol jednoczesnie. To jest troche cwiczenie balansu ale dobrze rozciaga i ultawia powrot dysku do prawidlowej pozycji. To cwiczenie pomimo bolesci i krzykow zastosowal Gp przypierwszej wizycie jak mi wypadl dysk i wstanie z lozka zajelo mi prawie dwie godziny...


Na ponozszym obrazku noga "pod spodem" powinna byc zgieta jak na na wierszchu, a ta "od gory" powinna do tylu i w dol sie rozcoagac.

Obrazek

Jakbym mogla znalezc lepsze obrazki do tych cwiczen do wstawilbym, bo moze moje opisy nie sa wyrazne, ale polecic moge bo stosuje jak tylko czuje ucisk, a czasami jak mi sie chce to stosuje jak najczesciej.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2018-01-15 23:58:55 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dzieki. Mnie juz tymczasem lepiej. Uff...

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,