MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2018-01-11 23:47:26 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ktos ma?

Niby taka wysportowana, od 3 miesiecy jakies specjalne treningi, gwiazdy robie, fiku miki, a tu nagle sie czlowiek schyla i trach o plecach.

Kiedys juz tak mialam. Bol kregoslupa na odcinku ledzwiowo kregowym, od dzwigania, od nieprawidlowego podnoszenia. Zmienilam prace, robilam jakies cwiczenia od physio, pomoglo, wszystko ok niby, a tu przy glupim podnoszeniu leciutkiego pudelka. Tydzien temu i do teraz boli. Niby mniej, ale jednak.

Bedac u osteopaty z mama, juz nie bede sie rzucac na rtg'na, ale tak przy okazzji, opisalam co sie stalo i pytam co mu to przypomina. A lekarz na to machnal reka, mowi: wczesna dyskopatia, poboli, przyjedzie, uwazac na siebie a taki boljak rwa kulszoa to juz sie bedzie od czasu do czasu pojawial i tyle.

Glucosamine znow chyba czas zaczac znowu. I cos jeszzce na to? Da sie to jakos wyleczyc, sztuczne stawic, naprawic, naoliwic?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-01-12 05:08:57 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Gal, ja mam, słyszałam dokładnie to samo w gabinecie lata temu w Pl. Teraz mam pracę biurową to mniej, no i dzieciaków już nie trzeba bawić, ale muszę uważać na to co podnoszę. Czasem się wysuwa bez od tak i boli ze dwa tyg.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-01-12 07:32:22 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pilates, plywanie i inne cwiczenia. Jak masz dostep do dobrego masazysty ktory pomoze wzmocnic glebsze partie miesni i da sie zyc od czasu do czasu. :-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-01-12 09:16:04 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-12 07:32:22, Adacymru napisał(a):
Pilates, plywanie i inne cwiczenia. Jak masz dostep do dobrego masazysty ktory pomoze wzmocnic glebsze partie miesni i da sie zyc od czasu do czasu. :-]


Pływanie tak, na ćwiczenia to je nie mam "zdrowia" ;-) Gal to chyba i pływa i ćwiczy.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2018-01-12 10:29:38 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No wlasnie ja i plywam i cwicze kurde, a i tak trach. Rehabilitantke ostatnio poznalam, to masaze tez sobie zafunduje.

Wszystko pieknie w pracy tez teraz nie dzwigam, natomiast zdarzyc sie moze fizyczna interwencja.

A nie da rady jakas operacja, i zeby juz bylo ok wszystko?

Cytat:
Czasem się wysuwa bez od tak i boli ze dwa tyg.


No wlasnie, to jest irytujace: /

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 12-01-2018 10:30 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-01-12 10:29:42 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jw. cwiczenia, unikanie obciazania (np. ciezkie zakupy). Gal - glownym problemem moze byc charakter pracy.
Ciwczenia nie musza trwac godzinami, u mnie sie sprawdza schemat 10-15 min. cwiczen, mocno cieply prysznic i da sie jakos funkcjonowac.
Dobrym rozwiazaniem sa cwiczenia izometryczne, mozna sie pobawic nawet w czasie pracy przy biurku.

PS. Operacja ryzykowna, na ile sie uda, na ile bedzie gorzej.
W UK nie robia bez wyraznej przyczyny, tj. praktycznie na stale wysuniety dysk/przepuklina, uniemozliwiajace codziennie funkcjonowanie.
W Pl moze byc odrobine latwiej, ale ryzyko to samo.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 12-01-2018 10:41 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2018-01-12 10:58:19 (6 lat temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No wlasnie dlatego charakter pracy zmienilam i juz od 3 lat nic wspolnego z zadnym dzwiganiem. Moze to sie odbija teraz, te wczesneijsze sprawy. Ktore to sa izometryczne cwiczenia. To takie dla starcow? : D Moja mama chyba cos takiego robila: )ale jak ma pomoc to spoko; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-01-12 13:28:31 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Gal, wszystko się odbija na kręgosłupie, ciężki plecak do szkoły, praca w sadzie i wakacyjna "pomoc" w polu ...
Ja teraz w sumie to dźwigam zakupy, ale to jest tylko z auta do domu, nigdy nie chodzę z siatami.
Praca - 6 godzin przy biurku, z przerwą przy stoliku :-] A złapie mnie tak ze 3 - 4 razy do roku, w sumie nie ma tragedii ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaBabka

Post #9 Ocena: 0

2018-01-12 13:36:17 (6 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

Gal jakos dwa razy w roku to norma jak zlapie i bite dwa tygodnie
Mnie juz nie tylko przy dzwiganiu lapie , wystarczy , ze zmienie pozycje siedzac i strzeli i koniec,
zeby zacisniete i zero ruchu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-01-12 14:08:07 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Spoko, cwiczenia izometryczne sa dla wszystkich grup wiekowych :).

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,