MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Lekarz. Przeprowadzka do UK.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2017-10-26 14:49:16 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Emocje to ja widzę u ciebie
Odpowiednie prawo i przepisy można stworzyć i nie muszą to być kamasze. Zresztą prawo i tak nie działa wstecz więc wstrzymaj się z tymi odezwami
Bazuje na tym co wiem, a prawie wszyscy znani mi w Polsce lekarze, którzy pracują w UK to lekarze tutaj "dojeżdżający" podobnie jak ci z prywatnej kliniki
Ilu z tych 2.226 pracuje jednocześnie w dwóch krajach? Ilu z nich wyjechało rok po studiach, a ilu po 5, 10 latach pracy?
Zaczyna ci brakować argumentów to będziesz teraz powtarzał w kółko dlaczego tylko lekarzom


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2017-10-26 14:53:53 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Czyli co - niedlugo wracasz do PL i zalezy ci, zeby lekarze nie wyjezdzali? Taka patriotyczna troska o dobro Ojczyzny, o ktore trzeba dbac kolejnymi przepisami?
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #3 Ocena: 0

2017-10-26 16:22:21 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2017-10-26 10:11:54, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2017-10-26 09:34:55, vlade napisał(a):
Szkoda ze rozsadnego myslenia nie mozna kupic albo zdobyc na koszt Panstwa

A przydałoby się i to bardzo. Porównywać koszty wykształcenia lekarza czy pilota do kosztów wykształcenia licealisty, geografa albo politologa ... ręce opadają



A ty swoje. Panstwo wciaz uwaza ze je stac wiec nie miej pretensji do lekarzy, ale do Panstwa. Ja nie wiem dlaczego sie na lekarzach wyrzywasz. Tylko o to mi chodzilo. Nie szukaj jakiejs glebi. Wystrczy krok w tyl I spojrzec jeszcze raz kto tu ustala regoly.

Mozemy podyskutowac ile kosztuje wykrztalcenie roznych grup zawodowych ale nie chce tego mieszac z tym co napisalem powyzej aby rozliczac panstwo a nie lekarzy ze moga wyjechac.

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 26-10-2017 16:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-10-26 16:33:11 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Przecież napisałam, że można stworzyć odpowiednie przepisy. Nie wyżywam się na lekarzach i nawet osobiście nie znam żadnego, który odebrał dyplom, spakował się i wyjechał, chociaż pewnie tacy też są


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #5 Ocena: 0

2017-10-26 17:05:23 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

No tak mozna ale puki co nie ma takiego przepisu. Za jakis czas zacznie brakowac inforamtykow, inzynierow, innych zawodow I wtedy tez bedziemy na ludzi zli ze wyjechali.
Czasami mozna stworzyc warunki ludziom aby nie chcieli wyjezdzac jesli te zawody sa tak wazne. A I wtedy pewnie zaczna zjezdzac z innych krajow do Polski. Trzeba mimo wszystko patrzec troche bardziej do przodu, mysle tutaj o naszym Panstwie. Oni sie bawia zatrudniaja znajomych, rozdaja posadki, dadza 500+ a tak jak slychac lekarzom nie chca palcic. kontr-argument jest taki ze mlodzi nic nie umieja, no ale na koniec maja czesto twoje zycie w rekach posrednio albo nie.
Osobiscie ie wyolbrzymialbym zawodu lekarza tak bardzo, bo to zawod jak kazdy inny. No I sa rozni lekarze. Wybitnych jest mala ilosc a w dzisiajszych czasach duzo technologia pomaga I diagnozowanie jest wspomagane przez wyzej wpomnianych informatykow I inzynierow, bo ktos te urzadzenia zaprojektowal, a nie robil to lekarz po godzinach chyba. Oczywiscie to team work nastawiony na osrodki naukowo badawcze.
Ale aby zamknac sprawe to niech rynek ureguluje co ile jest warte a nie trzymac niewolnika. Niech zrobia 500+ dla lekarzy to i tak taniej Panstwu wyjdzie niz placenie chorobowego niedoleczonym ludziom.

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 26-10-2017 17:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2017-10-26 19:00:48 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie mozna dyskryminowac tylko lekarzy bo sie ucza za darmo a potem wyjezdzaja. Trza rowno w imie sprawiedliwosci.

Dlatego bede za tym, by lekarze wyjezdzajacy za lepsza praca splacali swoja edukacje pod warunkiem, ze Ewa tez zaplaci za swoja. ,,Darmowa" edukacja obowiazkowa (podstawowka+szkola srednia/zawodowka) to koszt circa 200.000. Nie tak malo a oswiata podobnie jak sluzba zdrowia tez niedofinansowana. A co? Panstwo czytac, pisac, liczyc nauczylo a teraz ta wiedza jest wykorzystywana przez obcych.

Nie-pa-trio-ty-cznie kuzwa!
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2017-10-26 20:27:54 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-10-26 17:05:23, vlade napisał(a):
No tak mozna ale puki co nie ma takiego przepisu. Za jakis czas zacznie brakowac inforamtykow, inzynierow, innych zawodow I wtedy tez bedziemy na ludzi zli ze wyjechali.
Czasami mozna stworzyc warunki ludziom aby nie chcieli wyjezdzac jesli te zawody sa tak wazne. A I wtedy pewnie zaczna zjezdzac z innych krajow do Polski. Trzeba mimo wszystko patrzec troche bardziej do przodu, mysle tutaj o naszym Panstwie. Oni sie bawia zatrudniaja znajomych, rozdaja posadki, dadza 500+ a tak jak slychac lekarzom nie chca palcic. kontr-argument jest taki ze mlodzi nic nie umieja, no ale na koniec maja czesto twoje zycie w rekach posrednio albo nie.
Osobiscie ie wyolbrzymialbym zawodu lekarza tak bardzo, bo to zawod jak kazdy inny. No I sa rozni lekarze. Wybitnych jest mala ilosc a w dzisiajszych czasach duzo technologia pomaga I diagnozowanie jest wspomagane przez wyzej wpomnianych informatykow I inzynierow, bo ktos te urzadzenia zaprojektowal, a nie robil to lekarz po godzinach chyba. Oczywiscie to team work nastawiony na osrodki naukowo badawcze.
Ale aby zamknac sprawe to niech rynek ureguluje co ile jest warte a nie trzymac niewolnika. Niech zrobia 500+ dla lekarzy to i tak taniej Panstwu wyjdzie niz placenie chorobowego niedoleczonym ludziom.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>vlade</i> 26-10-2017 17:06 ]



W sumie to masz racje, ale cala sluzba zdrowia jest niedofinansowana, inna sprawa, ze wszedzie to jest studnia bez dna. Lekarze specjalisci zarabiaja naprawde dobrze, mam w rodzinie takich lekarzy, ale oni kiedys tez zarabiali grosze.

Nie zgodze sie tylko z tym, ze lekarz to taki sam zawod jak kazdy inny bo jednak informatyk czy inzynier ma czas, zeby swoj blad przemyslec i skorygowac (bo wszystkim zdarzaja sie bledy), a w miedzyczasie zaparzyc sobie kawy. Jezeli chodzi o ludzkie zycie to czesto licza sie minuty, a bledu nie da sie cofnac


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Szeregowydran

Post #8 Ocena: 0

2017-10-27 12:33:38 (6 lat temu)

Szeregowydran

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2017

Skąd: Glasgow

Masz rację, na lekarzach ciąży bardzo duża odpowiedzialność, a większość z nich jest przepracowana i tak jak np informatyk ma czas na kawę i poprawę swoich błędów, tak lekarz nie ma często czasu nawet na samą kawę. No i błędów zazwyczaj już nie naprawi.
Ćwiczenia to bzdura. Jeśli jesteś zdrowy nie potrzebujesz ich, jeśli jesteś chory, zaszkodzą ci. Wyjątkowa [url=]oferta na dennice o różnych wymiarach[/url] od Stalesia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

vlade

Post #9 Ocena: 0

2017-10-27 14:54:30 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Wciaz bym nie gloryfikowal. I nie chodzi o umniejszanie ale o rozsadne podejscie. Bo zawodow ktore odpowiadaja za zycie innych jest bardzo wiele, na czele ze strazakami, zawodowymi kierowcami I wspomnianymi przez ciebie pilotami a konczac na kazdym z nas jadacym autostrada I musiejacym w ulamku secundy podjac decyzje co zrobic jak ktos zajezdza droge. I pisze tylko o takich powszechnych zawodach a nie o specjalistycznych typu operator elektrowni w Charnobylu..ups. Tak samo lekarz nie kazdy ma zycie w rekach I o skrajnych przypadkach chyba nie mowimy. Jak lekarz zrobi blad umrze jedna osoba jak umrze 10 to pewnie jakies dochodzenie zrobia I zawiesza jesli wykonal cos nie zgodnie ze sztuka. Pomijajac strazaka co nie tylko raruje zycie ale I naraza swoje bardzo czesto to pozostae zawody w przypadku bledow wielu ludzi moze zginac w mgnieniu oka. Ja wiem ze ludzie do lekarza podchodza jak do ksiedza traktuja go bardziej swietego niz na prawde jest, ale na koniec to jeden ze specjalistycznych zawodow.
Nie zgadzam sie tez z pisaniem o bledach lekarza tak lekko, jesli nie jest to operacja, choc I w tym przypadku nie zawsze mozna tak mowic. Rola lekarza ratownika pierwszego kontaktu jest mimo wszystko inna, robi co moze bez rozpoznania, jak pacjent umrze to nie jego wina. W danym miejscu i czasie wiecej czesto nie da sie zrobic. Podobnie do strarzaka, jak spali sie budynek to nikt nie powie o jego bledzie. Co innego jesli przystepuje sie do operacje gdzie ma sie pelne rozpoznanie, I tu technika im pomaga. Nikt nie otwiera w ciemno wtedy mozna zaczac dyskutowac. Ale chyba nie bede wchodzil tak daleko bo sie tasiemiec zrobi. W dawnych czasach mimo wszystko czesciej bylo operacji w nieznane.
Co do picia kawki to srednio, kazdy musi pic I to duzo, to lekarz ci na pewno powie I chyba tez sie do tego stosuje. Idz do przychodzni i powiedz ze nie widzialas lekarza pijacego kawy. Po za tym ja nie przeciwstawialem lekarzy I informatykow przeciwko sobie. Pisalem ze ich praca ulatwila lekarzom prace, majac na mysli bardziej osrodki badawcze gdzie rozne zawody sie spotykaja wliczajac lekarzy i informatykow. Ale jak programistach zle zaprojektuje jakies urzadzenie to tez sterowniki moga nie zadzialc i tragedia gotowa. Czesto jest to powiazanie roznych czynnikow ale bywaja ofiary smiertelne. Najlepiej wziasc przyklad sterowania maksymanlnego obciazenia dla maszyny. Jak controlki nie zadzialaja to moze sie zdarzyc wiele rzeczy.
Podsumowujac generalnie co mam na mysli to to aby nie uwazac lekarzy za grupe wybrana. Ale aby oddac im co im sie nalezy czyli szacunek poprzez nalezyta zaplate bo od tego sie zaczelo chyba caly watek. Trzeba jeszcze pamieatc ze nie tak dawno to to co lekarze dzisiaj robia bylo leczone przez nasze babcie, poza ciezkimi przypadkami ale wlasnie chyba nie o takich piszemy. Gdyby one mialy skanery , rentgeny I inne swietlne urzadzenia to by jeszcze pokazaly na co je stac ;)

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 27-10-2017 14:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #10 Ocena: 0

2017-10-27 17:24:10 (6 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Sweetliar dlaczego napisalas "W sumie to masz racje, ale..."? Vlad i Jurek bardzo tutaj cierpliwi zreszta, tłumacza jak krowie na rowie i nie powinnaś absolutnie używać słowa "ale". To dobrze, ze próbujesz się dużo i często wypowiadać, od tego jest forum. Niestety na ten temat nie powinnaś zabierać głosu w ogóle.
Uważam, ze Twoje argumenty po prostu nie istnieją. To stek bzdur/bezmyślnych pierdół nie trzymających się kupy.
Właśnie tyle masz tutaj racji. Nie pierwszy raz zreszta.

Opowiem Ci krótko moja historie z nauka i tego jak kiedyś czułem powołanie do nauk matematycznych.
Po 5 latach na PWR bardzo chciałem się doktoryzować.
Poza handlem, w którym czułem się coraz lepiej chciałem zaistnieć na scenie naukowej jakimiś fajnymi badaniami na temat spalania w nowych blokach energetycznych itp oraz nie ukrywam wiązałem z tym przyszłość.

Przeszedłem rekrutacje i jako dumny już mgr inz poszedłem na spotkanie kontrolne w gabinecie "pana" doktora, jedynego związanego ścisłe z tematem moich badań. Na wejściu powiedział do mnie "kolego tutaj będziesz siedział, przy automacie do kawy i miotle żebyś nie musiał daleko biegać jak będziesz potrzebny"...
Zagotowałem się, coś we mnie pękło. Powiedziałem tylko "spierdalaj frajerze" i tak oto zakończyła się moja przygoda z uczelnia oraz niedoszłym doktoratem.

Następnie po kilku kłótniach z rodzicami złożyłem Cv do samsunga, viesmanna, alstom i kilku innych.
O dziwo z moim już wtedy ciekawym doświadczeniem, rocznymi studiami w Szwecji (orgasmus a jakże), odezwało się 90% pracodawców (wow ale super co?)
Oferowane pensje wahały się od 1650 do 2100 na rękę.
Byl rok 2011, Wrocław.

Uważam, to Polska dla ludzi chcących coś osiągnąć to jedna wielka kpina! To powyżej to miała być pensja dla osoby wyróżniającej się? Po takim kierunku? Z dwoma językami obcymi na poziomie fluent? W tym miejscu proszę wpisać sobie najgorsze niecenzuralne słowo jakie znacie.

Powtarzam, Polska to kraj wyzysku. Dobrze maja cwaniaki i kombinatorzy (sam do takich teraz należę niestety, a co prawda mnie nie boli!) Te pensyjki rzędu 1500-10000 złotych to dobre ale na zwiedzanie ogarniętej wojną Ukrainy a nie godnego życia na poziomie.

Nawet jak już wyrwiemy się z tej niedoli to i tak jakiś chory sentyment każe nam wracać. Niech każdy podejmuje swoje decyzje i ma wolny wybór (pochwalam), ale osoby wychwalające Polskę, ze jest tam lepiej niż w krajach rozwiniętych (obojętnie czy UK, USA, Kanada, Niemcy) jest dla mnie jak te wszystkie polskie pieśni kościelne czy nawet nasz hymn (ciagłe ubolewanie nad ciężkim losem, porażkami, cierpieniem i dodawaniem sobie otuchy ze jeszcze żyjemy, jeszcze nas nie zdeptali, jeszcze...).
Zrozumcie ludzie, ze Polska jako kraj pomimo wielu wspaniałych ludzi w niej, historii, pomysłów itp była i jest zapleczem taniej siły roboczej, biedy, ubóstwa.
Promowanie małych biznesów i przedsiębiorczości to już w ogóle chyba Polska jest legendą i nie trzeba rozwijać ?
Wspomnę tutaj tylko o moich teściach i 9 latach po sądach z US. Mogli stracić dom, wszystkie oszczędności, konta byłby zablokowane. Wygrali z urzędem w 100%.
Dostali 1850zl odszkodowania:)

Takie i inne historie rodzinne to tylko co lepsze perełki i to zauważcie z jednego domu tylko.
A potem taki Wielim, Sweetliar i tym podobni będą pisać np o zwrocie kosztów za studia? A WON!




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,