MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2018-01-11 23:47:26 (2 tygodnie temu)

galadriel

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Ktos ma?

Niby taka wysportowana, od 3 miesiecy jakies specjalne treningi, gwiazdy robie, fiku miki, a tu nagle sie czlowiek schyla i trach o plecach.

Kiedys juz tak mialam. Bol kregoslupa na odcinku ledzwiowo kregowym, od dzwigania, od nieprawidlowego podnoszenia. Zmienilam prace, robilam jakies cwiczenia od physio, pomoglo, wszystko ok niby, a tu przy glupim podnoszeniu leciutkiego pudelka. Tydzien temu i do teraz boli. Niby mniej, ale jednak.

Bedac u osteopaty z mama, juz nie bede sie rzucac na rtg'na, ale tak przy okazzji, opisalam co sie stalo i pytam co mu to przypomina. A lekarz na to machnal reka, mowi: wczesna dyskopatia, poboli, przyjedzie, uwazac na siebie a taki boljak rwa kulszoa to juz sie bedzie od czasu do czasu pojawial i tyle.

Glucosamine znow chyba czas zaczac znowu. I cos jeszzce na to? Da sie to jakos wyleczyc, sztuczne stawic, naprawic, naoliwic?
Snowflakes settled over the cobbled city like the last flights of fallen angels, wrapping it in almost perfect silence save for the spat protest of gas lanterns. Under thin tenement roofs, under the racket and shattered ice floes of the Varta, the souls..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-01-12 05:08:57 (2 tygodnie temu)

Melanija

Kobieta

Z nami od: 04-09-2017

Gal, ja mam, słyszałam dokładnie to samo w gabinecie lata temu w Pl. Teraz mam pracę biurową to mniej, no i dzieciaków już nie trzeba bawić, ale muszę uważać na to co podnoszę. Czasem się wysuwa bez od tak i boli ze dwa tyg.

Do góry stronyOffline

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-01-12 07:32:22 (2 tygodnie temu)

Adacymru

Kobieta

Moderator

Z nami od: 11-07-2007

Pilates, plywanie i inne cwiczenia. Jak masz dostep do dobrego masazysty ktory pomoze wzmocnic glebsze partie miesni i da sie zyc od czasu do czasu. :-]
Ada

Do góry stronyOffline

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2018-01-12 09:16:04 (2 tygodnie temu)

Melanija

Kobieta

Cytat:

2018-01-12 07:32:22, Adacymru napisał(a):
Pilates, plywanie i inne cwiczenia. Jak masz dostep do dobrego masazysty ktory pomoze wzmocnic glebsze partie miesni i da sie zyc od czasu do czasu. :-]

Pływanie tak, na ćwiczenia to je nie mam "zdrowia" ;-) Gal to chyba i pływa i ćwiczy.

Do góry stronyOffline

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2018-01-12 10:29:38 (2 tygodnie temu)

galadriel

Kobieta

No wlasnie ja i plywam i cwicze kurde, a i tak trach. Rehabilitantke ostatnio poznalam, to masaze tez sobie zafunduje.

Wszystko pieknie w pracy tez teraz nie dzwigam, natomiast zdarzyc sie moze fizyczna interwencja.

A nie da rady jakas operacja, i zeby juz bylo ok wszystko?

Cytat:
Czasem się wysuwa bez od tak i boli ze dwa tyg.

No wlasnie, to jest irytujace: /

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 12-01-2018 10:30 ]

Snowflakes settled over the cobbled city like the last flights of fallen angels, wrapping it in almost perfect silence save for the spat protest of gas lanterns. Under thin tenement roofs, under the racket and shattered ice floes of the Varta, the souls..

Do góry stronyOffline

Strona WWW

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-01-12 10:29:42 (2 tygodnie temu)

karjo1

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jw. cwiczenia, unikanie obciazania (np. ciezkie zakupy). Gal - glownym problemem moze byc charakter pracy.
Ciwczenia nie musza trwac godzinami, u mnie sie sprawdza schemat 10-15 min. cwiczen, mocno cieply prysznic i da sie jakos funkcjonowac.
Dobrym rozwiazaniem sa cwiczenia izometryczne, mozna sie pobawic nawet w czasie pracy przy biurku.

PS. Operacja ryzykowna, na ile sie uda, na ile bedzie gorzej.
W UK nie robia bez wyraznej przyczyny, tj. praktycznie na stale wysuniety dysk/przepuklina, uniemozliwiajace codziennie funkcjonowanie.
W Pl moze byc odrobine latwiej, ale ryzyko to samo.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 12-01-2018 10:41 ]

Do góry stronyOffline

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2018-01-12 10:58:19 (tydzień temu)

galadriel

Kobieta

No wlasnie dlatego charakter pracy zmienilam i juz od 3 lat nic wspolnego z zadnym dzwiganiem. Moze to sie odbija teraz, te wczesneijsze sprawy. Ktore to sa izometryczne cwiczenia. To takie dla starcow? : D Moja mama chyba cos takiego robila: )ale jak ma pomoc to spoko; )

Do góry stronyOffline

Strona WWW

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-01-12 13:28:31 (tydzień temu)

Melanija

Kobieta

Gal, wszystko się odbija na kręgosłupie, ciężki plecak do szkoły, praca w sadzie i wakacyjna "pomoc" w polu ...
Ja teraz w sumie to dźwigam zakupy, ale to jest tylko z auta do domu, nigdy nie chodzę z siatami.
Praca - 6 godzin przy biurku, z przerwą przy stoliku :-] A złapie mnie tak ze 3 - 4 razy do roku, w sumie nie ma tragedii ;-)

Do góry stronyOffline

ZlotaBabka

Post #9 Ocena: 0

2018-01-12 13:36:17 (tydzień temu)

ZlotaBabka

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Gal jakos dwa razy w roku to norma jak zlapie i bite dwa tygodnie
Mnie juz nie tylko przy dzwiganiu lapie , wystarczy , ze zmienie pozycje siedzac i strzeli i koniec,
zeby zacisniete i zero ruchu

Do góry stronyOffline

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-01-12 14:08:07 (tydzień temu)

karjo1

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Spoko, cwiczenia izometryczne sa dla wszystkich grup wiekowych :).

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,