MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bole kręgosłupa i brak fachowej pomocy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-10-18 18:06:26 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

No tak...wszystko co wymaga dluzszego leczenia, a wiec jest kondycja dlugoterminowa, dysklasyfikuje leczenie I badania w Polsce.

GP, nie mowiac juz o szpitalu w UK, nie wezmie pod uwage badan przywiezionych przez pacjenta. W konsekwencji i tak cala procedure trzeba powtarzac. Zatem jednak nalezy rozmawiac z GP o pogorszeniu sie standard zycia, nieustannym bolu pogarszajacym mozliwosc "day-to-day activity".

PS. Co do pzrychodni polskiej w Manchester, to... kazdy sam wybiera. Rozmawialem raz z recepcjonistka na temat wizyty u lekarza. Powiedzialem jakie leki biore, dwie przebyte (w UK) operacje. "Ojjjj...prosze pana, ale nasi lekarze nie maja uprawnien do wystawiania takich lekow, bo...wie pan, my jestesmy tylko prywatna, polska przychodnia"...wnioski oczywiste dla mnie.
Stad korzystam tez z prywatnej przychodni, jako opcji awaryjnej (gdy moj GP przezywa oblezenie) ale brytyjskiej, gdzie akurat lekarze "moga".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaBabka

Post #2 Ocena: 0

2017-10-18 18:17:41 (7 lat temu)

ZlotaBabka

Posty: 123

Kobieta

Z nami od: 25-07-2017

Skąd: West Yorkshire

My tam bylismy tylko ,zeby zrobil opis badania z Polski,bo do Polski nie oplacalo sie spowrotem leciec
Nigdy poza tym nie korzystam z Polskich lekarzy w UK



-do autorki postu tutaj masz nr telef do goscia(Polak) z Knottingley 07442020047 to rzut beretem od Wakefield

-csaba Kiss jest bardzo polecany na stronie Wakefield i jest z Wakefield

-MFG Massage/Physical Therapy przyjmuje w Wakefield i Normanton

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Sawanna

Post #3 Ocena: 0

2017-10-19 00:25:55 (7 lat temu)

Sawanna

Posty: 1261

Kobieta

Z nami od: 24-05-2011

Skąd: z Kosmosu

Cytat:

2017-10-18 18:06:26, Kanonier30 napisał(a):

GP, nie mowiac juz o szpitalu w UK, nie wezmie pod uwage badan (...)


Mój GP wziął pod uwagę rezonans i opis z Polski, nawet neurolog porównywał obecne badanie z tym poprzednim... i stwierdził, że na nowym badaniu widać pogorszenie stanu w porównaniu z tym poprzednim... Tylko nie chcą mi wydać nawet opisu z tego drugiego badania (angielskiego znaczy się) :-( a mnie też by się przydało... chociażby do jakiejś nagłej konsultacji... albo po prostu lubię zbierać papierki :-]
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanic'a profesjonaliści...*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-10-19 01:40:53 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

W sumie tak powinno byc, jesli ktos wykonuje badania, tudziez ma opis. Byc moze to tylko moje doswiadczenie.

Kazdy i tak robi badania - w koncu wlasnego stanu zdrowia. Sam tez decyduje gdzie, jesli ma taka mozliwosc :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #5 Ocena: 0

2017-10-19 08:33:24 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2017-10-18 17:48:31, ZlotaBabka napisał(a):
Podroz do Polski sie nie oplaca
raz finansowo-Rezonans kregoslupa ,gornych i dolnych ledzwi to koszt 800 zl
wszystkie dokumenty musza byc przetlumaczone,dodatkowo z opisem od lekarza tutejszego ,my musielismy jechac do Manchesteru do polskiej przychodni,opis i plyta z rezonansu nic u GP nie da,nawet plyty nie odczyta ,bo boja sie ,ze jakis wirus moze byc w plycie. Ogrom zalatwiania

a po drugie,bedac u GP,skierowanie do specjalisty,fizjoterapeuty,dodatkowo konrole w pracy z fizjo
i wszystko na miejscu




To nie jest kwestia opłacalności czy nie. Jeśli tu będzie czekał ileś tam miesiący albo się nie kwalifikuje na MRI to kwestia wyboru. W UK MRI to koszt 300f + alno 600+ jesli robisz dwa odcinki jak sugerujesz. jeśli robisz prywatnie dodaj do tego lekarza koszt.
Oczywiście że lepiej prze GP ja tak robiłem tez. Ale MRI zrobiłem jak miałem okazję. Z opisem po angielsku oczywiście. Nie musiałem bo już nie byłem w bólu ale dla punktu odniesienia.
I zanioslem do lekarza wprowadziła do systemu. Oczywiście sami nie odczytuje. Posługują się opisem.
Nie wiem w jakiej potrzebie jest założyciel wątku, ale wiem że czekanie jak nie ma się czasu jest irytujące. Ą koszt 200f mimo wszystko nie powala.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kami-Kaza1

Post #6 Ocena: 0

2017-10-20 09:52:08 (7 lat temu)

Kami-Kaza1

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 18-10-2017

Skąd: Wakefield

Kierując się portalami społecznościowymi udało mi się znaleść tego gościa. Faktycznie ma cały sprzęt diagnostyczny i nie potrzebuję latać do PL i szukać nie wiadomo czego. Z pomocy GP można tutaj korzystać wtedy, kiedy potrzebuję zwolnienie lub receptę. Wszystko to już przerabiałam. Czekam teraz na wizytę i zobaczę jak jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kami-Kaza1

Post #7 Ocena: 0

2017-10-20 09:57:26 (7 lat temu)

Kami-Kaza1

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 18-10-2017

Skąd: Wakefield

Znalazłam tego gościa z Knottingley, ale zmienił numer na 07511114244 i to jest też ten sportowiec

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #8 Ocena: 0

2017-10-20 11:13:19 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2017-10-20 09:57:26, Kami-Kaza1 napisał(a):
Znalazłam tego gościa z Knottingley, ale zmienił numer na 07511114244 i to jest też ten sportowiec


Dobrze ze znalazles pomoc na miejscu. Ma jakas strone nazwe aby mozna sprawdzic jakie uslugi swaidczy I w jakim zakresie?
Oczywiscie moge zadzwonic ale jak to specjalista to pewnie jakies portfolio ma I dobrze miec to napisane I poczytac wiecj a nie glowe zawracac.


A co do szukania nie wiadomo czego to pisales o "przeswietleniu I rezonansie". Wiec dostales rade. Spoko ze znalazles alternatywe. No ale nie powiesz mi chyba ze koles przywiezie ci rezonans na przyczepce. Predzej z przesiwelteniem by sobie poradzil, swego czasu tata moj zajmowal sie robieniem zdjec rendgenowskich spoin dla przemyslu I pare razy przesiwetlilismy pare rzeczy w domu poza godzinami pracy :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,